Користувацький вхід

Закріплення і узагальнення знань по темі „Усне множення і ділення в межах 1000". Множення чисел 10 і 100. Розв'язування задач. № 779-786.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ТЕМА: Закріплення і узагальнення знань по темі „Усне множення і ділення в
межах 1000". Множення чисел 10 і 100. Розв'язування задач. № 779-786.
Мета: закріпити та узагальнити знання учнів по темі „Усне множення і ділення в межах 1000"; ознайомити учнів із множенням чисел на 10 і 100; удосконалювати обчислювальні навики та навики самостійного розв'язування задач. Дати змогу учням бути самостійними.
Форма проведення: урок «Брейн-ринг»

Хід уроку
I.Організація класу
1.Девіз уроку: „Знання — це сила,
А вміння вчитись — ключ до нього!"
2.Читання віршів:
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодн і ми зробимо ще один крок.
В країну відому, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує розум.
Щоб нам швидше до неї потрапить,
Потрібно екзамен кмітливості скласти.
Вчитель. То ж сядьте рівненько, стежте уважно,
Щоб здогадатись вам було не важко.
У зустрічі математиків беруть участь дві команди:
І команда — „Квадрат",
ІІ команда — „Круг"
3. Привітання команд
Ми „Квадрати" — молодці.
Вас поважаємо.
Перемогу в боротьбі
Здобути бажаємо!
Ми — команда „Коло", Бачим все навколо! Вчитель. А зараз умови гри.
За кожну правильну відповідь команда отримує квадрат або коло
У якої команди більше геометричних фігур, та команда — переможець
Кращий гравець отримує додаткові бали
Членами журі будуть вчителі початкових класів.
Бажаю учасникам успіху і перемоги!
1.Основна частина уроку. II.Актуалізація опорних знань учнів.
І тур „Математична розминка"
I група
Результат дії множення (Добуток)
Найменша одиниця вимірювання довжини (мм)
Чому дорівнює половина числа 1000 (500)
► Скільки всього десятків у числі 932 (93)
► Сума всіх сторін – це … (периметр)
► Компоненти дії ділення (ділене, дільник, частка)
► Скільки мм в 1 см? (10 мм)
► Назвати зайве слово (множник, частка множник, добуток)
► При множенні числа на 0 в результаті отримуємо... (0)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
× 8

ІІ група
► Результат дії ділення (частка)
► Найбільша одиниця вимірювання довжини (км)
► Чому дорівнює половина числа 100 (50)
► Скільки всього десятків в числі 836? (83)
► Щоб знайти площу, треба...(довжину помножити на ширину)
► Компоненти дії множення (множник, множник, добуток)
► Скільки дм в 1 м? (10 дм)
► Знайди зайве слово (доданок, від смник, доданок, сума)
► При множенні числа на 1 в результаті отримуємо…(те саме число)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ІІ тур «У світі чисел»
І група ІІ група
► 4, 5, 8 6, 3, 4
►З даних цифр скласти число

І группа ІІ группа
найбільше число найменше число

► Математичний диктант
3 од. ІІІ р / 2 од. ІІ р / 6 од. І р - 236
5 од. ІІІ р/ 3 од. ІІ р/ 0 од. І р - 530
3 сотні, 2 десятки, 3 одиниці; 1 десяток, 1 одиниця; 8 десятків, 3 одиниці – 323, 11, 83
► Приклади 780
І група ІІ група
0 × 2 + 28 = 28 16 ÷ 8 × 9 = 18
18 ÷ 3 ÷ 2 = 3 28 ÷ 4 + 2 = 9
1 × 7 + 25 = 32 (3 - 3) × 3 = 0
9 × 8 – 71 = 1 32 ÷ 8 × 4 = 16

► Назвати число, в якому 1 десяток (10)
Назвати число, в якому 1 сотня (100)

ІІІ тур «Новинка-цікавинка». Вивчення нового матеріалу.
1. Оголошення теми і мети уроку.

2.Пояснення вчителя.

10 × 3 = 30
1 десяток × 3 = 3 десятки

100 × 5 = 500
1 сотню × 5 = 5 сотень

1. 10 – це 1 десяток. 1 десяток × 3 = 3 десятки, тобто 30.
2. 100 – це 1 сотня. 1 сотня × 5 = 5 сотень, тобто 500.

► Усно обчислити добутки. № 780. (по групах)

IV тур «Прочитай, подумай, розв’яжи». Розвиток математичних умінь учнів.
► Задача № 783 (самостійно)
Блок-схема

1. 2. 2.

3. +

► Діти зачитують розв’язок задачі
► № 782 (усно)
1. Подивимось уважно на таблицю
2. Про кого розповідається в задачі?
3. Якого кольору були кролі?
4. Що відомо про сірі кролі?
5. Що відомо про чорні?
6. Яка загальна маса кролів?
7. Що запитується в задачі? (яка маса одного чорного кроля?)
Задача
На кролефермі було 6 сірих кролів масою 3 кг та чотири чорні.
Маса всіх кролів становить 26 кг. Яка маса чорного кроля?
1) 3 × 6 = 18 (кг)
2) 26 – 18 = 8 (кг)
3) 8 ÷ 4 = 2 (кг) – маса одного чорного кроля

V тур «Бій капітанів»
► Капітан команди «Квадрат»
а = 1,
а × 9 + а = 1 × 9 + 1 = 10
► Капітан команди «Круг»
а = 1,
8 ÷ а + а × 1 = 8 ÷ 1 + 1 × 1 = 9
► І група ІІ група
в = 0, в = 0,
в ÷ 4 + в = 0 (40 - в) ÷ 5 = 8
► Підсумок

VI тур «Геометричний»
► Яку геометричну фігуру ми називаємо трикутником (три кути, три вершини, три сторони)
► Полічити трикутники (8)

VII тур «Весела математика»
► Літак летить від Києва до Сімферополя 1 годину. Назад — 60 хвилин. Чому змінилося число? (1 година = 60 хвилин)
► О 21 годині вночі йде дощ. Чи можлива сонячна погода через добу? (ні, бо через добу теж буде ніч)
► Сім братів і в кожного є сестра. Скільки дітей в сім'ї? (8)

VIII тур «Підсумок». Підсумок уроку.
4. Визначення команди-переможця
5. Кращі гравці
6. Читання віршів
► Цей урок міцніше нас здружив
З цікавою і дивною наукою.
► Щоб вогник знань у класах жив,
Він буде запорукою.
►Урок уже закінчувать пора.
Подякуєм учасникам і всім присутнім.
Знайдем ще кращі номера
На зустрічах майбутніх.
► Мов естафету — вогник знань
З рук в руки передайте,
Побільше різних запитань
В підручниках шукайте.

Автор: 

Наталія Церковняк, вчитель початкових класів Долішньошепітського НВК

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі