Користувацький вхід

Заняття з грамоти для старшої групи Тема: Сюрприз від Всезнайки (Речення. Звуковий аналіз слів).

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з грамоти для старшої групи
Тема: Сюрприз від Всезнайки (Речення. Звуковий аналіз слів).
Програмовий зміст
Вчити дітей виділяти речення з мовного потоку (зв’язної розповіді); дати уявлення про те, що в реченні може бути різна кількість слів. Слова в реченні вимовляються послідовно, одне за одним; вчити дітей проводити звуковий аналіз слів уа та ау; за схемою та за допомогою нейтральних фішок; закріплювати знання вивчених літер, вміння визначати вивчені літери а та у у словах, вміння виділяти перший звук у словах, підбирати слова із заданим звуком; розвивати фонематичний слух дітей, продовжувати вчити їх прислухатися до звучання слів; виявляти та визначати рівень засвоєння дітьми програмового матеріалу, уміння уважно, точно виконувати завдання; розвивати увагу, виховувати бажання самостійно здобувати знання.
Хід заняття
Вступна частина
Девіз нашого заняття –
«Не просто слухаю, а чую
Не просто дивлюся, а бачу
Відповідаю та міркую –
Плідно працюю».
Щоб добре бачити та добре читати, потренуємо ваші очі:
Оченята роблять вправи,
Вліво – вправо, вліво – вправо
Потім вгору – вниз, вгору – вниз
Оченятами дивись.
Тепер мружить очі киця
І заплющує очиці.
Раз – дивлюся вдалечінь,
Два – в долоньках відпочинь.
Для того, щоб краще промовляти слова, нам потрібно виконати артикуляційні вправи. Беремо мастерок та починаємо вправи для язичка.
Чистимо зубки язичком – верхні та нижні.
Покажемо свої зубки.
Посмішка – похмурість.
Смачне варення (губами).
Качелі.
Щоб чітко та чисто вимовляти слова, промовляємо чистомовку:
Ра-ра-ра – починається гра;
Ро-ро-ро – несемо відро;
Ру-ру-ру – продовжуємо гру;
Ри-ри-ри – в небі сині хмари;
Ар-ар-ар – загудів комар;
Рі-рі-рі – на дворі снігурі.
Основна частина.
Чарівна скринька – розглядання сюжетних картинок, зміст яких можна передати двослівними та трислівними реченнями («Дівчинка спить», «Хлопчик ловить метеликів»).
Діти розглядають картинки, складають речення. Визначають, про кого склали речення, що в реченні говориться про дівчинку, про хлопчика.
Ознайомлення з дидактичним матеріалом для позначення речення (смужки). Слова позначаються короткими смужками.
Дидактична вправа «Склади речення»
Діти складають речення із запропонованих вихователями картинок з опорними словами (розбір речення, визначення кількості слів у реченні, позначення слів смужками, послідовність слів за порядком).
Фізкультхвилинка
Дидактична гра «Дощова хмаринка»
Діти викладають літери української абетки А та У .
Показати краплинки, у назвах малюнків яких є означена літера.
Чітко вимовляти цю назву з притиском на даний звук.
Дидактична гра «Назвіть слова, в назвах яких є звуки [а] та [у]».
Повторний звуковий аналіз слова ау. Звуковий аналіз слова уа. Який перший звук в цьому слові? Який другий? Скільки клітинок потрібно для цього слова? Позначення звуків нейтральними фішками.
Заключна частина.
Підвести дітей до висновку, що в реченні може бути різна кількість слів; слова в реченні вимовляються одне за одним послідовно; в словах ау, уа два звуки: перший [а], другий [у] та навпаки. Вони вимовляються один за одним.
Відмітити дітей, які були активними на занятті, добре працювали; з іншими дітьми попрацювати індивідуально задля кращого засвоєння матеріалу.

Автор: 

Жукова Лілія Георгіївна,
вихователь ДНЗ №5 м. Первомайська

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі