Розвиток художньо-мовленнєвої діяльністі дітей в комбінації з іншими видами творчості: музичною, літературно-мовленнєвою, театралізованою широко використовуючи усну народну творчість.
«В гостях у казки»
Мета: продовжувати розвивати художньо-мовленнєву діяльність дітей в комбінації з іншими видами творчості: музичною, літературно-мовленнєвою, театралізованою широко використовуючи усну народну творчість. Продовжувати вчити дітей складати казку по-новому, спільно вирішувати проблемні питання. Придумувати, складати поширене речення, закінчувати початі. Збагатити словник прикметниками, новими словами, складеними самими дітьми. Активізувати мислення з допомогою проблемних завдань та вправ. Удосконалювати творче відтворення імітаційних рухів та емоційних станів персонажів в процесі драматизації. Розвивати творчу уяву, здатність фантазувати. Виховувати уважність, бажання допомогти.
 Хід заняття
І. Організаційний момент.
Вихователь
Відкладіть yci ви справи ,
Балачки свої, забави,
Сядьте зручно всі, будь ласка,
Надіслала лист нам казка.
Вихователь читає лист:
 «СВІТОМ казки мандрувати я запрошую ycix,
Буде вам усім цікаво, будуть жарти, буде сміх .
Станете чарівниками, знайдете ви глек добра,
Тож вci очi закривайте i у казку вирушайте.» 
-	А ви любите казки??? А як ви думаєте, де можна побачити казку? ( в кінотеатрі, по телевізору, в театрі, по комп’ютері)
-	А що таке театр? ( велика, красива будівля, де виступають артисти)
-	Які види театрів ви знаєте?(пальчиковий, тіньовий, ляльковий, театр рукавичок, театр маріонеток,магнітний театр)
-	А ви, діти, знаєте, хто працює в театрі? ( гардеробниця, касир, артисти, гримери, режисери, костюмери)
-	Малята,  а якщо ви прийдете в театр дивитися казку - ким ви там будете? (глядачами). А як треба поводитися в театрі??(відповіді).  Ви такі молодці, діти!!!
-	Так багато знаєте про театр, а давайте з вами і правда відправимося в театр, дізнаємося, яка ж казка там сьогодні йде!
ІІ. Основна частина.
Вихователь: Діти, подивіться, скільки ляльок з різних казок. З яких казок прийшли ці герої?
 Діти: «Лисичка-сестричка та сірий вовк», «Солом’яний бичок», «Кирило   Кожум’яка» тощо.
Дидактична вправа «Добрий — злий»
Вихователь. Я буду називати героїв, а ви будете показувати мімікою, який цей герой добрий, злий, здивований, засмучений, і потім поясніть чому ви так вважаєте.
Мета: прищеплювати навички пояснювального мовлення.
Діти.
Коза-Дереза — зла, вона кривдила героїв казки.
Кривенька качечка — добра, вона турбувалася про старих людей, допомагала їм.
Фізкультхвилинка
 У темному лісі є хатинка - діти крокують
Варто задом наперед - діти повертаються
У цій хатинці є старенька - Погрожують пальцем
Бабуся Яга живе - погрожують пальцем іншої руки
Ніс гачком, - показують пальчиком
Очі великі - показують
Немов жарини горять- похитують головою
Ух, яка сердита! - біг на місці
Дибки волосся стоїть -руки вгору
Вихователь.  Давайте розкажемо нову казку. Мабуть, наша казка сьогодні буде злою чи доброю? Як буде починатися наша казка?
Діти. «Жили собі», «Одного разу ….», «Жили-були Дід та Баба…» «В деякому царстві…»
Вихователь:
 А допоможе нам ось цей чарівний клубочок. Давайте встанемо  промовимо такі чарівні слова і відправимось у подорож у казку за клубочком:
«Ти котись, котись клубочок,
Попереду у лісочок.
Покажи малятам нашим
Як у казочку попасти».
Про кого ж нам придумати казочку?
Вихователь: Давайте я почну казочку. В одному невеликому містечку жили були Дід та Баба. Жили вони на дев’ятому поверсі великого будинку. А разом з ними жив Колобок. Одного разу, коли дідусь та бабуся пішли у справах, Колобок викотився на балкон та й стрибнув вниз - на асфальтовану доріжку. Піднявся Колобок на бочок, оглянув себе та й каже: «Тепер я не Колобок, а коржик» - та й побіг до лісу і прямо в наш ліс.
Давайте придумаємо, що було далі.
(Діти придумують героїв та сюжет казки).
Коли у дітей виникають труднощі з продовженням казки, вихователь вводить свого героя.
Діти складають казку.
ІІІ. Підсумок 
•	Назвіть свої улюблені казки.
•	Чим вони вам подобаються?
•	А чому вчать казки?
Ось і закінчилась наша подорож. Ви сьогодні всі старалися і були просто молодці.