Користувацький вхід

Навчально-пізнавальне заняття з розвитку мовлення з дітьми старшого дошкільного віку "Вийди, вийди сонечко"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст. Учити дітей вести діалог за навчальною ситуацією з використанням схеми-моделі. Розповідати про бачине і пережите із монологічними вставками (4-5речень), використовуючи приказки, прислів’я, репліки з літературних текстів. Поєднувати словесні та допоміжні засоби інтонаційної виразності. Розвивати зв’не мовлення, логічне мислення, увагу, кмітливість, пам’ять, інтерес до об’єктів неживої природи. Виховувати увагу до співрозмовника.
Обладнання: іграшка сонечка, іграшковий мікрофон, схеми-моделі, загадка, вірші, прислів’я
Хід заняття.
1. Відгадування загадки.
«Всі його люблять,
Всі його чекають,
А хто подивиться –
Кожен скривиться».
2. Бесіда за змістом загадки.
- Чому всі чекають і люблять?
- Хто любить?
- Чому кожен кривиться?
Вихователь. Правильно, діти, це сонечко, за яким ми так сумуємо, коли його немає. Наступила весна, сонечко своїми світлими промінцями розігнало хмари і заглядає до нас у віконечко. Але сьогодні ще не видно сонечка, напевно втомилося і довго спить. Давайте погукаємо сонечко і можливо розбудимо його.
3. Закличка «Вийди, вийди сонечко»
З’являється Сонечко(іграшка).
Сонечко. Ох і довго ж я спало! Це хмарки так пожартували зі мною. Добрий день, малята! Спасибі, що розбудили мене.
Вихователь. Діти давайте подаруємо сонечкові вірші про нього. Наші діти можуть придумати про тебе красиві слова.
4. Дидактична вправа з м’ячем «Сонечко яке?» (жовте, велике, світле, добре, ніжне, привітне, ласкаве, чарівне, щире, золоте, гаряче…)
5. Дидактична вправа з м’ячем «Що робить сонечко?» (сходить, світить, гріє, усміхається, заходить…)
Наші діти багато що знають про тебе.
6. Дидактична вправа «Дай відповідь на питання»
- Сонце сходить, коли? (Зранку)
- Гарно гріє, коли? (Вдень, в обідню пору, влітку)
- Заходить сонце коли? (Ввечері)
- Світить та не гріє, коли? (Взимку)
7. Прислів’я про сонце (діти називають прислів’я пояснюючи, як вони розуміють його зміст)
- На сонці тепло, біля матері добро.
- І в наше віконечко загляне сонце.
8. Фізкультхвилинка. Психогімнастика «Я – сонечко»
Я - маленьке сонечко. Я прокидаюсь. Я вмиваюсь, Я розчісую свої промені і піднімаюсь повільно й урочисто.
Я – велика куля. В мене багато тепла і світла. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаринкам, річкам, полям, людям. Я перетворююсь на тоненький сонячний промінчик. Я лечу на Землю і пірнаю у м’яку зелень листя, я купаюсь у синіх хвилях моря, я граюсь у білій піні. (дітям пропонується закрити очі і відчути, як весняне ласкаве сонечко торкається їхнього обличчя)
Вихователь. А зараз діти я хочу вас запитати, як ви ставитеся до сонечка?
9. Вправа «Інтерв’ю»
Дайте відповідь на такі питання
- Що ти знаєш про сонце?
- Що було б, якби сонце світило щодня?
- Якими були б рослини, якби сонце не світило і не гріло на них?
- Якою була б річка влітку, якби жодного дня сонце не гріло?
- Якщо сонце закриває хмара, - це добре чи погано?
- Чому дівчинку чи хлопчика батьки інколи називають «моє сонечко»?
Вихователь. Діти, я хочу вам запропонувати поспілкуватись із сонечком.
10. Побудова діалогу «Сонце і діти»
- Ми будемо працювати в підгрупах - хто біля кого сидить. Нам треба скласти розмову, у якій обов’язково будуть привітання, ввічливе звертання і прохання, розповідь або пригода із власного життя, вдячність за розмову. Уявимо собі, що ви – діти, що зустріли один одного біля річки чи моря – прийшли купатися, загоряти, довго чекаєте, а сонце не виходить з-за хмари. Вам треба:
- привітатися;
- познайомитися;
- запитати один в одного, що думаєте про погоду – вигляне сонце чи ні;
- розповісти про випадок, який вже траплявся з вами сонячного літнього дня;
- подякувати за розмову і попрощатися.
Діти обдумують зміст розмови, вислуховують варіанти діалогу.
Сонечко. Молодці, малята. Я бачу, що ви багато знаєте про мене, вмієте складати цікаві розповіді. Але мені час поспішати, бо на мене чекають квіти, травичка, пташки.
Вихователь. Покотилося Сонечко в своїх справах.
11. Підсумок
- Малята, подумайте зараз і скажіть, якби ви були Сонцем, кому б ви віддали своє тепло і за що? (відповіді дітей).

Автор: 

Бруєва Олена Миколаївна, вихователь, дошкільний навчальний заклад № 2 "Золотий ключик"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі