Користувацький вхід

Конспект відкритого уроку музичного мистецтва у 7 класі. Тема Балада «Лісовий цар» Шуберта. Романтизм.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

«Тут усе прямує до єдиної мети». Так писав про романтичну баладу «Лісовий цар» Франца Шуберта музикознавець Г.Гольдшмідт. Метою уроку про жанр «балада»,який я пропоную колегам , є занурення у вирій захоплюючого світу людських почуттів , вивчення якого дітям потрібно для життя. А пласт філософських посилів, якими багатий романтизм - вічна боротьба життя та смерті, природи і людства та прагнення до злиття - формує світогляд особистості, вчить «вслуховуватися» у життя, пробуджує бажання пізнавати , розуміти, мислити. Музика Шуберта сприяє цьому якнайкраще. Наведу ще одне музикознавче висловлення Б. Асаф’єва про рідкісну здатність великого австрійського композитора:«бути ліриком, не замикаючись у своєму особистому світі, відчувати й передавати радості т а скорботи життя, як їх відчувають і хотіли б передавати більшість людей… музика його була співом про все, але не особисто про себе». Тому в рамках уроку значна частина часу віддана для дослідження емоційних динамік героїв та особливостям музичних образів у їх інтонаційній природі, що відображає і явища людського буття. Педагогічний інструментарій включає і методи й прийоми критичного мислення і методи педагогіки мистецтва :інтонаційного впізнання,проживання та художнього моделювання осягнутого у власній творчій діяльності. А також цілісності враження сприяє використання мультимедійних технологій.
Урок створений за начальними програмами «Музичне мистецтво. 5-8 класи» (авт. Фільц Б. та ін.). і входить в тему «Палітра музичних образів. Образний зміст музики у 1 семестрі (7кл).
Може бути використаний за новою навчальною програмою «Мистецтво» (авт. Масол Л. та ін.) в темі «Жанри музичного мистецтва. Романс і його різновиди: балада.» у 1семестрі (6кл).

Автор: 

Стребкова Оксана Валентинівна
учитель музичного мистецтва, ст.. вчитель ЗОШ №34( І-ІІІ ст.)
м. Чернігова.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі