Користувацький вхід

Заняття для дітей середнього віку мовленнєвого напрямку. Тема: Весна – витівниця.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття для дітей середнього віку мовленнєвого напрямку.
Тема: Весна – витівниця.
Мета: Зв’язне мовлення: продовжувати вчити дітей будувати відповідь згідно запитання вихователя; відгадувати на запитання загадки, стимулювати дітей підтримувати діалог вербальними засобами та діалог в уявних сюжетних ситуаціях. Руханках, дидактичних іграх.
Звукова культура: продовжувати розвивати слухати й чути звуки природи; вправляти у правильності вимови за допомогою чистомовок.
Граматика: закріпляти вміння дітей складати речення, узгоджувати слова в реченні.
Розвивати образне, логічне та доказове мовлення, любов до рідної природи. Бажання більше пізнавати довкілля; формувати діалогічне та монологічне мовлення.
Обладнання: мнемотаблиця, зображення дівчинки-весни, квітка- виріб, дидактичні картинки.
Попередня робота: заучування закличок, спостереження в довкіллі за змінами в природі,.читання оповідань про весну.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
1. Психогімнастика
Вихователь:
Доброго ранку, доброго дня!
Все навкруг добрим хай буде щодня!
Дорослі і діти,
Звірята і квіти,
І я рада зустрічі з вами щодня!
Сьогодні у нас ніби свято –
Гостей зібралося багато.
Ану ж до них ви поверніться,
Привітайтесь, посміхніться!
Діти: Доброго дня вам!
Раді вас усіх вітати,
Щастя і добра бажати!
II. Пізнавальна діяльність
1. Вірш «Знаю я весна настане» (Мнемотаблиця)
Знаю я весна настане.
З хмари сонечко прогляне,
Землю-матінку пригріє, –
Степ кругом зазеленіє.
Запитання до дітей за змістом вірша:
-Про яку пору року цей віршик ?(Про весну).
-Що відбувається навесні? ( Все пробуджується від сну, сонечко гріє землю, степ навколо зеленіє).
2. Дидактична гра «Звукові асоціації»
Весна вам приготувала ось таке незвичайне завдання (шалест пакету, монети, склянка з водою)
-Про що ми подумали, коли почули цей звук? (Відповіді дітей)
Подякуємо вушкам за таку чудову роботу. Весна дуже щедра і від неї люди сподіваються щедрих дарів. Тому чекають її, запрошують, закликають до
себе.
А які ви знаєте заклички? Діти промовляють заклички
3. Закличка «Прийди, прийди, весно»
Прийди, прийди, весно,
Прийди, прийди, красна,
Ми тебе чекаємо
Весна-красна надходить
Свої крила підводить
Над гаями та полями,
Над вишневими садами
Вихователь: Молодці, діти. А зараз нам треба з вами поміркувати. На столі лежать картки і вам треба вибрати з ким може подружитися весна.
4. Дидактична гра «З ким дружить весна?»
На магнітній дошці зображення дівчинки-весни. Діти повинні вибрати картку і викласти її на дошці біля дівчинки-весни і сказати чому саме з ними вона хоче подружитися. Відповіді дітей.
-Весна дружить з сонечком тому, що воно тепле, лагідне..
-Весна дружить із квітами тому, що вони розквітають.
-Весна дружить із травичкою тому, що вона пахне.
Весна дружить із птахами тому, що вони повертаються додому.
Вихователь: - Дітки, щось я так втомилася і ви, мабуть, втомилися? Давайте станемо на веселу галявинку і трішки відпочинемо.
5. Фізкультхвилинка
Ось іде до нас весна.
(Діти крокують)
Все навколо ожива,
Підсніжники прокидаються.
(Діти потягуються)
Проліски посміхаються.
(Посміхаються)
Пташки прилітають.
(Махають руками, ніби крилами)
(Діти вибігають
(Біжать на місці)
На галявинці стрибають.
(Діти стрибають)
6.Промовляння чистомовок
Вихователь: А зараз давайте сядемо на стільчики та промовимо чистомовки.
На-на-на-настала весна. Че-че-че- вода в річці тече.
Ок-ок-ок-розтанув сніжок. Ки-ки-ки-заспівали пташки.
Ки-ки-ки- всюди красиві квітки. Са-са-са-на дворі краса.
7. Загадка про весну
- Щоб дізнатися, яка пора року на картині, відгадайте загадку:
Де вона проходить, - там травиця сходить,
Квіти розквітають, пташечки співають.
Відгадали, хто вона, ця красуня чарівна. (весна)
Вихователь: Так, це весна. Молодці!
8. Дидактична вправа «Подаруй комплімент» (діти стають колом)
Вихователь: -Малята, назвіть мені якою ж буває весна!
(Сонячна, тепла, дощова, прохолодна, весела, радісна, райдужна, квітуча, запашна, зелена, різнокольорова, ласкава, лагідна, чарівна)
Вихователь: Молодці, дуже добре!
ІІІ.Підсумок
-Діти, вам подобається весна? Чому?
-
-
- Наше заняття закінчується. Ви всі мене порадували. А весна з нами не прощається, її сліди ми будемо помічати скрізь. Згодні?
На прощання весна дарує вам свої маленькі сонечка.

Автор: 

Богдан Яна Василівна
вихователь Здо №24 "гвоздичка" м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі