Користувацький вхід

Методика проведення проблемної лекції на тему: «Свідомість як об’єкт філософського аналізу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

Вивчення теми «Свідомість як об’єкт філософського аналізу» потребує широкої попередньої підготовки студентів. Для успішного сприйняття і засвоєння теми студенти повинні вільно оперувати таким поняттям, як буття, матерія, рух, простір, час.
Ще однією умовою успішного засвоєння теми є вміння застосувати практично
ці поняття, виділити їх ознаки і суть серед ряду інших філософських понять і
категорій. Значення теми для подальшого вивчення студентами дисципліни є надзвичайно важливими. Без глибокого її засвоєння студенти не зможуть успішно опанувати наступні розділи. Важливість теми зумовлена її проблемністю в філософії, зокрема і науці взагалі. Ця проблемність теми полягає в тому, що багато сучасних філософів і вчених - представників природознавчих наук вважає, що свідомість як такої не існує.
Тому завдання викладача під час вивчення теми - шляхом аналізу, творчого пошуку і діалогу з студентами знайти найоптимальніший і найбільш аргументований науковий погляд на проблему і природу походження
свідомості.
Це можливо при умові, якщо під час викладання теми будуть розглянуті і проаналізовані всі відомі в науці точки зору на проблему свідомості в філософії.
Для кращого засвоєння теми викладач дає можливість кожному студенту відстоювати ту точку зору на проблему свідомості, яка йому найбільш до вподоби. Але під час підведення підсумків заняття, узагальнюючи розглянутий
матеріал, викладач логічно обґрунтовує гіпотезу, що є домінуючою в філософії.

Автор: 

Лютий Олександр Олександрович, викладач вищої категорії МК ДДМА м. Краматорська Донецької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі