Користувацький вхід

Іван Франко „Захар Беркут”. Урок 3

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:d6d92c9cb94993b80a8eda09d5df7842' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<div class=\"editor-center-button\">\n<h2>Українська література. 7 клас<br />\nПро далекі минулі часи<br />\nІван Франко „Захар Беркут”<br />\nУрок 3</h2>\n</div>\n<p><strong>Тема. Патріотичний мотив твору, його зв’язок із розгортанням сюжету. Характеристика образів Максима і Мирослави.</strong></p>\n<p><strong>Мета:</strong> розкрити патріотичний мотив твору, його зв’язок із розгортанням сюжету; охарактеризувати образи Максима і Мирослави, визначити їхні моральні якості, ставлення до рідного краю; розвивати вміння характеризувати та порівнювати риси літературних героїв, творче мислення, інтелектуальну активність, пам’ять, увагу, спостережливість, уміння аналізувати, співставляти, робити висновки; формувати кругозір школярів, активну життєву позицію; виховувати кращі людські риси на прикладі образів Максима і Мирослави; почуття патріотизму і гордості за землю, на якій народилися тухольці, любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого, почуття національної гордості.</p>\n<p><strong>Обладнання:</strong> портрет І.Франка, окреме видання повісті \"Захар Беркут\", світлини карпатських пейзажів, карта України, малюнки учнів до образів Максима, Мирослави. </p>\n<p><strong>Тип уроку:</strong> комбінований.</p>\n<p><strong>Форми і методи:</strong> евристична бесіда, робота в малих групах, інтерактивні технології «Рольова гра», «Мікрофон», «Коло Вена».</p>\n<div class=\"editor-center-button\"><strong>Перебіг уроку</strong></div>\n<p><strong>І. Організаційний момент.</strong></p>\n<p><strong>ІІ. Актуалізація опорних знань.</strong><br />\nБесіда за питаннями.<br />\n Дайте визначення поняттю «герой художнього твору». Як розподіляються герої в повісті?<br />\n Які герої твору реальні, а які вигадані?<br />\n Якому герою повісті ви симпатизуєте? Чому?<br />\n Що таке патріотизм? Яку людину можна вважати справжнім патріотом?</p>\n<p><strong>ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності школярів.</strong><br />\n<em>Героями моїх творів майже ніколи не бувають люди темні і безпомічні, а коли ті твори будять симпатію до них у читачів, то певно не за їх терпіння, а за їх життєву енергію, розум і чуття, яке вони проявляють у життєвій боротьбі</em><br />\n <em>Іван Франко.</em></p>\n<p><strong>ІV. Сприймання й засвоєння учнями нового матеріалу.</strong><br />\n <strong>1. Новий матеріал</strong> опрацьовується через перевірку домашнього завдання випереджувального характеру. Кожна група розповідає, аналізує за поданим планом образи Максима і Мирослави, наводить приклади цитат. Учитель коректує, доповнює відповіді учнів. </p>\n<div class=\"editor-center-button\">Орієнтовні питання для груп з метою корекції розповіді.</div>\n<div class=\"editor-center-button\">І група</div>\n<p> Хто такий Максим? Коли вперше ви зустрічаєтесь з ним у творі?<br />\n Як тухольці ставилися до Максима?<br />\n Де познайомилися Максим і Мирослава?<br />\n Яким чином Максим опинився у ворожому таборі?<br />\n Чи можна молодого Беркута вважати зрадником?<br />\n Чи буде Максим продовжувати справу батька?<br />\n Якими рисами характеру наділив І.Франко свого героя? Які з них ви хотіли б мати? Чому?</p>\n<div class=\"editor-center-button\">ІІ група</div>\n<p> Хто виховував дочку боярина? Як це вплинуло на її характер, поведінку?<br />\n Як Мирослава поводила себе під час полювання? Через що дочка не розуміла свого батька? Як вона сприймала його зраду?<br />\n Чому Мирослава відстоювала інтереси тухольців?<br />\n Як Захар Беркут ставився до Мирослави? </p>\n<p><strong>2. Рольова гра «Перевтілення».</strong><br />\nДокладний переказ уривків від імені Максима і Мирослави про їхнє перебування у ворожому стані (мета завдання: передати внутрішній стан героїв, їхні думки і переживання, розпач, біль, страждання).<br />\nБесіда за питаннями.<br />\n Що найбільше гнітило героїв у ворожому таборі?<br />\n Як кожен з персонажів намагається боротися з ворогом?<br />\n Які риси характеру виявляють Максим і Мирослава, перебуваючи у полоні?</p>\n<p><strong>3. Інтерактивна технологія «Мікрофон». </strong><br />\nУчні стисло висловлюють власні думки, відповідаючи на питання.<br />\n Який ідеал втілив І.Франко в образі Максима?<br />\n Чому, за твердженням літературознавців, образ Мирослави трагічний?</p>\n<p><strong>4. Висновок.</strong><br />\nКолективне складання порівняльної характеристики Максима і Мирослави.<br />\nІнтерактивна технологія «Коло Вена» (Додаток 3.1)</p>\n<p><strong>V. Підсумок уроку</strong></p>\n<p><strong>VІ. Оголошення результатів навчальної діяльності.</strong></p>\n<p><strong>VІІ. Домашнє завдання.</strong><br />\n1. Уважно прочитати уривок з ІІІ розділу повісті від слів: « Захар Беркут – се був сивий, як голуб …» до слів « … була живою ниткою, що в’язала докупи дітей одного народу, розбитих між двома державами» [с. 39 – 43].<br />\n2. У формі тез або цитат сформулювати громадянські й життєві позиції Захара Беркута (Додаток 3.2). Одну з них написати на форматі А4.</p>\n<p><strong>Підготувала </strong><br />\n<em>учитель української мови та літератури<br />\nВугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3<br />\nСорока Галина Петрівна</em></p>\n<p><font color=\"green\">У приєднаному файлі додатки 3.1, 3.2.</font></p>\n', created = 1738484418, expire = 1738570818, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:d6d92c9cb94993b80a8eda09d5df7842' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738484418, expire = 1738570818, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738484418, expire = 1738570818, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738484418, expire = 1738570818, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Українська література. 7 клас
Про далекі минулі часи
Іван Франко „Захар Беркут”
Урок 3

Тема. Патріотичний мотив твору, його зв’язок із розгортанням сюжету. Характеристика образів Максима і Мирослави.

Мета: розкрити патріотичний мотив твору, його зв’язок із розгортанням сюжету; охарактеризувати образи Максима і Мирослави, визначити їхні моральні якості, ставлення до рідного краю; розвивати вміння характеризувати та порівнювати риси літературних героїв, творче мислення, інтелектуальну активність, пам’ять, увагу, спостережливість, уміння аналізувати, співставляти, робити висновки; формувати кругозір школярів, активну життєву позицію; виховувати кращі людські риси на прикладі образів Максима і Мирослави; почуття патріотизму і гордості за землю, на якій народилися тухольці, любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого, почуття національної гордості.

Обладнання: портрет І.Франка, окреме видання повісті "Захар Беркут", світлини карпатських пейзажів, карта України, малюнки учнів до образів Максима, Мирослави.

Тип уроку: комбінований.

Форми і методи: евристична бесіда, робота в малих групах, інтерактивні технології «Рольова гра», «Мікрофон», «Коло Вена».

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Бесіда за питаннями.
 Дайте визначення поняттю «герой художнього твору». Як розподіляються герої в повісті?
 Які герої твору реальні, а які вигадані?
 Якому герою повісті ви симпатизуєте? Чому?
 Що таке патріотизм? Яку людину можна вважати справжнім патріотом?

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Героями моїх творів майже ніколи не бувають люди темні і безпомічні, а коли ті твори будять симпатію до них у читачів, то певно не за їх терпіння, а за їх життєву енергію, розум і чуття, яке вони проявляють у життєвій боротьбі
Іван Франко.

ІV. Сприймання й засвоєння учнями нового матеріалу.
1. Новий матеріал опрацьовується через перевірку домашнього завдання випереджувального характеру. Кожна група розповідає, аналізує за поданим планом образи Максима і Мирослави, наводить приклади цитат. Учитель коректує, доповнює відповіді учнів.

Орієнтовні питання для груп з метою корекції розповіді.
І група

 Хто такий Максим? Коли вперше ви зустрічаєтесь з ним у творі?
 Як тухольці ставилися до Максима?
 Де познайомилися Максим і Мирослава?
 Яким чином Максим опинився у ворожому таборі?
 Чи можна молодого Беркута вважати зрадником?
 Чи буде Максим продовжувати справу батька?
 Якими рисами характеру наділив І.Франко свого героя? Які з них ви хотіли б мати? Чому?

ІІ група

 Хто виховував дочку боярина? Як це вплинуло на її характер, поведінку?
 Як Мирослава поводила себе під час полювання? Через що дочка не розуміла свого батька? Як вона сприймала його зраду?
 Чому Мирослава відстоювала інтереси тухольців?
 Як Захар Беркут ставився до Мирослави?

2. Рольова гра «Перевтілення».
Докладний переказ уривків від імені Максима і Мирослави про їхнє перебування у ворожому стані (мета завдання: передати внутрішній стан героїв, їхні думки і переживання, розпач, біль, страждання).
Бесіда за питаннями.
 Що найбільше гнітило героїв у ворожому таборі?
 Як кожен з персонажів намагається боротися з ворогом?
 Які риси характеру виявляють Максим і Мирослава, перебуваючи у полоні?

3. Інтерактивна технологія «Мікрофон».
Учні стисло висловлюють власні думки, відповідаючи на питання.
 Який ідеал втілив І.Франко в образі Максима?
 Чому, за твердженням літературознавців, образ Мирослави трагічний?

4. Висновок.
Колективне складання порівняльної характеристики Максима і Мирослави.
Інтерактивна технологія «Коло Вена» (Додаток 3.1)

V. Підсумок уроку

VІ. Оголошення результатів навчальної діяльності.

VІІ. Домашнє завдання.
1. Уважно прочитати уривок з ІІІ розділу повісті від слів: « Захар Беркут – се був сивий, як голуб …» до слів « … була живою ниткою, що в’язала докупи дітей одного народу, розбитих між двома державами» [с. 39 – 43].
2. У формі тез або цитат сформулювати громадянські й життєві позиції Захара Беркута (Додаток 3.2). Одну з них написати на форматі А4.

Підготувала
учитель української мови та літератури
Вугледарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3
Сорока Галина Петрівна

У приєднаному файлі додатки 3.1, 3.2.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі