Користувацький вхід

Торгівля або обмін

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Дата.
Тема. Урок – імпровізація на тему «Торгівля або обмін (правила покупки)»
Мета уроку: проілюструвати механізми торгового обміну, ознайомити з правилами ефективної покупки, сформувати уявлення про природу обману; розвивати економічне мислення; виховувати культуру спілкування.
Тип уроку: урок – гра.
Обладнання: гроші чи символи грошей, товари (рулон туалетного паперу, упаковка жувальної гумки, мило, коробка сірників, упаковка носових хусточок, шоколадка, пляшка води «Кока-кола»).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Перевірка присутності учнів та психологічне налаштування на урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
Прийом «Пригадайте»
1. Як ринок вирішує основні економічні питання?
2. Як у плановій економіці вирішують питання Що? Як? Для кого?
3. Хто вперше проголосив «принцип прихованої руки»? У чому полягає його суть?
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Слово вчителя. Суть будь-якого предмету і любого явища не можна побачити, почути, відчути на дотик. Її можна лише осмислити. Я закликаю вас аналізувати будь-яке явище економіки. Сьогодні ми потренуємося в цьому, розглядаючи тему «Торгівля або обмін».
ІУ. Проведення гри.
Прийом «Економічні торги»
1. Проблема.
І так, тема уроку «Торгівля або обмін». Вчитель, оголошуючи тему, записує її на дошці з помилкою – «Торгівля або обман». Уважні учні помічають помилку!
Вчитель: (виправляючи помилку). Сучасні психологи стверджують, що будь-яка помилка є невипадкова. Чому я помилилась?
(Відповіді учнів)
Продавець, обман, прибуток – ключові слова звичайного асоціативного ряду проблеми торгівлі.
- А хто, по вашому, винен в обмані? (Вчитель)
- Нечесні продавці! (Учні)
- Невже вони такі погані і злі люди? (Вчитель)
- Вони, може і не злі, але обманюють, щоб отримати прибуток. (Учні)
- Отож бо! Існує навіть приказка «Не обманиш – не продаси». І вона стає епіграфом нашого уроку (записує на дошці).Тільки в кінці речення мені б хотілось поставити знак питання. Тому що уникнути обману все ж таки можна!
2. Гра. (Гра на уроці – незвичайно ефективний прийом).
Вчитель: Увага! Увага! Леді і джентльмени, оголошується аукціон супертоварів! Спішіть і будьте активні! Перший лот аукціону «Кіт у мішку». Приймають участь лише ті, хто готовий купити товар всліпу! І так ми починаємо.
(Вчитель показує мішок з невідомим товаром).
- Я готова представити мінімальну інформацію про товар. Це геніальний витвір людства. До цих пір цей предмет являвся ознакою інтелігентної сім’ї. В застійні роки в СРСР цей товар був єдиним, хто стояв в опозиції офіційній пресі. Починаємо торги. Початкова ціна – 50 коп. (Після торгів один із учнів, який виграв, направляється за товаром).
- Як тобі здається, що в мішку? (І дістає рулон туалетного паперу) .
- Не дивлячись на розчарування «щасливця» приходиться визнати точність інформації про товар.
- Які почуття ти відчуваєш?
- Мене обманули! (Відповідає учень)
(Потрібно проаналізувати ігровий досвід і закріпити його в конкретних поняттях).
- Скажіть діти, яку помилку вчинив покупець?
- Купив невідоме… Придбав «кота в мішку»…
- Тож давайте сформулюємо перше правило покупця: необхідно мати повну інформацію про товар, який купуєш. (Правило записується в зошит).
Вчитель: Панове учні! Оголошую другий лот продажу! Жувальна гумка «Орбіт». Вартість резинки в магазині – 1 ƶ. Стартова ціна – 50 коп. (Проводяться торги).
- Раз, два, три. Продано!
- Я обіцяла жувальну гумку. Отримайте! (Дає одну пластинку або подушечку із пачки).
Формально продавець знову правий: договору про кількість чи масу не укладалося. Покупець знову повинен нарікати на свою довіру і самовпевненість.
Вчитель: Ви можете звинуватити мене в брехні?
- Ні!
- Яку помилку покупець вчинив цей раз?
- Не все дізнався про товар…Не спитав, скільки або яку кількість купує…
Можна записати друге правило покупця: необхідно чітко знати кількість товару, який купуєш.
Вчитель: Тепер ми, напевно, знаємо все про варіанти обману, і, більше нас ніхто не обдурить! Я оголошую третій лот нашого аукціону!
- Товариші! Якщо у вас перехопило дихання і пересохло в горлі, вам просто необхідна ніжна, газована, холодна «Кока-кола» (можна щось інше). Вартість її в магазині – 5 ƶ. На нашому розпродажі лише 2.5 ƶ
Отож, початкова ціна 2,5 ƶ.
(Відбуваються торги)
Вчитель: Продано! Отримайте товар, але гроші вперед! Будь-ласка (ніби спохватившись). Я обіцяла, що продам 2 літри кока-коли?
- Так!!!
- Але я нічого не говорила про те, що продам пляшку. Шановний покупець, вам доведеться випити напій прямо зараз! (Звичайно 2 літри ніхто випити зразу не зможе).
- Готова звільнити вас від цих мук. Ще стільки заплатіть і я віддам вам пляшку (або заберу її назад).
Нічого парадоксального в цьому немає. Працює закон зниження граничної корисності блага.
- І знову помилка покупця. Хто винен в казусі? Звичайно покупець. Він не знав про умови продажу.
Записуємо третє правило покупки: необхідно мати достовірну інформацію про умови покупки.
Вчитель: Шановні тричі обдурені покупці! Я оголошую останній лот на аукціоні. Будьте уважні! Це мій власний презент. Початкова ціна – 2 ƶ. Той, хто купить його отримає фізіологічне задоволення і мою прихильність.
- Раз, два, три. Продано!
(Учень підходить за товаром)
- Ви чесно придбали товар і чесно його отримаєте. Але не хотіли б ви шоколадку з моїм автографом? Скільки б ви дали за неї?
- Добре. Але дозвольте запитати. В чому різниця між шоколадкою простою і шоколадкою з автографом?
- Автографом можна похизуватися… Це доказ близького знайомства з автором… Будуть більше поважати інші…
Вчитель: Тобто ви купуєте собі повагу?
А хіба підписи відомих людей роблять вас розумнішим, кращим? Напевне ні. Значить ви обманюєте самі себе, заплативши гроші за псевдо повагу! Не здається вам, що обман покупців починається з їх вміння само обманюватися.
Згадаємо:
- перший покупець був впевнений, що йому продають щось цінне, наприклад книгу, а не туалетний папір, так як бажав бути більш поважаємим;
- другий і не здогадувався, що його можуть одурити, і, переоцінив повагу до себе.
- третій не думав, що над ним так познущаються, бо він себе поважає.
- Нарешті, четвертий вирішив просто купити собі повагу.
Всі готові були до самообману і від того були обмануті!
Відмітимо головне правило покупки:
Не можна обманути того, хто сам не само обманюється!
У. Підсумок уроку.
Прийом «Мікрофон»
- Що я зрозумів, запам’ятав, вирішив … для себе?
УІ. Домашнє завдання.
1. Прочитати §7.
2. Виписати зміст ринкової конкуренції.

Автор: 

Береза Марія Василівна

Якщо у Вас щось не виходить - пеерегляньте детальну інструкцію у малюнках: http://metodportal.com/node/2277
або задайте питання.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі