Інтегроване заняття-подорож в молодшій групі на тему :
«На гостини до лісових мешканців.»
Мета: розширювати знання дітей про диких тварин ( зайчика,білочку, ведмедика), їхні особливості та поведінку.Закріпити поняття «один – багато», «великий-маленький».Розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, дрібну моторику рук.Активізувати словник дітей іменниками назвами тварин (зайчик, білочка, ведмедик) та овочів ( морква, буряк, капуста, картопля, цибуля).Познайомити з новим поняттям «лісові мешканці». Вправляти в ходьбі по вузенькій доріжці, стрибках у довжину з місця, переступанні через перешкоду. Виховувати турботливе ставлення до тварин, бажання піклуватися про них.
Матеріали: макети ялинок, іграшки( зайчик,білочка,ведмедик), овочі(картопля, морква, цибуля, капуста, буряк), грибочки, шишки, кошики, шнур; «Вузька Стежина»(дошка), колода, сліди ведмедика, пластилін, дощечки для ліплення, тарілочки по кількості дітей.
Хід заняття.
1.Вступна частина
Вихователь показує дітям листівку, на якій запрошення від лісових мешканців. Пояснює,хто такі лісові мешканці,пропонує відгати загадки:
Він вухатий ваш дружок
В нього сірий кожушок
Куций хвостик,довгі вуха
Швидкий побігайчик
Хто це такий? (Зайчик)
Сама мала,шубка руда
З гілки на гілку стрибає\
Шишки ,грибочки збирає. (Білка)
Влітку ходить,бродить лісом
Все трощить важка нога
Взимку він,накрившись хмизмом,
У барлогу спать ляга. (Ведмідь)
2.Основа частина
Вихователь пропонує приготувати гостинці,обговорює,які подарунки слід приготувати для зайчика. Діти вибирають з підносу і кладуть до кошика моркву,капусту,бурячок.
Запитання до дітей:
Які овочі залишилися на підносі?(картопля,цибуля)
Скільки в кошику капустин?(одна)
Скільки в кошику морквинок?(багато)
Якого кольоро капуста?
Якого кольору морква?
А тепер приготуємо гостинці для білочки.
Що любить їсти білочка?(шишки,горішки)
Діти беруть всі потрібні ласощі з підносу.
Вихователь:Тепер ставайте один за одним і рухайтесь за мною.Подорож буде не легка,бо треба буде подолати деякі перешкоди.
Діти проходять вузенькою стежкою(дошка шириною 20см.),перестрибують струмочок,переступають через колоду,що звалив вітер.
Вихователь:Ось ми і потрапили в ліс.Подивіться скільки ялинок тут росте.Давайте їх порахуем.
Діти рахують великі та маленькі ялинки.
Зустрічають зайчика,вітаються та пригощають його гостинцем з кошика.
Вихователь:Я дам зайчику капусту,а ви кожний візміть по морквинці.
Діти пригощають зайчика.(на данному занятті був справжній маленький кролик)
Гра «Зайчики маленькі сидять»
Зайчики маленькі сидять,вони вушками ворушать:
Ось так,ось так вушками ворушать.
Зайцям холодно сидіть,треба лапоньки погріть:
Ось так, ось так треба лапоньки погріть.
(плескають у долоні)
Вже набридло їм стоять, треба трішки пострибать:
Ось так, ось так треба трішки пострибать.
(скрибки на двоих ногах)
Вихователь:Молодці діти. Тепер треба нам рухатися далі.
Діти зустрічають білочку. Вона розсипала шишки.
- Діти треба допомогти білочци зібрати великі шишки в один кошик, а дрібні – в інший.
Вправа «Збери шишки»
Білочці в подарунок діти нанизують грибочки на шнурок.
Вихователь звертає увагу на сліди.По слідах приходять до барлоги ведмедя,який спить.
Вихователь:Діти а що ми подаруемо ведмедику,коли він прокинеться? Кошик вже зовсім пустий.Хто мені скаже чим любить ласувати ведмедик?(медом,солодощами)
Вихователь пропонує подарувати ведмедику печиво та цукерки виготовлені дітьми з пластиліну.
Діти виготовляють солодощі з пластиліну та пригощають ведмедика.
3.Заключна частина.
Обговорення вражень від подорожі.
Запитання до дітей:
З ким ми сьогодні зустрічалися?
Що ми подарували зайчику?
Чим ми допомогли білочці?
Які гостинці приготували для ведмедика?
Хто вам сподобався найбільше?