Користувацький вхід

ПІДСУМОК ЗНАНЬ З МАТЕМАТИКИ, УКР. МОВИ, ЧИТАННЯ, КУРСУ «Я І УКРАЇНА» 2 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ТЕМА: ПІДСУМОК ЗНАНЬ З МАТЕМАТИКИ, УКР. МОВИ, ЧИТАННЯ, КУРСУ
«Я І УКРАЇНА».

МЕТА: Перевірити здобуті знання з математики, читання, української мови, курсу
«Я і У країна». Розвивати логічне мислення, мову, уяву, чіткість.
Виховувати любов до Батьківщини, до природи, до рідної мови.

ОБЛАДНАННЯ:
Вірші, загадки, ребуси, силуетні картинки, девіз, музпаузи,
емблеми, набір цифр, торт.

ХІД УРОКУ

І. Організація классу.

1. Увага! Увага! Спішіть, поспішайте!
Учасники й гості – глядіть , не минайте!

2. На ринг вас прошу гуртом, поодинці,
На вас тут чекають чудові гостинці.

3. На рингу нашім веселім, багатім
Є чим милуватись і є що придбати.

4. Високі знання тут з предметів відомих
Тут пісня і жарти усім в нагороду.

5. Тут відповідь вмільців ні з чим не зрівнянна
Усім нагороди, усім побажання.

6. Мерщій-бо на ринг усі поспішайте,
Милуйтесь, танцюйте, і грайте на славу.

ІІ. Повідомлення теми.
Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумок нашої спільної праці. Майже два роки ми вчимося різним наукам, пізнаємо навколиш¬ній світ, разом працюємо і відпочиваємо. Я вважаю, нам це вдається. Сьогодні у нас надзвичайний урок. Ми граємо в гру, яка називається «Брейн-ринг.»
Увага! Правила гри!
1. За кожну правильну відповідь команда отримує 5 очок.
2. Обмірковування відповіді до 1 хв.
3. Першою відповідає та команда, в якій хоч один гравець підніме руку.
4. Підказки не допускаються.
5. За невірну відповідь — мінус 1 очко.

6. Слабша ліга відповідає за зеленими сигнальними картками.
7. Руки раніше сигналу не піднімати.

В склад журі обрано: директора школи Гілюка І. В.
Завуча Андріцьку Н.В.
Заступника з виховної роботи Лазорик В. Г.

У грі приймають участь 3 команди:
І команда "Всезнайки" капітан Дмитро
ІІ команда "Соколи" капітан Ілля
ІІІ команда "Веселі" капітан Олексій
Надамо їм слово. (Діти по черзі говорять девіз.)
І. "Всезнайки"
Ми - "Всезнайки» - молодці
Вас всіх поважаємо.
Перемогу в боротьбі
Здобути бажаємо.
ІІ. "Соколи"
Ми - "Соколи", ми - герої",
Ніс не опускаємо.
З задоволенням усі
З вами позмагаємось.
ІІІ. "Веселі"
Ми - "Веселі", ми – завзяті,
Любим гру ми вигравати,
Гей, тримайтеся усі,
Переможем ми у грі.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Ось, друзі, і час нам уже звітувати,
Чого ми навчились. Чого досягли.

2. Тож будемо всі перешкоди долати
Сміливо до знань перемоги іти.

3. Навчились ми разом не тільки читати.
Наук багатьох відкриваєм стежки.

4. У кожну пройти нелегка була справа.
Та працею ми досягнемо мети.

IV. Перевірка знань, умінь і навичок здобутих на попередніх уроках.
УВАГА! І Тур.
1.Загадка.
На голову тітка біла
Казанок, погляньте, вділа.
І з мітлою в ранню пору
Стоїть собі серед двору.
Запитайте тітку, діти,
В чому буде борщ варити.
(Баба снігова.)
2. Катруся виглянула з вікна і побачила 2 дятли, 8 синичок, 3 котики, 10 горобчиків. Скільки всього птахів побачила дівчина? (20)
Слабша ліга. (Θ )
Θ Скільки десятків в числі 20?
3. З окремих слів на картках скласти і записати речення.
Весняне сонце заглядає в віконце.
Θ Назвати прийменник в реченні.
УВАГА!
1. Назвати предмет. (Білка.)
Змінити 1 голосний звук так, щоб утворився продукт харчування.
(Білка—булка)
2. Загадка.
Жовтий, круглий, наче сонце,
Заглядає у віконце.
Береже він про запас
Жменю насіння й для нас.
(Соняшник.)
Чи знаєш ти? (Вчителька розповідає про соняшник.)
Скільки складів у слові соняшник?
6. Θ Розгляньте малюнок. (Торт і на ньому свічки.)
Скільки років іменинникові?
(6 свічок, 6 років.)
3. Хто той чарівник, що мав дивні рукава, з яких вилітають дивні птахи?
(Старик-роковик.)
а) Що означає слово «роковик»?
б) Назвати пору року в якій температура повітря +32°. (Літо.)
в) В якій порі року відлітають птахи в теплі краї? (Восени.)
д) Назвати пору року за ознаками: мороз, сніг, день короткий, ніч довга. (Зима.)

УВАГА! Ліричний відступ. Поетична хвилинка.
(Діти розповідають вірші про зиму.)
1. Сіється, сіється сніг,
Сніг на безмежжі доріг
Вітер заводить в гаю
Пісню журавлину свою.

2. У лісі повно снігу,
І тихо, як у вусі.
В той ліс приходить казка
У білому кожусі.

3. Присяде на пеньочку,
І лісові звірята
Збігаються до неї,
Щасливі, як на свято.

4. А вдосвіта й горішків
Насипле їм в торбинки,
І непомітно зникне,
Розтане, мов сніжинка.

5. І лісові звірята
Поміж собою стиха
Ту казку називають
Бабуся Морозиха.

6. Ніхто й не ворухнеться,
Всі слухають охоче,
Як у нічному лісі
Про шось вона шепоче.

7. Шепоче їм про свята
Які зима приносить,
І про дарунки щедрі,
Що Дід Мороз приносить.
(Учні виконують пісню "Сніг-сніжок")
Підсумок І туру.
V. Музична пауза. (Вчителька викладає на парту скрипічний ключ)
(Фізпауза)

УВАГА! II тур.
1. З яких геометричних фігур складається дана фігура?

2. Які предмети утворили дані фігури?
(коло, круг, два трикутники, чотирикутник.)

3. Скласти загадку, використовуючи слова
горою, водою, надворі, в хаті
(Надворі горою, а в хаті водою.)

4. Як називається головна вулиця в столиці України?
(Хрещатик.)

Θ Показати в класі, де зображено Хрещатик.

5. Що крикнув горобчик з казки? "Сильніше за силу - це ..."
(Розум.)

6. В дивокраї, в терен-гаї
Ця квіточка зацвітає.
Вінчики, мов сонця вушка,
По краях червона смужка,
А стебло, немов безлисте,
Волохате, волокнисте.
Що це за квітка?
(Нечуй-вітер.)

Увага! Слабка ліга!
Θ Росла береза. На ній 4 великі гілки. На кожній великій гілці по 4 маленьких гілки, на кожній маленькій гілці по 4 яблука. Скільки всього
яблук? (Жодного.)

7. Увага! Загадка.
Рукавом махнув - дерево зігнув.
(Вітер.)

8. О другій годині дня йшов дощ. Чи можна чекати сонячної погоди через
10 годин? (Ні, бо буде ніч.)

9. Записати всі двоцифрові числа, користуючись цифрами 6, 8, 1.
(68, 61, 86, 18, 16, 81)

10. Гра «Питання».
Θ Назвати столицю України.
(Київ.)
Хто були першими засновниками Києва?
(Кий, Щек, Хорив.)
Запитання до глядачів.
Як називається сестра засновників Києва?
(Либідь.)

Підсумок II туру.
Музична пауза. («Якщо весело живеться…»)

УВАГА! ІІІ тур Фінал.

1. Назви зайве слово.
Додаток + Від’ємник = Сума.
Θ Назвати геометричні фігури.

2. Продовжити правило.
Щоб знайти периметр треба…..
(знайти суму всіх сторін.)
Який буде периметр квадрата, якщо його сторона дорівнює 4 см?
(4+4+4+4=16 см)

3. Загадка.
На базарі не знайдеш, на вагах не купиш.
(Розум.)
Хто на землі найбільше наділений свідомістю?
(Людина.)

4. Конкурс капітанів.

Знайдіть слова в словах.
Ялинка, шкірка, косар.

Прочитайте слова з перевертнями.
Моя тима працює в зинімага.
(Моя мати працює в магазині.)

Хто автор цих слів?
«… знаєш ти, що таке Батьківщина…»
(А. Костецький.)

Продовжити речення.
Батьківщина - це...
...місце, де ти народився,
...моя сім'я, мої рідні, моя держава,
...це Україна.

5. Картина розрізана на 5 частин.
Хто першим складе картину? (Команди складають картину.)

6. Увага! Ребуси!.
100 ЛИЦЯ СЗЖ Р1А
Словникова робота.
7. Доповніть прислів'я.
Матимеш друга - матимеш ще…..
(одну голову.)
8. Назвати літеру.
Я не літера нова,
Я пом'якшую слова,
А у слові олівець
Забігаю аж в кінець.
(Ь)

9. Увага! Задача!

Курчата дзьобали тук-тук,
Є білі, жовті, 20 штук.
Біленьких чотири з них тільки,

А решта—жовті.
Жовтих скільки?
(16)

Θ Скільки десятків і одиниць у числі 16?

VI. Підсумок уроку.
1. Музична пауза. (Ручку праву наперед, а потім її назад...)

2. Нагорода кращої команди.

3. Нагорода кращого гравця.

Автор: 

НАТАЛІЯ ЦЕРКОВНЯК,ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
ДОЛІШНЬОШЕПІТСЬКОГО НВК

Для отримання сертифікату - необхідно поставити галку навпроти "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал".

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі