Користувацький вхід

Казка вчить, як на світі жити.Виховне заняття(із застосуванням казкотерапевтичного прийому)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Виховне заняття вчить знаходити у казці життєві уроки (за матеріалами книги Т.Зінкевич-Євстигнєєвої)

Розробка виховного заняття «Казка вчить, як на світі жити” (із застосуванням казкотерапевтичного прийому)

Тема: «Казка вчить, як на світі жити» (за матеріалами книги Зінкевич-Євстигнєєвої).
Мета: показати, що у казці є багато життєвих уроків, розкрити зміст прислів’я «Казка вчить, як на світі жить», вчити знаходити повчальний зміст казки, розвивати мислення учнів, виховувати любов до усної народної творчості.
 
Хід заняття
1.Організаційний момент
 
2.Мотивація діяльності
- До нас завітав казковий герой – Колобок. Він стверджує, що у казці про нього є багато життєвих уроків. Чи хочете ви дізнатися, що це за уроки?
 
3. Повторення казки «Колобок» учнями
 Можна показувати мультфільм фрагментами з подальшим обговоренням
4. Бесіда
- Пригадайте як починалась казка? Так, жили-були дід з бабою. Жили бідненько, їсти було мало. Дід попросив спекти бабу колобок. Нібито нема з чого, але баба підмела амбар та й трохи зібрала борошна. Як ви гадаєте, що за життєвий урок нам дає казка?
(Відповіді учнів).
- Так, схоже казка вчить нас робити запаси. У житті бувають різні ситуації, тому батьки саджають картоплю та інші овочі, бабусі варять варення, матусі солять та квасять огірки. Роблять запаси і тварини. Хто самий запасливий звір? І білка, і їжак. Отже, перший казковий урок – щоб не голодувати, роби запаси.
Нагадайте, що було далі у казці. Так, спекла баба колобка та поклала на віконце. Навіщо вона це зробила?
(Відповіді учнів).
- Якщо вони так хотіли їсти, чого не з’їли одразу? Можливо тому, що гаряче не можна одразу їсти? Ось і другий казковий урок – не їж занадто гарячу страву, не поспішай, навіть якщо дуже хочеться спробувати.
А далі наш Колобок зістрибнув з віконечка та й покотився. Можливо, не треба було залишати його без догляду? Хто ще може так сумувати і піти шукати щось нове? Так, це маленька дитина, якщо її залишити без нагляду. Малюку сумно бути на самоті і хочеться піти кудись, показати усім, що він дорослий. Мабуть, третій казковий урок треба засвоїти усім батькам – не залишати без нагляду дитину.
- Кого зустрічає Колобок на своєму шляху?
(Відповіді учнів).
- Усі ці звірі хочуть його з’їсти, а він їм заспівав пісеньку, тим самим відвернув від себе їх увагу та зміг втекти. Чому це нас вчить? Так, у житті нам зустрічаються різні люди: доброзичливі і небезпечні. Трапляються ситуації, коли треба швидко діяти у небезпеці. Давайте пригадаємо, як вчать нас казки діяти в таких небезпечних ситуаціях? У казках герой вихвачує гострий меч та наказує свого ворога. Для цього треба сила герою та меч. А було це у Колобка? Міг він чинити опір Ведмедю?
(Відповіді дітей).
- Які ще є способи подолання труднощів?
(Відповіді дітей).
- Так, можна покликати на допомогу або звернутися до друзів. Міг це зробити Колобок у лісі? Ні. Який спосіб він вибирає? Так, співає хвастливу пісню і тікає від ворогів. Це четвертий урок – не розгубитися у небезпечній ситуації і не соромитися, що іноді приходиться просто тікати, щоб врятувати життя. Але про що він співає?
(Відповіді учнів).
- Ми зрозуміли, що Колобок вихваляється перед звірятами. Від кого він зміг втекти? А від Лисиці? Завжди знайдеться хтось, хто буде слухати хвастливі пісні, але при цьому очікує слушного моменту. Хвастун розслабиться і в цей момент приходить біда. Тому, п’ятий урок – потрапивши у складну ситуацію – будь завжди напоготові. Цей урок важливий і дітям, і дорослим.
Ось казка скінчилася. Як ви думаєте, у неї гарна кінцівка? А щоб було якби Лисиця не з’їла Колобка? Покатався б він з тиждень по лісу і прикотився додому. Для чого він був спечений? Щоб хтось зміг наїстися, але Лисиці це вдалося. Чому ж вчить ця казка? Тому, що кожний з нас народився, щоб зробити свою справу в житті. Кожний має якісь здібності, таланти. Коли діти підростають, вони обирають професію. Роблять це свідомо, тому що знають що саме на такій роботі вони зможуть принести багато користі людям. І якщо це вдається, то говорять, що він гарно зробив свою справу.
 
5. Підсумок заняття
- Які важливі уроки ми знайшли у казці «Колобок»? Вам сподобалось знаходити життєві уроки у казках? Тож для наступного заняття обирайте казку...

Автор: 

Кравченко Ірина Василівна
вчитель початкових класів Вільногірської загальноосвітньої
школи №5 Дніпропетровської області

Джерело: 

Книга Т.Зинкевич-Евстигнеевой "Практикум по сказкотерапии"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі