Користувацький вхід

«Подорож по країні Інформатика»,

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Виховний захід
«Подорож по країні Інформатика»,
6 клас
Мета:
• розвивати:
інтерес учнів до інформатики, творчі здібності, логічне мислення, політехнічний кругозір;
• виховувати відповідальність за виконання спільної праці, почуття колективізму.
Обладнання: картки з термінами, кубики, ватман, маркери, картини художників,бейджики для учасників гри, туроператорів та спостерігачів, Банк малюнків та картинок, ребуси, мотузка, скріпки.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, образотворче мистецтво, література.
Хід заходу.
Запрошуємо усіх бажаючих у першу, але не останню, подорож до країни Інформатика. Подорож тривала. Тому кожен повинен узяти багаж: гостроту розуму, швидкість думки, спостережливість, підтримку друзів.
А наша подорож присвячується усім тим, хто любить інформатику, тим, хто вивчає її, тим, хто навчає інформатиці, хто прагне пізнати її. Можливо, під час подорожі ми зробимо якісь відкриття. Тому за нашою мандрівкою буде стежити група спостерігачів у складі … Вони оцінять ваші вміння, знання. Також кожну команду буде супроводжувати група підтримки «Туроператор». Перетинаємо кордон країни Інформатика. Хто це нас зустрічає? Митна та прикордонна служби. Тому першою нашою зупинкою є «Прикордонна».
1. Зупинка «Прикордонна».
Кожен учасник подорожі повинен: пред’явити інформацію про себе (можна колективну), що перевозимо чи переносимо у країну, а також назвати те, з чим бажаєте її залишити (очікування). (Представлення команд).

2. Зупинка «Митниця».
На даній зупинці кожна команда відкриє свої інтелектуальні валізи та переконує митників, що вона є гідним гостем країни Інформатика.
Вам необхідно дати правильні відповіді на поставлені запитання. Група спостерігачів стежить за відповідями учасників подорожі та веде підрахунки. За правильну відповідь – 1 бал.
Запитання для першої команди:
1. Наука, що вивчає властивості інформації, закономірності її пошуку, збирання, збереження, передавання і обробки? (інформатика)
2.Яка найменша одиниця кодування інформації? (біт)
3.Алфавіт, якої системи числення складається лише з двох цифр: 0 та 1 (двійкової)
4.Мінімальний елемент збереження, що формується на екрані монітора. (піксель)
5.Який французький вчений створив першу арифметичну машину, що виконувала операції додавання та віднімання?(Паскаль)
6. Американська фірма, яка є лідером у виробництва комп'ютерного програмного забезпечення.(Мікрософт)
7.MC – DOS, Linux, Windows - це назви чого?(операційних систем)
8.Які файли мають розширення .mр- З?(музичні)
9.Тип принтера, який виконує найякісніший та найшвидший друк?(лазерний)
10.Назвіть пристрій введення інформації, розташований на вашому робочому місці (клавіатура)
11. Програма, яка дає змогу опрацьовувати тексти?(текстовий редактор)
12. Скільки біт займає в пам'яті комп'ютера 1 символ? (8 біт)
13. Інша назва жорсткого диску.(вінчестер)
14. Призначення клавіші ЕSС.(відміна виконання команди)
15.Складовою частини якої науки була інформатика?(математика)
Запитання для другої команди:
1. Назвіть пристрій введення інформації, розташований на вашому робочому місці. (монітор)
2. Як називається гнучка пластина, вкрита магнітним шаром, що використовується для збереження інформації? ( дискета)
3. Як називається область даних на диску» що має ім'я? (файл)
4.3гідно з двійковим кодуванням скільки байт займає в пам'яті і символ?
(1 байт)
5. Маніпулятор, який використовується в комп'ютерних іграх? (джойстик) 6. 3а допомогою якої клавіші можна вилучити символ за курсором? (dе1еtе) 7. Хто є засновником корпорації Місrocoft? (Білл Гейтс)
8. Які файли мають розширення .txt, doс? (текстові)
9. Головний пристрій ЕОМ? (процесор)
10. Як називається покажчик, який вибирає на екрані об'єкти для подальшої роботи? (курсор)
11. Назвіть пристрій для введення графічної інформації.(сканер)
12. Для негайного перезавантаження комп'ютера необхідно натиснути комбінацію клавіш...(АІІ + Сtrl + del )
13. Значок, який є посиланням на існуючий файл чи папку (ярлик)
14. Назвіть функціональні клавіші.(F1 - F12)
15.У яких одиницях вимірюють розмір екрану монітора по діагоналі?(дюйм). (Результат за 2 конкурс).
Антична мудрість говорить: "Знання - це сила". Ви показали наскільки ви сильні знаннями. Ми з вами вже пройшли другу зупинку та отримали перші бали.
Ми підійшли до Загадкового міста, відгадавши загадки ми потрапимо в це місто, та дізнаємося які пристрої можна взяти з собою в подорож.
3. Місто Нових слів (3 хв.)
Зі слова «інформатика» складіть нові слова. Виграє той у кого більше слів. (форма, Фома, карма, Ніка, Ріма, романтика, фірма, тин)
4. Місто Розумників
Ми дісталися до столиці країни Інформатика міста Розумників.
Назвіть кожну групу об'єктів. Знайдіть у кожній групі зайве слово. За якою властивістю ви це слово вважаєте зайвим?

• Індикатор, кнопка живлення, системний блок, завантаження, смартфон, екран монітора;
• Системний блок, клавіатура, миша, монітор, смартфон;
• Робочий стіл, кошик, гучномовці, значки, панель завдань, головне меню;
• Монітор, принтер, миша, гучномовці, колонки, проектор;
• Миша, клавіатура, сканер, мікрофон, навушники;
• Клацання, подвійне клацання, клацання правою кнопкою, друкування, перетягування, протягування, затримка.

Слово надається групі спостерігачів.
А хто це до нас поспішає? Та це кореспондент газети «Шкільні вісті». Мабуть він хоче взяти інтерв’ю у наших мандрівників. Слово кореспонденту.
Питання для учнів:
• Яку подорож ви сьогодні здійснили?

• Чи допомагала вам присутність друзів?
• Що нового ви дізналися?
• Що вам сподобалося найбільше?
• Яку подорож ви ще хочете здійснити?
• Які ваші плани на майбутнє?
Нагородження мандрівників.

Автор: 

Катола Тетяна Вікторівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі