Користувацький вхід

Останні публікації

101 попереджає

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


3

Тема: Пожежна безпека у домі, в школі, на виробництві – запорука здорового життя
Мета: Систематизувати знання учнів про пожежі, їх види, способи боротьби та профілактику, розвивати вміння застосовувати здобуті знання у стандартних та нестандартних умовах, виховувати бережне ставлення до власної безпеки та здоров’я
Обладнання: картки з інформацією, додаткова література
Тип уроку: узагальнення знань
Форма уроку: навчальна гра
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Настрій учнів на роботу
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Хто більше!»
Клас ділиться на 2 групи, які розробляють правила поводження з вогнем, заходи по запобіганню пожеж. По черзі кожна команда зачитує пункти заходів та викреслюють однакові. Виграє та команда, в якої більше залишається пунктів.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку
У нас часто трапляються пожежі: заснув із цигаркою, не правильно поводився з електричними приладами, газом, тож наше завдання з вами сьогодні ще раз поговоримо про пожежну безпеку в школі, вдома, на вулиці. Для того, щоб знати як поводити себе та вміти собі допомогти.
ІV. Узагальнення знань
Гра «Диктор»
Перед вами картки із інформацією. Оберіть собі картку, хто бажає. Уявіть собі, що види утор телебачення чи радіо та сповістіть цю інформацію народові. Починати своє повідомлення слід зі слів: «01 ПОПЕРЕДЖАЄ!».
І картка
Відповідальність за умисний підпал зазначений в Особливій частині Кримінального Кодексу України, у якій визначаються види злочинів та покарання за їх здійснення.
Розділ І. Частина І. Умисне знищення чи пошкодження державного й колективного майна передбачає покарання – позбавлення волі строком до 1 року чи штраф у розмірі від 30 до 80 мінімальних заробітних плат або виправні роботи до 1 року.
Частина ІІ. Умисне знищення чи пошкодження … підпал лісових масивів передбачає покарання – позбавлення волі до 10 років.
Розділ V. Стаття 145. Умисне знищення чи пошкодження індивідуального майна громадян шляхом підпалу передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Відшкодування майнових збитків від пожежі відбувається за рішенням суду.
ІІ картка
Вперше на території України з’явилася Харківська пожежна охорона у 1823 році. Тоді ж почали запускатися в експлуатацію перші пожежні машини, обладнані бачками й цистернами для перевезення води. Вони потребували частого поповнення її запасів.
У 1948 році на території України виникло Добровільне пожежне товариство, як займалося не лише рятувальними роботами, а й проводило просвітницьку роботу серед населення. На сьогоднішній на основі пожежної служби створена служба порятунку, яка займається рятуванням людей у будь-якій надзвичайній ситуації.
29 січня – День працівника пожежної охорони України.
ІІІ картка
У приміщенні будь-якої установи: школи, адміністративної будівлі, бібліотеки, ВУЗу, заводу, фабрики, тощо, - обов’язково повинен бути наявний пожежний куток та пожежний рукав. До пожежного кутка повинні входити: відро з піском, вогнегасник, лопата, кирка, сокира, ковдра для гасіння пожежі. Крім того приміщення повинне бути обладнаним протидимовою системою та планом евакуації з усіх кімнат. Пожежний рукав включає підключений до водопостачання довгий «рукав», еластичний і гнучкий для легкого пересування по приміщенню. У школах в кабінетах з підвищеною небезпекою – хімічний, фізичний, інформативний, спортзал, їдальня – повинні бути свої пожежні кутки. Також обов’язковою є система оповіщення про надзвичайні ситуації. В Україні всі великі підприємства та установи підключені до системи цілодобового пожежного нагляду.
Кожен член колективу в школі, як учні так і вчителі, раз на чверть повинні проходити інструктаж по процедурі пожежної евакуації, враховуючи зміни в проекті приміщення та локалізації небезпеки.
ІV картка
Вдома теж слід дотримуватися пожежної безпеки. Особливо великої уваги потребують газові та електричні прилади. Сьогодні встановлено, що побутова електротехніка 1985-1992 року виробництва може навіть у справному стані спричинити небезпеку для життя та здоров’я людини. Наприклад – це:
- телевізори «Filips», 1985-1987 р.в. – дуга всередині може призвести до травми;
- «АКАІ», 1988-1989 р.в. – та ж особливість;
- «Samsung» (48 см) – дефект паяного з’єднання;
- «AWIA» (34 см) – дефект паяного з’єднання;
- варильні каструлі «Panasonic» - при контакті корпусу з електропроводкою, виникає електричний розряд, тощо.
Газові прилади теж є небезпечними, особливо ті, що вийшли з терміну експлуатації та мають зношені деталі.
V картка
Поводження з вогнем на вулиці є не менш небезпечним і важливим для життя та здоров’я людини. Так при невмілому спалюванні опалого листя у вітряну погоду чи поблизу легкозаймистих речовин, будинків, скирт може статися загорання та нанесення шкоди майну або життю людей. Тож, будьте обережними з вогнем та намагайтеся дотримуватися простих правил по забезпеченню власного життя та здоров’я, адже наша безпека у наших руках.
VІ картка
Пожежа – некероване людиною поширення відкритого полум’я на великі території, що завдає матеріальних збитків та може призвести до шкоди здоров’ю чи життю людей. Пожежі поділяються на види, залежно від місця їх виникнення:
- лісові;
- степові;
- підземні;
- торф’яні;
- побутові;
- на виробництві.
Будь-яку пожежу слід намагатися погасити самостійно, але виклик загону пожежної охорони є обов’язковим та важливим, адже не завжди сили людей здатні боротися зі стихією.
Гра «Хто швидше!»
Вчитель зачитує запитання, а учні за бажання відповідають на них. Хто дасть більше відповідей, той виграв.
1. Чим гасять пожежі? (вогнегасниками, водою)
2. Чи можна гасити водою палаючий телевізор? (ні)
3. Як слід вибиратися з приміщення, де повно диму? (повзком)
4. Чому слід закривати носа й рота у задимленому приміщенні? (щоб не отруїтися чадним газом)
5. Як потрібно сповіщати про пожежу пожежну охорону? (без паніки, спокійно відповідаючи на всі питання, чітко вказавши адресу та як краще туди проїхати)
6. Як надати потерпілому від пожежі першу допомогу?
7. Які умови необхідні для виникнення вогню? (запал, горючий матеріал, температура)
8. Як називається людина, що постраждала від пожежі? (погорілець)
9. Як називається людина, що гасить пожежі? (пожежник)
10. Назвіть основні причини побутових пожеж.
Розв’яжіть ситуацію на вибір
Ситуація І
Майстер ремонтував телевізор. Стався сильний розряд. Майстер впав і знепритомнів. Рука стискає дроти. Обличчя зведене судомою. Що ви робитимете?
Ситуація ІІ
Палає будівля, а ви точно знаєте, що всередині знаходиться потерпілий. Якими будуть ваші дії?
V. Підсумки уроку
Перед вами кольорова шкала, що містить п’ять кольорів: червоний, рожевий, зелений, блакитний, синій. Кожен колір відповідає емоції: ч – гарний настрій, задоволення; р – добре самопочуття, спокій; з – розуміння, легкість, надія; б – упевненість, прохолода; с – байдужість. Оберіть колір, що відповідає вашому стану після уроку. Скажіть свою думку вголос та поясніть її.

Автор: 

Алекса Павак

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі