Урок №2.Інформаційні процеси та системи. Роль інформаційних технологій у сучасному житті.
Цілі:
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити розрізняти процеси які відбуваються з інформацією та вміти наводити приклади;
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1. Наведіть приклади передавання повідомлень.
2. Чи зберігаєте ви повідомлення? Якщо так, то поясніть, у яких ситуаціях.
3. Ви прочитали умову математичної задачі. Що ви робите далі, щоб отримати відповідь?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні ми будемо поглиблювати наші знання в сфері інформації, та познайомимось детально з процесами які з нею відбуваються.
IV. Вивчення нового матеріалу
Процес (лат. processus- проходження, просування) – послідовність взаємопов’язаних дій, що тривають протягом певного часу.
Ми зберігаємо повідомлення, коли записуємо в щоденник домашнє
завдання, робимо фотознімки, знімаємо відеофільм тощо.
Мозок людини або тварини, папір, плівка, диск тощо - усе це носії повідомлень.
Ми передаємо повідомлення, коли надсилаємо листи, розмовляємо
по телефону, спілкуємося на перерві. Учитель, що розповідає на уроці новий матеріал, передає повідомлення учням. Коли світлофор вмикає певне світло, він передає повідомлення пішоходам і водіям. Повідомлення пішоходам і водіям передає також міліціонер-регулювальник.
Розв’язуючи задачу або під час написання переказу, ми опрацьовуємо
повідомлення. Прочитавши умову задачі, учень опрацьовує повідомлення, які вона містить, створює розв’язання задачі, у результаті виконання якого отримує нове повідомлення - розв’язок
задачі.
Якщо нам потрібно, наприклад, підготувати виступ про одного
з видатних українців, ми шукаємо повідомлення про цю людину.
Інформаційні процеси - це процеси зберігання, передавання,
опрацювання і пошуку повідомлень.
У результаті опрацювання повідомлень отримують нові повідомлення.
Носії повідомлень - пам’ять людини або тварини, папір, деревина,
тканина, метал, кіно- і фотоплівки, магнітні та оптичні диски,
флеш-карти та інше.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
Отже, ми трішечки розім’ялись і прийшов час свідомо та наполегливо попрацювати.
Виконаємо завдання
1. Наведіть приклади інформаційних процесів.
2. Наведіть приклади опрацювання повідомлень людиною.
З. Наведіть приклади опрацювання повідомлень автоматичними пристроями.
4. Розкаж іть, як ви використовуєте кожний з інформаційних процесів.
VII. Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. Для чого людина зберігає повідомлення?
2.Які носії повідомлень ви використовуєте?
З. Хто і кому може передавати повідомлення?
4. Для чого людина шукає повідомлення?
ІХ. Домашнє завдання
Складіть кросворд, у якому використовуються слова інформація, повідомлення, процес, телевізор, світлофор, лист , учитель.
---------------------------------
Якщо Ви бажаєте завантажити до цього конспекту презентацію та відео фізкультхвилинку перейдіть за посиланням нижче
Всі матеріали безкоштовні та розповсюджуються у вільному доступі