Користувацький вхід

Урок-гра по темі "Гідросфера"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок-гра по темі «Гідросфера» (підсумковий урок)
Проблема: Чи хто-небудь замислювався над тим, що ж таке вода? І що було б, якби на Землі зникла вода?
Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з теми «Гідросфера»; продовжити формування навичок роботи з картою, атласом, додатковими матеріалами; удосконалювати вміння орієнтуватися в потоці географічної інформації, логічно викладати свої думки, використовувати набуті знання на практиці, у нестандартних ситуаціях;
розвивати творчі здібності, пізнавальний інтерес, комунікабельність, колективізм, геопросторове мислення, розуміння значення людини та її діяльності для довкілля;зацікавити учнів певним розділом,в цілому захопити вивченням предмету із самостійним звертанням до різних джерел шкільних знань;
виховувати відповідальність, толерантність,почуття взаємоповаги, справедливості.
Тип уроку: узагальнення знань
Форма проведення: урок-гра
Обладнання: фізична карта світу, атласи, схеми

Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання з учнями. Перевірка присутності учнів. Перевірка наявності в них підручників, зошитів, атласів. Психологічна підготовка учнів до роботи на уроці: -посміхніться вчителеві,однокласникам; - гарний настрій і володіння собою вам допоможуть бути активними на уроці; - будьте уважними й доброзичливими; - робіть висновки.
Я бажаю вам успіхів!
ІІ. Повідомлення теми уроку. Постановка мети та завдань
– Отже, сьогодні ми будемо говорити про воду, яка є найважливішим мінералом на земній поверхні, особливою речовиною з певними властивостями.
– Відкривайте свої зошити і запишіть тему уроку (Тема уроку записана на дошці)
IIІ. Вступне слово вчителя.
…Схиляючись до джерела,
вклоняся людині .
Тут світиться її ім’я,
Мов сонце у краплині.
Вона знайшла,мов дар душі,
це зоряне джерельце.
Тут у пам’яті людській,
її душа і серце.
Людина завжди тяглася до річки, до озерця, до джерела. Вода – найпоширеніший, найдивовижніший мінерал у світі. Мінерал, без якого неможливе життя. З усіх планет Сонячної системи, лише планета Земля має такі запаси води. Народна мудрість каже: «Водиця – усьому цариця».
«У тебе немає ані смаку, ані запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти саме життя. Ти найбільше багатство у світі,» - так писав про воду Антуан де Сент-Екзюпері.
Чи хто-небудь замислювався над тим, що ж таке вода? І що було б, якби на Землі зникла вода?
Вивчивши тему «Гідросфера», настав час закріпити знання з усієї теми. Ми проведемо урок у формі гри, етапами якої будуть різні конкурси.Учні розділяються на команди.
ІV. Проведення гри
Учнів об’єднати в три команди: команда «Парус», команда «Вітрила» команді«Бригантина».
1 конкурс РОЗМИНКА
Командам пропонується написати географічний диктант. Кожна правильна відповідь – 1 бал
Географічний диктант
1.Одиниця вимірювання солоності ( Проміле). 2. Яка частина вод планети припадає на океан? (96,5 %)
3. Місце, де починається річка (Витік)
4. Плаваюча крижана гора материкового походження (Айсберг ).
5. Горизонтальні переміщення водних мас в океанах і морях у вигляді величезних потоків, що рухаються певними шляхами (Течія).
6. Гігантські хвилі, що виникають на поверхні океанів у результаті землетрусів на дні океанів(Цунамі).
7.Періодичне підняття рівня води протягом доби в океанах і морях (Прилив).
8. Частина суші, з трьох боків оточена водою (Півострів).
9. Частина океану або моря, що вдається в сушу ( Затока).
10. Вузька смуга води, що з’єднує океани й моря та розділяє ділянки суші (Протока).
11. Частина океану, більшою або меншою мірою відокремлена від нього сушею (Море).
12. Водна оболонка нашої планети (Гідросфера).

2 Конкурс ПЛЯШКОВА ПОШТА
За географічними координатами визначити назви географічних об’єктів. За кожну правильну відповідь 1 бал.( 2запитання-2 бали)
Завдання команді «Парус»
1.Відвідати острів, який знаходиться за координатами 200 пд. ш, 450 сх.д. (Мадагаскар). 2.Скупатися в морі, досягнувши таких координат 200 пн. Ш. , 400 сх. д.(Червоне море)
Завдання команді «Вітрила»
1.Зловити акулу, яка запливла на 00 ш., 00 д.(Гвінейська затока)
2.Побувати на озері, що знаходиться за координатами 00 ш. 330 сх. д.(Вікторія)
1. Завдання команді«Бригантина»
2. Скупатися в затоці в точці, що має координати 150 пн. ш., 900 сх. д. (Бенгальська затока)
3. Завдання команді «Надія»
4. Опуститися в батискафі на дно океану в такій точці 110 пн. ш., 1460 сх. д. (Маріанський жолоб)
3 Конкурс КАРТОГРАФІЧНИЙ ( хто швидше?)
( 30 балів. 1 відповідь-2 бали)
Відшукати географічні об’єкти на карті і сказати, куди впадає річка)
Інд (Аравійське море)
Дунай (Чорне море)
Лена (Море Лаптєвих)
Єнісей (Карське море)
Волґа (Каспійське море)
Амазонка (Атлантичний океан)
Сирдар’я (Аральське море)
Конґо (Атлантичний океан)
Амудар’я (Аральське море)
Дніпро (Чорне море)
Ґанґ (Бенґальська затока)
Янцзи (Жовте море)
Ніл (Середземне море)
Об (Карське море)
Міссісіпі (Мексиканська затока)
4 Конкурс ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Команди представляють свої повідомлення «Вода - мінерал, без якого неможливе життя»( 5 балів)
Наприклад. – У тілі людини є мільйони кровоносних судин. Для чого потрібна кров організму людини? Кров постачає кисень і поживні речовини до кожного органу, до кожної частинки організму, утворюючи єдину працездатну систему. Така «кровоносна» система є й у нашої планети. «Кров» Землі – це вода, а «кровоносні судини» – це річки, струмки, озера. Вода на Землі відіграє велику роль в житті людини. Саме вода, переходячи з ґрунту до рослини, з рослин до атмосфери, стікаючи річками до океану і повертаючись на суходіл у вигляді опадів, об’єднує різні компоненти природи в єдину систему. «Візник природи» – так називав воду Леонардо да Вінчі.
5 конкурс РЕКОРДИ ГІДРОСФЕРИ (14 балів.1 відповідь- 2 бали)
Назвати і показати на карті
1.Найвищий водоспад земної кулі (Анхель)
2.Найбільше за площею озеро (Каспійське)
3.Найбільший острів світу (Гренландія)
4.Найбільш повноводна річка світу (Амазонка)
5.Найбільший океан у світі(Тихий)
6.Найдовша річка світу (Ніл)
7.Найглибше озеро у світі (Байкал)
6 конкурс КМІТЛИВИЙ ( хто швидше?) ( 5 балів 1 відповідь -1 бал)
Відповісти на запитання кросворду «Властивості води»:
• Які широти мають найвищу солоність вод? (Тропічні)
• Яке море найпрісніше? (Балтійське)
• Які широти змінюють температуру своїх вод за сезонами? (Помірні)
• Які широти мають найхолоднішу воду? (Полярні)
• Які широти мають постійно високу температуру вод протягом року? (Екваторіальні)
7 конкурс ЗАГАДКОВИЙ ( 10 балів.1 відповідь -1 бал.)
•Чого не обнесеш навколо хати? (Води в решеті)
•У воді родиться, але води боїться. (Сіль)
• Ні у вогні не горить, ні у воді не тоне. (Лід)
• Без ніг, а біжить, без рук, а рукави має. (Річка)
• Кругом вода, а з питвом біда. (Море, солоне озеро)
• Скільки кілограмів різних речовин можна отримати з 2 тонн океанської води, якщо її солоність становить 35 %о. (70 кг)
• В які ворота не можна забити гол? ( Карські ) • Яка протока з’єднує два моря, два океани і розділяє два материки і дві держави? ( Берінгова ) • Який півострів говорить про свій зріст? ( Ямал )
• Назва якого острова в перекладі означає «я вас не розумію». ( Юкатан )
• Скажіть по – французьки: «Рукав». ( Ла – Манш )
Учитель. За відповідь вашу спасибі, вам, діти,
Прийшов час урок завершити.
Сьогодні ми Гідросферу повторяли,
Отримані знання використали.
Як підсумок, можу одне лиш сказати:
Зробили багато – знання будете мати.
Пам’ятаймо, люди, назавжди:
Неможливо жити без води.
Це – життя колиска, це – дощ!
це – роса, це – квітка на межі!
Це – тумани, ріки й моря,
Це – кришталь озер і джерело,
Це – хмаринка в небі, це – село.
В тополях й вербах над ставком,
Це – криниця, клумба під вікном.
Шурхіт хвиль і шторму дикий рев,
Це – струмок у травах між дерев,
Зелень трав, веселки кольори,
Нитки рік і в сутінках бори…
Пам’ятаймо, люди назавжди: Неможливо жити без води. V. Підсумок уроку Підведення підсумків гри.
1.Перемагає та команда,яка набирає найбільше балів.
2.Оцінювання за номінаціями:найкмітливіший - ...;
найспритніший-…;
найактивніший-... .
VІ. Домашнє завдання
1.Опрацювати той матеріал теми «Гідросфера», за яким у вас виявились недостатні знання
2.Скласти кросворд по темі «Гідоросфера».
до уроку в 6 класі Гідросфера"(підсумковий урок)

Автор: 

Звір Галина Василівна
учитель географії Білоцерківського колегіуму

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі