Користувацький вхід

Урок мистецтва у 3 класі "Гумор у мистецтві"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

План-конспект уроку мистецтва у 3 класі №26
Тема ІІІ. Комічні та фантастичні образи
Тема уроку: Гумор у мистецтві
Мета: познайомитися з жанром жартівливих народних пісень на прикладі української народної пісні «Грицю, Грицю, до роботи», розвивати естетичний смак та креативність учнів, продовжити роботу над вокально-хоровими навичками, створити образ клоуна за допомогою рухів, жестів, міміки; прищепити любов до народної пісні.
Тип уроку: поглиблення теми.
Обладнання: дошка, інструмент, підручники, нотні зошити, аркуші та олівці, фортепіано, магнітофон та диски,

Хід уроку:
Організація навчальної діяльності. Актуалізація навчальної діяльності.
• Що таке фантазія?
• Які митці створювали фантастичні твори?
Музичне вітання.
Розспівки: розпочати роботу над звукоутворенням та звуковеденням та співацьким диханням.
Мотивація навчальної діяльності.
Тема нашого сьогоднішнього уроку – «Гумор у мистецтві». Українці славляться добрим гумором. У казках, прислів'ях, народних піснях часто висміюють нероб, ледарів, нечепур.
Який гумор можна назвати добрим?
Розучування пісні Українська-народна пісня «Грицю, Грицю, до роботи»
• Бесіда: Наш народ віками здобував істину: праця людину годує, а лінь – марнує.
Послухаємо українську народну пісню «Грицю, Грицю, до роботи».
• Показ твору
• Розучування 1 куплету(дикламація, сомнізація, розучування по фразам в повільному темпі)
• Виконання 1 куплету.
Фізкультхвилинка
Слухання: В. Косенко «Гумореска»
Бесіда: Чи може музика бути кумедною без будь-яких слів?
Для цього навіть спеціальні жанри існують – скерцо та гумореска.
Слухання музики.
Музичний аналіз: Як композитор «Жартував за допомогою музики»?
Які засоби музичної виразності використовують композитори у своїх жартівливих творах: темп, ритм, динаміку, фактуру, інтонації?
Перегляд фрагмента м/ф «Фантазія»
Ми відчуваємо гумор у різних життєвих ситуаціях. Наприклад, коли реальні герої роблять невластиві для себе речі.
Погляньте на звірів у мультфільмі «Фантазія» і спробуйте визначити, чому їх поведінку можна назвати гумористичною.
Коли ми зустрічаємось з добрим гумором – на обличчі з’являється посмішка. А хтось починає голосно сміятися.
У живописі та графіці для гумору є спеціальний жанр – карикатура.
Карикатура – це гумористичне зображення людини з надмірним підкреслюванням певних рис.
Карикатура може бути образливою для того, кого зобразив художник! А ще може бути повчальною, адже, коли бачиш себе зі сторони, можна зробити корисні висновки. Подивіться, наприклад, на карикатуру невідомого автора ХІХ століття. Художник зобразив циркову сцену з акробатами та клоуном. Гумор цієї карикатури полягає в тому, що зображені люди – зовсім не актори. Це правителі чотирьох європейських держав – два королі, королева та султан. Можливо, автор хотів підкреслити, що поважні персони часто поводяться, як справжні клоуни, циркачі.
Образ клоуна в мистецтві. Пантоміма під музику
Клоуни і гумор людам потрібні для радості та розваг. А інколи – для правди, адже, де клоун – там сміх, а подекуди – висміювання.
Погляньмо на образи клоунів, створені скульпторами та художниками.
Порівняйте, як митці передають гарний настрій за допомогою яскравого одягу клоунів та всієї палітри кольорів у картинах.
Спробуйте створити статичний образ клоуна.
Оберіть відповідну міміку і позу.
А тепер покажіть клоуна в русі. Можете використовувати рухи, жести й міміку.
Повторення пісні «Пісня про друзів»
• Виконання пісні повністю. Намагатися передати художній зміст твору.

Закріплення уроку: Які комічні образи ви зустріли в музиці?
Чим відрізняється скерцо від музичної гуморески?
Навіщо людям гумор?
Сьогодні в нас був напрочуд веселий урок. Ми співали пісеньку про ледачого Гриця. Знайомилися з таким жанром мистецтва, як карикатура, і створювали клоунів. Попереду нас чекають не менш захоплеві уроки.

Оцінювання учнів (вербальне)

Автор: 

Щеднова Н.В., заступник директора з НВР, вчитель музики, мистецтва, художньої культури.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі