Користувацький вхід

Розв’язування типових завдань на тему відсотки (розробка уроку)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок № ____
Дата:
Вчитель:
Класс:
Предмет:
Тема: «Розв’язування типових завдань на тему відсотки»
Мета уроку
навчальна:
• перевірити в ігровій формі теоретичні знання і практичні навички та вміння по темі "Завдання на відсотки" з залученням максимальної кількості завдань різного рівня складності.
• активізувати розумову діяльність учнів за допомогою участі кожного з них у грі.
розвиваюча:
• формування умінь порівнювати, знаходити помилки при вирішенні завдань;
• розвиток уваги, підвищення здатності до зосередження;
• розвиток в учнів самостійності в знаходженні правильного вибору.
• розвиток уваги, математичного мислення, винахідливості, кмітливості, пам'яті.
•розширення кругозору.
виховна:
• сприяти формуванню світоглядних понять;
• виховання шанобливого ставлення один до одного і вміння колективно працювати, Формування в учнів пізнавального інтересу до математики.
• виховувати в учнів прагнення до безперервного вдосконалення своїх знань.
• самооцінка своїх знань в порівнянні зі знаннями однокласників.
Обладнання: таблички з назвою команд, зведена підсумкова таблиця, картки з номерами 1, 2, 3; конверти із завданнями, слайди, призи (по можливості).
Хід уроку
І.Організаційний етап
(Привітання учнів, ознайомлення з темою урока)
Ознайомлення з темою уроку, постановка його цілей.
Представлення учасників гри:
• Банк «УкрМарБанк»
• Торговий дім «Нептун»
• Ювелірний завод «Золотий Азов»
• Кондитерська фабрика «Кальмиуся»
II. Мотивація
Запитати у дітей для чого вивчають відсотки
III. Систематизація знань і умінь з пройденого матеріалу.
1. Розминка.
Першою відповідає та команда, капітан якої підняв першим назву своєї команди після спільно прийнятого рішення.
1. Число 210 збільшили на 100%. Скільки стало?(420)
2. Число 120 збільшили на 50%. Скільки стало?(180)
3. Скільки було, якщо після збільшення на 100% стало 120.(60)
4. Скільки було, якщо після збільшення на 50% стало 150.(100)
2. Гонка за лідером.
Працівники банку, торгового дому, ювелірного заводу і кондитерської фабрики повинні бути дуже уважні. У разі відсутності цієї якості їм загрожують великі неприємності.
Команда отримує конверт із завданням і разом відповідають.
Завдання: Дайте відповідь на питання. Чи вірні твердження?
Якщо вірне, то поставте знак "+", якщо невірне то поставте знак "-" навпроти твердження.

Твердження Знаки "+" або "-"
1. Щоб висловити число в%, треба його помножити на 100.
2. Щоб висловити відсотки десятковим дробом, потрібно число, що стоїть перед знаком% помножити на 100.
3. 320% відповідає десяткова дріб 3,2.
4. Три чверті це 25%.
5. Збільшити в 2 рази - це значить збільшити на 100%.
6. Щоб знайти число за його відсотком, треба це число розділити на відповідну дріб.

3. Гра "Таємний агент".
Одне з трьох чисел таємний агент. Вказати карткою з номерами 1; 2; 3. Кількість балів дорівнює кількості правильних відповідей.
А) 0,24 ; 2□(2/3) ; 1056. (2)
Б) 16,03 ; 0,203 ;□(72/101). (3)
В) □(3/5); □(7 5/9); □(120 1/3) (1).

4. Фізична пауза.
Якщо рівність вірна - хлопок над головою
0,87 = 87% (+)
1,7 = 17% (-)
2 = 20% (-)
3,01 = 301% (+)
1,1 = 110% (+)
0,08 = 0,8% (-)
5. Вибір варіанту.
У вашого підприємства є 2 варіанти використання грошей. Який з варіантів ви виберете з вигодою для вашого підприємства.
Команди отримують завдання в конвертах і вирішують завдання.
У вашого підприємства є 2 варіанти використання грошей.
1. Покласти в банк на рік 30 тисяч грн під 8% річних.
2. Покласти в банк на рік 40 тисяч грн під 7% річних.
Яким варіантом ви скористаєтеся?
Відповідь: 2 варіант.
6. Робота з клієнтами.
Команда отримує конверт із завданням і разом вирішують і відповідають.
1. У вашому торговому домі ціни на сковорідки в перебігу місяця впали на 20%. Яку суму ви повинні взяти з клієнта, якщо на початку місяця вони коштували 450 грн.
Рішення: 450- (450 * 0,2) = 360 грн
2. До вас в банк поклали 7 тисяч гривень на 10% річних. Яку суму грошей ви повинні віддати через півроку?
Рішення: 7000+ (7000 * 0,1) / 2 = 7350 грн
IV. Підведення підсумків по таблиці.
Етапи Розминка Гонка за лідером Игра “Таємний агент” Вибір
варианту Робота з клієнтами Разом
УкрМарБанк
Нептун
Золотий Азов
Кальміуся

V. Домашнє завдання
Скласти задачу на відсотки
VІ.Рефлексія
(Якщо залишився час)
Мені сподобалось…
Я зрозумів…
Було цікаво…

Автор: 

Талаєва Тетяна Андріївна
вчитель математики, інформатики та фізики
комунального закладу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів І – ІІІ ступенів №4 Маріупольської міської ради Донецької області»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі