Користувацький вхід

Урок № 27: Організація цивільного захисту навчального закладу

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ПЛАН-КОНСПЕКТ
ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»
З УЧНЯМИ 10 КЛАСІВ

РОЗДІЛ: Основи цивільного захисту населення

Урок № 27: Організація цивільного захисту навчального закладу.

Мета:
- сформувати знання про склад і функції організаційної структури ЦЗ в навчальному закладі;
- ознайомити учнів з метою та завданнями Дня цивільної оборони в загальноосвітніх навчальних закладах;
- сприяти вихованню організованості та морально-вольових якостей учнів
Навчальні питання:
1. Принцип організації ЦЗ навчального закладу;
2. Пост радіаційного і хімічного спостереження;
3. Штаб ЦО навчального закладу та його функції;
4. Мета Дня цивільної оборони в школах;
Учні мають знати:
- принципи організації цивільного захисту навчального закладу, схему організаційної структури ЦО навчального закладу, мету Дня цивільної оборони в школі
Учні повинні вміти:
- грамотно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя
Учні повинні засвоїти терміни і поняття:
- Штаб ЦО навчального закладу, ланки рятувальних груп
Місце заняття: кабінет Захисту Вітчизни.
Час: 45 хвилин.
Метод проведення уроку: розповідь, бесіда, словесно-практичний.
Обладнання і література:
Бака М.М. «Захист Вітчизни», підручник для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, К.: Вежа, 2006р.
Міжпредметні зв’язки: основи правознавства.

Структура уроку
І. Організаційний момент – 10 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів – 10 хв.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності – 1 хв.
IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
V. Закріплення нових знань та умінь учнів – 2 хв.
VI. Підсумок уроку – 1 хв.
VII. Домашнє завдання – 1 хв.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент – 10 хв.
1. Вишикувати учнів в одну шеренгу за зростом, зробити перекличку за списком.
2. Перевірка зовнішнього стройового вигляду учнів, усунення помилок.
3. Здача рапорту командиром відділення вчителю Захисту Вітчизни,
4. Виконання основних стройових команд: «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно», «В дві шеренги шикуйсь»…
5. Повідомлення теми, мети та порядку вивчення навчального матеріалу.

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів – 10 хв.
Питання для перевірки:
- Які основні завдання поста радіаційного та хімічного спостереження?
- У чому полягає принцип визначення наявності отруйних речовин в повітрі?
- Назвіть основні методи виявлення і вимірювання іонізуючих випромінювань.
- Розкажіть про правила поведінки в зоні радіоактивного, хімічного та бактеріологічного забруднення.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності – 1 хв.
Цивільна оборона в навчальних закладах організовується згідно з Положенням про функціональну підсистему «Освіта та наука України» Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації. Тому кожен учень школи повинен вміти чітко і організовано діяти при виникненні надзвичайної ситуації в школі.

IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
1. Принцип організації ЦЗ навального закладу
Принцип організації ЦЗ навчального закладу такий самий , як і на об’єктах народного господарства, проте переважно з навчальною метою. Начальником ЦО навчального закладу (школи, ліцею, коледжу…) є його директор. Розроблено організаційну структуру ЦЗ навчального закладу, згідно з якою функціонують і навчаються структурні ланки формувань ЦО об’єкту. До цієї структури входять: заступник начальника ЦО з евакуації, заступник начальника ЦО з матеріально-технічного забезпечення, штаб ЦО, рятувальна група, група охорони громадського порядку, пост радіаційного і хімічного спостереження, ланка ЦО з обслуговування сховища (укриття).

2. Пост радіаційного і хімічного спостереження.
Для спостереження за радіаційним і хімічними станом на кожному об’єкті народного господарства створюються дані пости. Вони основними джерелами інформації про обстановку для начальників ЦО об’єктів та штабу ЦО. Основні завдання поста: виявлення радіоактивного, хімічного,і бактеріологічного забруднення, фіксація часу початку і закінчення випадання радіоактивних речовин і напрямку руху радіоактивної хмари, подача сигналів оповіщення, уточнення концентрації ОР, СДОР чи рівня радіації, метеорологічні спостереження.

3. Штаб ЦО навчального закладу та його функції.
Штаб ЦО навчального закладу розробляє документи й організовує проведення шкільних заходів із цивільного захисту. Наказом Міністерства освіти та науки України від 17.05.1995р. №143/179 затверджено Положення про підготовку і проведення в загальноосвітніх навчальних закладах Дня Цивільної оборони.

4. Мета Дня цивільної оборони в школах.
Метою і завдання Дня цивільної оборони в школах є:
- вироблення в учнів умінь, навичок грамотно і чітко діяти в надзвичайних ситуаціях;
- виховання впевненості в ефективності заходів із цивільної оборони;
- формування і розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей;
- вдосконалювати теоретичні знання та практичні навички щодо захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;
- визначити готовність структурних ланок ЦО до виконання завдань за своїм призначенням4
- організувати масову здачу нормативів із цивільної оборони;
- практично перевірити вміння та навички учнів користуватися засобами індивідуального захисту, виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу допомогу.

V. Закріплення нових знань та умінь учнів – 2 хв.
- Розкажіть про організацію ЦО в школі;
- Які мета і завдання Дня цивільної оборони в навчальних закладах?

VІ. Підсумок уроку – 1 хв.
1. Нагадую тему уроку, ступень досягнення поставлених цілей;
2. Звертаю увагу учнів на записи в зошиті по даній темі;
3. Бесіда про практичне значення та можливе застосування знань даної теми в повсякденному житті.

VІІ. Домашнє завдання – 1 хв.
Опрацювати матеріал підручника Бака М.М. «Захист Вітчизни», вміщений на сторінках 299-301, дати відповіді на запитання (ст. 301)

Автор: 

Водоп’ян Микола Володимирович

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі