Користувацький вхід

Конспект уроку з Основ здоров"я 3 клас.Тема уроку:" Що таке толерантність. Толерантне ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Практична робота. Створення подарунку дитині, яка має проблеми зі здоров’ям.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Що таке толерантність. Толерантне ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Практична робота. Створення подарунку дитині, яка має проблеми зі здоров’ям.
Мета:ввести і закріпити визначення терміну «толерантність»,відпрацювати вміння бачити індивідуальне в кожній людині,показати,що таке толерантне ставлення до відмінностей,сформувати уявлення про толерантне ставлення,виховувати почуття відповідальності за свої вчинки
Хід уроку.
1.Організаційний момент.
-Привітання.
Створимо гарний настрій. Знайдіть мовчки очима сусіда і посміхніться йому так,щоб стало приємно і йому, і тобі. Спасибі за позитивний настрій.
Щирість, доброта, старання. Тож прийміть мої вітання.
Актуалізація опорних знань.
-Завдання отримала кожна група:» Як вітаються різні народи світу? (японці,європейці,ескімоси)
1група- ви вітаєтесь як японці (вклоняються)
2група- ви вітаєтесь як європейці (потискають руки)
3група- ви вітаєтесь як ескімоси(труться носами)
3.Повідомлення теми уроку.
Сьогодні незвичайний урок. Ви дізнаєтесь, чому присвячений він,розгадавши загадку.
Вранці на чотирьох,днем на двох,увечері на трьох. (людина)
Ми будемо говорити про людину,про людські вчинки,про позитивні якості людини,які є дуже важливими для кожного з нас. Ми з вами щасливі люди – нам даровано найвищу цінність. Скажіть, будь ласка, діти, на вашу думку, яка найвища цінність є у кожного з нас?(життя) Право на життя записано у Декларації прав людини першим. Спробуємо зрозуміти, як треба поводитись, щоб насолоджуватися кожною хвилиною життя, щоб отримати радість від спілкування з іншими людьми. Всі ми різні, кожен має свої здібності і нахили.
Від кожного з вас залежить якими будуть стосунки у нашому класному колективі, у всій країні, на всій планеті. Для того ,щоб мирно жити в колективі, треба ставитися одне до одного доброзичливо, дружньо, терпляче, шанобливо. Неможливо подобатися всім, неможливо любити всіх, неможливо, щоб усі діти класу були відданими друзями,тому що ми всі маємо різне виховання, інтелект, бажання вчитися, характери, смаки, темперамент. А на всій земній кулі ми зустрінемо ще інших різних людей. Не варто бути «такими як всі»,але необхідно поважати інші думки і вміти відстоювати власну позицію. Ми можемо жити в злагоді одне з одним,цінувати одне одного,приймати всіх такими,якими вони є,тобто бути толерантними одне з одним.
Отже тема уроку….(слайд)
4.Знайомство з поняттям «толерантність.»
1група.Поняття з підручника.(ст..61)
2група.Поняття зі словника.(слайд)
«Термін «толерантність» пояснюється, як терпиме, поблажливе ставлення до чиїхость думок, вірувань, поглядів до інших народів, культур.»
3група.Вірш «Толерантність врятує світ.»
Толерантне ставлення людини
Збереже планету від негод,
Розрубає мотлох павутини,
Переріже нитку перешкод.
Толерантне ставлення до всього
Збереже,врятує і спасе,
Допоможе вгледіть перемогу,
Допоможе витримати все.
Будь завжди нестримним вільнодумцем,
Свої мрії пензлем намалюй,
Освіти життя яскравим сонцем,
Толерантний Всесвіт побудуй!
5.Вчитель розповідає притчу.
Жив собі хлопець із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок із цвяхами і сказав по одному забивати у паркан щоразу,коли хлопець втратить терпець і посвариться з кимось. Першого дня хлопець забив 37 цвяхів. Згодом він навчився себе опановувати,і кількість забитих цвяхів щодня зменшувалася. Хлопець зрозумів, що легше навчитися стримувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько наказав синові витягти з паркана по цвяху у ті дні,коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минали дні, і згодом син міг сказати батькові,що в паркані не залишилося жодного цвяха. Батько підвів сина до огорожі та сказав:» Ти добре поводишся, синку, але подивися, скільки дірок залишилося.. Огорожа вже ніколи не буде такою,як колись…»Коли ви з кимось сваритеся і кажете йому щось неприємне,ви залишаєте в іншій людині такі рани, як ці діри. І рани зостаються, попри те, скільки разів потім ви просите вибачення. Словесні рани заподіюють такий самий біль, як фізичні. Діти, не забиваймо цвяхів ворожості, непорозуміння і жорстокості в душі людей. Будьмо толерантними, а, отже, розуміймо одне одного.
6.Гра «Це все я, це все я, це компанія моя»
Якщо ти толерантна людина, то повинен…
Допомагати мамі.
Робити комусь зле, якщо ніхто цього не бачить.
Берегти природу й охороняти її.
Шанувати працю інших людей.
Бути вихованим, стриманим.
Обманювати, хвалитися.
Насміхатися з чужого горя.
Добре вчитися, багато читати.
Не слухати батьків.
Допомагати друзям у біді. Ділитися тим, що в тебе є.
Ображати інших і грубіянити.
Захищати слабкого.
Красти.
Жити й поважати життя кожної людини.
7.Різні життєві ситуації. Інсценізація.
Зайчик:Раз,два,три,чотири,п’ять –
Вийшов зайчик погулять!
В мене є смачна цукерка,
Є скакалка,є люстерко!
Лисиця:Йди сюди,малюк вухатий!
Мусиш все мені віддати!
Дай скакалку!Дай люстерко!
Це мені воно згодиться,
Я ж – красунечка Лисиця!
(Лисичка забирає речі, красується. Зайчик плаче. Входить Ведмідь.)
Ведмідь:Декларації,Лисице,
Ти,звичайно,не читала.
Є такий закон на світі,
Це серйозна дуже справа:
Ображать не маєш права
Слабших себе і малих!
Тож віддай все зайченяті,
Бо такий закон для всіх!
8.Ознаки толерантності.(кожна група має картки,на них надруковані різні ознаки,треба підкреслити ознаки толерантності і зачитати)
Картка 1.
Зловтіха,егоїзм,конфлікт,доброта,повага,розуміння,миролюбність,безсердечність,співчуття,великодушність,безтактність.
Картка2
Доброта,сердечність,хвастощі,рівність,грубість,милосердя,зарозумілість,співчуття,прихильність,повага,великодушність.
Картка3
Підтримка,миролюбність,співпраця,рівність,співчуття,скупість,брехня,згода,заздрість,милосердя,великодушність,доброта.
9.Фізхвилинка.(слайд).
10.Кадри з мультфільму «Квітка Семицвітка.»
11.Практична робота.(слайд )
Виготовлення голубів. Вивішуємо їх на деревце.
11.Підсумок уроку.
- Дерево толерантності.(Діти вирізають листочки. На них пишуть ознаки толерантності. Приклеюють на дошці на намальоване дерево.)
-Кожен учень промовляє, що таке толерантність.
-Толерантність – це повага прав інших.
-Толерантність – це повага людської гідності.
-Толерантність – це прийняття іншого таким,яким він є.
-Толерантність – це щирість.
-Толерантність – це вміння творити добро.
-Толерантність – це спічуття.
-Толерантність – це повага до рідних.
-Толерантність – взаємодопомога.
-Толерантність – це терпимість до чужих думок.
-Толерантність – це терпимість до поведінки та поглядів інших.
-Толерантність – це готовність миритися з чужою думкою.
-Толерантність –це патріотизм.
-Толерантність –це повага і любов до батьків.
-Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей.
-Толерантність –це визначення за кожною людиною права бути іншою.
-Толерантність –здатність поставити себе на місце іншого.
-Толерантність –це повага прав інших. Визначення рівності інших.
-Толерантність – це терпимість до чужих думок,поведінки.
-Толерантність –це поважання, сприйняття та розуміння різних культур світу.
-Толерантність –терпимість.
-Толерантність – це чесність.
-Толерантність –це свобода в різноманітті світу.
-Толерантність –це повага, доброта.
-Толерантність –це вміння творити добро.
-Толерантність –це визнання рівності інших.
-Толерантність –мати добре серце в грудях,і хороше бачить в людях.

Автор: 

Крошена Ірина Станіславівна,учитель початкових класів,Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської районної ради Запорізької області;

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі