Користувацький вхід

Ліс, наче рідний дім. О.Донченко «Лісовою стежкою» (розробка уроку)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Ліс, наче рідний дім.
О.Донченко « Лісовою стежкою»
Мета : Вчити учнів знаходити в текстах описи, роздуми. Розвивати уміння аналізувати, узагальнювати, робити посильні висновки з прочитаного; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи.
Обладнання: репродукція картин про осінь; картки зі словами
Хід уроку
І Організація класу
1) Привітання
2) Автотренінг ( повторити за вчителем)
Я – учень, я ходжу до школи
Мене навчають вчитися,
Я все розумію, я хочу все знати.
ІІ Актуалізація відомих знань, умінь та навичок
1) Розминка для очей
А. Око-тренінг
Вгору-вниз,
Зі сторони - в сторону
Обвести очима сторони прямокутника
Роздивляємось веселку
Покліпали віями
Б Зробіть « китайські оченята», посміхніться одне одному.
2) Читання прислів’я
Ліс – природне багатство.
А) -читати повільно;
- швидше;
- ще швидше;
- на одному подиху
Б) Читання за допомогою « колобков»
( здивовано, спокійно, весело)
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку
- Чи доводилось вам бути в осінньому лісі?
- - Що ви там бачили? Чули?
- Яке враження на вас справив осінній ліс?
- Сьогодні ми заочно помандруємо в осінній ліс разом із відомим українським письменником Олесем Донченком.
ІV Опрацювання оповідання О. Донченка « Лісовою стежкою»
1) Робота над першою частиною
А) Підготовка до читання
Словникова робота
Біла Синя
Чорна Ніжна
Світлі Кругле
Засмагле Картата
Кирпатенький Новенька
- Кожна пірамідка читається кілька разів
- Вчитель
- -вчитель-учні
- -учень-учні
- Що спільного у всіх словах ( прикметники)
- Прочитати ті, які відповідають на запитання яка? Який? Яке? Які?
- Як розумієте слова « засмагле» (загоріле), « кирпатенький» (короткий, задертий угору ніс), « картата» ( з малюнком у клітинку)
Б) читання вчителем
- Про кого дізнались з цієї частини?
- Звідки йшла дівчинка?
-Чи відоме її їмя ?
Якою за віком була дівчинка?
2) Читання другої частини
Перевірка первинного сприймання
- Чи дізналися як звати дівчинку?
- - Де вона зупинилася?
3) Повторне читання першої і другої частини учнями вголос
А) читання першої частини ланцюжком « Листочок» ( по одному реченню ті, кому на парту впаде листочок)
Б) Читання другої частини ( Вчитель починає речення , а хтось із учнів його продовжує)
4) Вибіркове читання
-Прочитати , коли і де відбулися описані події.
- Прочитати рядки, в яких описується одяг Улянки, її обличчя руки , хода.
- Чи такою зображено її на малюнку.
- Прочитати опис кладки, струмочка.
- Опис рук і волосся.
Фізхвилинка
5) Робота над третьою частиною
А) Словникова робота
Прочитати колонки слів, правильно наголошуючи їх
Повільно Деревини
Прибрався навпростець
палахкотять продираючись
- Дібрати слово протилежне за значення до « Повільно» ( швидко)
- Близьке за значенням до « Прибрався» ( одягнувся)
- Пояснити правопис слова « Деревини» ( перевірне Дерево)
Б) Читання вчителем чергуючи з учнями
- Чим ця частина відрізняється від попередніх?
В) Аналіз змісту з елементами вибіркового читання
- Що помітила Улянка в лісі?
- Що вразило дівчинку, які зміни відбулися в лісі?
- Що ж то за чарівна одежа була?
- Звернутись до початку тексту:
Який період осені там названий? ( Золота осінь, початок жовтня)
- Як Улянка зверталась до берізок?
- А які слова свідчать про те, що це золота осінь ( свічками золотими палахкотять)
6) Усний опис Улянки
А) Мовно-логічне завдання
- На картках –блискавках слова –іменники. Діти їх читаютьі вирішують, до яких прикметників із словникової роботи вони підходять
Слова: очі, ніс, брови, обличчя, підборіддя, спідниця, кофтинка, хустинка.
Біла хустинка Синя спідниця
Чорні брови ніжне, кругле підборіддя
Світлі очі картата, новенька кофтинка
Засмагле обличчя Кирпатенький ніс
Б) Гра « Утвори порівняння»
Хустинка , як терен-цвіт
Очі блимають, як світлячки
Припечений ніс, як жовта лісова грушка
Біле волосся, як пух
Кругле підборіддя, як яблуко

V Підсумок уроку
1)- Ми щойно уявляли прекрасні картини золотої осені в лісі через сприйняття Улянки. Ви переконалися, що дівчинка знає ліс, любить його, милується його красою, а , отже, оберігає цю красу.
-Я думаю , кожен з вас теж не зможе спокійно пройти повз таку красу осіннього лісу або саду, або парку
2) Оцінювання учнів
VІ Домашнє завдання
Читати і переказувати оповідання

Автор: 

Грінченко Тетяна Василівна
вчитель початкових класів
Великокопанівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Олешківської районної адміністрації

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі