Користувацький вхід

Методична розробка уроку виробничого навчання «Розпилювання»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Для успішної роботи учнів на виробництві як під час проходження практики, так і після закінчення навчального закладу, є впевненість учнів у своїх практичних навичках, здобутих на уроках виробничого навчання.
Без теоретичних основ предмета «Слюсарні справа» та практичних умінь і навичок, які учні отримують на уроках виробничого навчання, неможливо стати кваліфікованим слюсарем, згідно кваліфікаційної характеристики. Якісне проведення вступного інструктажу гарантує успіх досягнення високого рівня професійних знань і вмінь учнів.
Найважливішою особливістю уроку виробничого навчання, як складової частини навчально-виховного процесу є навчання учнів в процесі виробничої праці. Продуктивна праця, будучи одним із засобів навчання, покликаний не тільки вирішувати специфічні завдання навчання професії, а й давати певний економічний ефект. У зв'язку з цим особливого значення набуває виготовлення в навчальних майстернях навчального закладу виробів, які можуть використовуватися в корисних цілях.
Виробнича діяльність навчальних майстерень багато в чому залежить від матеріально-технічної бази, оснащеності обладнанням, забезпеченості матеріалами та інструментом. Багато в чому виробнича діяльність і якість професійної освіти залежить від переліку навчально-виробничих робіт.
Перелік повинен відповідати вимогам навчальних програм, рівню підготовки відповідно до кваліфікаційної характеристики.
Важливим моментом в організації навчального заняття з виробничого навчання в навчальних майстернях є вступний інструктаж. Він проводиться, як правило, на початку уроку.
Основна мета виробничого навчання - формування в учнів умінь і навичок - реалізується після вступного інструктажу, коли учні на своїх робочих місцях виконують навчально-виробничі завдання, тобто вправляються у відпрацюванні умінь і навичок. Навчальна діяльність майстра на основному етапі уроку здійснюється шляхом поточного інструктування учнів. Основна дидактична мета поточного інструктування - домогтися, щоб учні виконували навчально-виробничі завдання з найменшою кількістю помилок і недоліків.
Питання підвищення ефективності та якості виробничого навчання завжди були й залишаються найважливішими для майстрів виробничого навчання. Тому майстер намагається навчити учнів творчо підходити до своєї майбутньої професії, виявляти ініціативу у різноманітних формах колективної та індивідуальної праці, узагальнювати її та спрямовувати на формування у учнів високої професійної майстерності, відповідального ставлення до своєї майбутньої професії.

Автор: 

Перва Ольга Степанівна
майстер виробничого навчання
Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі