Користувацький вхід

Чарівна весняна гілочка (бінарне інтегроване заняття в старшій групі)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета. Формувати уявлення про найхарактерніші ознаки весни, закріпити, назви весняних місяців. Розширювати словниковий запас дітей словами-ознаками.
Визначати рівень знань дітей з грамоти, вміння робити звуковий аналіз слів, ділити слова на склади, добирати схеми до речень, визначати речення з метою висловлювання. Удосконалювати граматичну правильність мовлення. Залучати до розв’язування кросвордів і читання слів. Закріплювати навички кількісної і порядкової, прямої і зворотної лічби, називати суміжні цифри. Продовжувати вчити розв’язувати приклади і нескладні віршовані задачі. Розвивати вміння складати з геометричних фігур квіти, пояснюючи свої дії.
Спонукати дітей до малювання квітучої гілочки вишні, використовуючи в роботі нетрадиційні техніки малювання: патичком, пензликом, штампуванням. Вчити передавати характерні особливості квітучої гілочки. Розвивати спостережливість, творчість, фантазію, асоціативне мислення. Виховувати естетичне ставлення до навколишньої дійсності.
Матеріал. Фішки-звуки, картинки для звукового аналізу, схеми речень, кросворд, паперові краплинки з цифрами від 1 до 10, картки з прикладами, логічні блоки Дьєнеша, віршована задача, загадки, квітуча гілочка.
Обладнання. Фарби (біла, коричнева), пензлики, підкладні, підставочки, вологі серветки, тонований папір (зелений), гілочки, пляшки, вербові котики.
Хід заняття
Вихователь: Доброго дня діти. Подивіться скільки гостей завітало до нас. (Діти роздивляються). А ви любите ходити в гості? А коли до вас при-ходять гості? (Відповіді і міркування дітей). Це дуже приємно зустрічати гостей. Може до нас хтось іще завітає? А яка гостя ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Йде до нас красуня мила,
Та, що зимоньку змінила.
Розтопила скрізь сніжок,
Кличе з вирію пташок.
Всіх пробуджує від сну,
Ми діждалися… (Весну)

Під музику заходить Весна.
Весна:
Я Весна-весняночка,
Чарівна паняночка.
Я до вас прийшла,
І тепло принесла.

Добрий день, дітки! Які ви всі гарні і такі дорослі.
Вихователь: Давайте і ми скажемо приємні слова весні, скажемо яка буває весна. (Відповіді дітей).
Весна: Дякую вам, діти, за такі гарні слова про мене. Але сьогодні в мене трішки сумний настрій.
Діти: А чому Веснонька?
Весна: Обходила я сьогодні свої володіння і побачила, що навколо все квітне і тягнеться до сонечка. А ось на цій гілочці (показує гілочку) не всі квіти розкрилися. Засмутилася я трішки і зрозуміла, що мені потрібна ваша допомога. Якщо ви виконаєте всі завдання, квіти розкриються.
Вихователь: Добре Веснонька, ми тобі допоможемо. У нас дітки розумні і швидко впораються з усіма завданнями.
Завдання № 1
Звуковий аналіз слів. Склади.
Приголосні і голосні звуки.
Весна: Зробіть звуковий аналіз слів.
Діти отримують предметні картинки (сонце, метелик, мураха, веселка, дерево, хмарка, пролісок, пташка, весна, трава) і виконують завдання за столами, а одна дитина біля дошки. Вихователь перевіряє виконання завдання і задає запитання.
Весна: Молодці діти, з цим завданням ви впорались. Ось розкрилась перша квіточка.

Завдання № 2
Речення. Схеми речень.
Весна: Послухайте речення і доберіть до них схеми.
Вихователь промовляє речення:
 Пригріло весняне сонечко.
 Чому голосно співають пташки?
 Прийшла весна!
Діти показують відповідну схему, називають кількість слів у реченні, знаки в кінці речення. Називають які речення за метою висловлювання.
Весна: І з цим завданням ви повністю впорались. Молодці дітки.
Весна розкриває ще одну квітку.

Завдання № 3
Весняний кросворд.
Весна: Діти, а ви вмієте розгадувати кросворди? (Відповіді дітей). да-вайте спробуємо відгадати слова, які «сховалися» в клітинках.
Вихователь читає загадки, а діти відгадують і заповнюють клітинки. Читають слова, які відкрилися.
Вихователь:
Ще вітер зимовий з дощем загуде,
Ще сніг острівками блищить де-не-де.
Береза сережки свої розпускає,
Чи ви здогадались, коли це буває? (Березень)
Квітнуть вишні, абрикоси,
Зеленіють верби й лози.
Зайчик сонячний сміється,
Бо теплий дощик з неба ллється. (Квітень)
П’ятим в році він приходить,
І з травичкою заходить.
У весни – останній він,
Далі – літа чути дзвін. (Травень)
Вихователь: Скажіть будь ласка, який з цих місяців найхолодніший у весни? А який місяць найтепліший? (Діти відповідають)
Весна: Молодці дітки, ви розв’язали кросворд, іще одна квіточка розкрила свої пелюстки.
dokument1_0.jpg

Завдання № 4
Дощові краплинки.
Весна просить дітей підійти і стати біля неї.
Весна: Я дуже люблю, коли йде теплий весняний дощик. У мене є до-щові краплинки, які не долетіли до землі і переплутались. На кожній краплинці стоїть цифра. Розставте їх по-порядку від 1 до 10, і порахуйте.
Вихователь: А щоб знайти краплинку з потрібною цифрою, треба розв’язати приклад.
Вихователь роздає картки з прикладами. Діти розв’язують приклади і обирають свою краплинку. Далі вони стають в півколо:
 Кількісна і порядкова лічба.
 Пряма і зворотна лічба.
 Суміжні цифри.
Весна розкриває ще одну квітку.

Завдання № 5
Логічні блоки Дьєнеша
«Квіткова галявина»
Весна: Краплинки опустилися на землю і напоїли землю водичкою. Пройдіть на галявину і викладіть із геометричних фігур за картками квіти.
Діти виконують завдання і пояснюють свої дії.
Вихователь: Веснонька і із цим завданням дітки впорались. І ми бачи-мо, що на гілці розкрилася ще одна квіточка.
dokument11.jpg

Завдання № 6
Віршована задача
Весна: Залишилася не розкритою лише одна квітка. Щоб вона розкрилася, вам потрібно вирішити задачу.
Каже мати-квочка:
– В мене два синочка,
І чотири дочки.
Скільки діточок у квочки? (Відповіді дітей)
Вихователь: Хто мені скаже, з яких частин складається задача? (Відповіді дітей)
Весна: Молодці діти, ви впоралися з усіма завданнями, і на гілці розкрилися всі квіти.
Подивіться, яка гарна квітуча гілочка. Давайте спробуємо намалювати її.
А нашу чарівну гілочку ми поставимо у вазу, щоб прикрашала кімнату.
Весна підводить дітей до зразка намальованої гілочки.
Весна: Ми вже малювали з вами квіточки, гілочки. Але сьогодні ми в своїй роботі використаємо нетрадиційну техніку та прийоми малювання.
Діти підходять до столів і займають свої місця.
Весна: Давайте подивимося, що нам потрібно для роботи.
Діти розглядають все, що лежить на столах: (гілочки і пластмасові пляшки, вербові котики).
Весна: Як ви гадаєте, що ми будемо малювати з їх допомогою? (Відповіді дітей)
Для чого нам потрібні вербові котики? (Відповіді дітей)
Перед тим як працювати, давайте зробимо пальчикову гімнастику.
Квіти
Зранку всі чудові квіти,
Весело розкрились.
І до сонця потягнулись,
І росою вмились.
Діти підкочують рукава і приступають до роботи. Звучить весняна мелодія.
Після закінчення роботи діти аналізують малюнки один одного. роб-лять компліменти.
Діти проходять на середину зали і стають в коло.
Вихователь: Ви сьогодні молодці, гарно попрацювали. А що вам найбільше сподобалось? (Відповіді дітей)
Весна: Діти, подивіться, чи змінився в мене настрій? (Весна посміха-ється). Я побачила як ви гарно працюєте, виконали всі завдання. Час вам вже відпочити. Я запрошую вас на прогулянку.
Діти виходять з вихователем і весною із зали.

Автор: 

Кобченко Оксана Анатоліївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі