Урок 2
ТЕМА УРОКУ. Кодування символів .
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Формувати поняття: код символа, таблиця кодів, формувати знання про принцип кодування даних та його переваги;
Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу, сприяти всебічному розвитку;
Виховна. Виховувати інтерес до вивчення інформатики.
ОБЛАДНАННЯ: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організація класу до уроку
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Для опрацювання комп’ютером всі дані потрібно кодувати. Але який спосіб кодування є найзручнішим для технічної реалізації?
III.Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації (презентація)
Для опрацювання текстових повідомлень з використанням комп’ютера символи повідомлення кодують числами.
Для кодування тексту використовують таблиці кодів символів , у яких для кожного символа, що може бути використаний у текстовому повідомленні, ставиться у відповідність деяке число. У 1963 р. у США було розроблено набір таких кодів символів для передавання повідомлень телетайпом.
Пізніше він став стандартом для використання в комп’ютерній техніці й отримав назву таблиця кодів символів ASCII ( англ. American Standard Code for Information Interchange - американський стандартний код для обміну інформацією)
У таблиці ASCII літерам англійського алфавіту , цифрам, розділовим знакам, символам редагування та форматування тексту ставляться у відповідність числа в 0 до 127
Особливості кодування тексту з використанням різних таблиць кодів символів можна побачити також під час перегляду веб-сторінок. Іноді під час відкриття веб-сторінки таблиця кодів символів обирається браузером неправильно. У такому випадку текст веб-сторінки непридатний для розуміння
IV. Фізкультхвилинка
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
V. Усвідомлення набутих знань.
VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті.
VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Фронтальне опитування
1). Як кодують символи текстових повідомлень під час опрацювання їх з використанням комп’ютера?
2). Які таблиці кодів символів ви знаєте?
3). Які символи можуть бути закодовані з використанням таблиць кодів
символів ASCII, КОІ-8U, Windows-1251, Юніконд?
4). У яких ситуаціях потрібно змінювати таблицю кодів символів під час
перегляду веб-сторінок?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
Завдання за підручником.