Користувацький вхід

Інтерактивна методика роботи з педагогічними кадрами – мозковий штурм «Навчаємось добру»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Мета: збагачувати знання педагогів про прийоми і методи формування духовно – моральних якостей дошкільників. Розвивати творчий потенціал педагогів, навички спілкування, навички узгодженої роботи в групах.

Матеріал: стрічки жовтого і блакитного кольорів, плакат «Добро і зло», мольберт, кольорові «пелюстки», аудіо запис спокійної музики, ватмани, фломастери, журнали, клей, ножиці, серце розрізане на частини.

Хід заняття:

І. Вступна частина.
Шановні колеги! Розпочинаємо заняття. Для проведення нашої подальшої роботи пропоную вам поділитися на дві команди за допомогою жовтого та блакитного кольорів. Учасники діляться на дві команди, займають свої місця.

Ведуча: Важливою складовою процесу формування духовних начал юної особи є моральне виховання. Дбаючи про духовний розвиток дошкільнят, у повсякденній роботі з ними педагоги мають працювати над собою.

ІІ. Практична частина

1.Вправа «Добро і зло»

Ведуча: Пріоритетним напрямком є спрямування освітнього процесу на прищеплення дітям головних цінностей життя – добра, любові, правди. Як на сьогодні бракує цих цінностей нашим вихованцям, батькам, педагогам. Пропоную вам вправу «Добро і зло».
Учасники, які витягнули жовтий колір, записують на стрічках, що таке «добро». Ті, хто отримав голубий колір, - що таке «зло». Оберіть одного з групи, який озвучить думку команди.
Стрічки із записами прикріплюю на плакат. Потім обговорюю відповіді. Підсумовуючи відповіді учасників, ведучий вивішує виписані з тлумачного словника визначення понять «добро» і «зло».

Добро – чуйне, дружнє ставлення до людей, привітність, ласка, прихильність.
Зло – протилежне поняттю добра, означає навмисне, свідоме заподіяння комусь шкоди, збитку, страждань.

Ведуча: «Українське дошкілля» ставить перед нами завдання з духовного виховання, які є необхідними на сьогодні для виховання дошкільнят.
Пропоную вам роботу в парах: визначити основні завдання щодо духовно – морального виховання дошкільнят відповідно до виду діяльності. Команда «жовті» визначають завдання щодо життєдіяльності дітей в грі, занятті, а команда «синіх» в повсякденні та праці.

2. Робота в групах
Практичне завдання «Визначте основні завдання програми «Українське дошкілля» щодо духовно – морального виховання дошкільнят».
Вихователі працюють у двох підгрупах. Після визначення основних завдань групи презентують свої думки.

3. Створення моделі «Шляхи до серця дитини»

Ведуча: Не менш важливим фактором, що впливає на формування позитивних моральних якостей та прагнення дітей до морального самовдосконалення, є добір активних форм взаємодії з дитиною. На ось цих кольорових кругах пропоную написати методи, за допомогою яких можна здійснювати духовно – моральне виховання дошкільників.
Потім кружечки з написами прикріплюю на дошці у вигляді пелюсток квітки навколо серединки з написом «Шляхи до серця дитини».

ІІІ. Заключна частина.

4.Створення колажу «Духовно багата особистість»
Сьогодні ми багато говорили про важливі складові духовної культури вихованців. Зараз пропонуємо вам завдання: виготовити колаж і зобразити (намалювати, виконати аплікацію) на ньому ті предмети, з якими у вас асоціюється поняття «духовно багата особистість», як дошкільника так і педагога.
Працюючи учасники коментують свої дії, чому обрали той чи інший образ, який колір доречніше використовувати.

Підбиття підсумків:
Чи корисним було сьогоднішнє спілкування?
Що сподобалось найбільше?
Які прийоми використовуєте у своїй роботі?

5.Вправа «Серце добрих побажань»
Підсумовуючи все сказане сьогодні, створімо «серце добрих побажань». Кожен учасник має написати на частинці серця – пазла заповіт, якого слід дотримуватись щоб жили в добрі.

Поспішайте робити добро. Нехай ніколи не затьмарить ваші душі зла справа. Хай тепло ваших сердець зігріває усіх. Хай множаться зерна добра у ваших серцях.

Дякую всім за співпрацю та бажаю успіхів у роботі й творчого натхнення!

Автор: 

Рудик Тетяна Миколаївна, вихователь-методист Апостолівського комунального дошкільного навчального закладу (я/с) №1 «Малятко»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі