Користувацький вхід

Урок-подорож з математики "Склад числа 6. Шестикутник. . Розміщення предметів у просторі.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

школи І ІІІ ступенів №2
Тема. Склад числа 6. Шестикутник. Розміщення предметів у просторі. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками.
Мета. Розкрити склад числа 6;
виробляти в учнів навички у складанні прикладів на додавання в межах 6;
закріплювати знання про многокутники, ознайомити з шестикутником;
удосконалювати вміння писати цифру 6;
формувати обчислювальні навички, навички каліграфічного письма;
виховувати інтерес до математики, бажання пізнавати нове, прагнення долати труднощі, вміння працювати в парі.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: урок-подорож.
Обладнання: потяг із 6 вагонів, набір геометричних фігур,квитки на потяг, дидактичні картки.картки з прикладами, мультимедійне забезпечення, мікрофон.
Хід уроку
І. Організація класу (слайд1)
Вчитель: Любі діти, у наш клас завітали гості щирі.
Привітаймо в добрий час гостей посмішкою й миром.
Діти: Ми вам раді, люди добрі, ми вітаємо щиро Вас.І запрошуємо ласкаво на урок математики у 1 клас!
Учитель - Час урок розпочинати, прошу, діти, всіх сідати.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів (слайд2)
1. Слово вчителя
- Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу,
- Щоб ви не просто слухали, а чули.
- не просто дивилися, а бачили.
- Не просто відповідали, а міркували.
- Дружно й плідно працювали.
- Ми здійснимо математичну подорож до міста Знань. Успіх мандрівки залежить від вас, діти.
- Отож, будьте сміливими, кмітливими, уважними, старанними. - А яким транспортом ми будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, коли поглянете на екран. Увага на екран! (звучить аудіо запис пісні «Паровоз Букашка»)
(слайд 2)
- Тож у подорож вирушаємо математичним потягом. Та, щоб потрапити у потяг, кожному пасажирові треба отримати квиток. Для цього розв'яжемо цікаві задачі
- 2. Весела лічба ( слайд 3)
- Скільки у поїзді вагонів? Давайте полічимо їх спочатку з голови до хвоста, а потім навпаки:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6.
- 6, 5, 4, 3, 2, 1.
- Назвіть наступний вагон за третім, п`ятим вагоном.
- Який попередній вагон до другого, шостого.
Назвіть сусідні вагони четвертого, третього.
- Добре вмієте рахувати до 6. - Молодці! ( слайд4)
- Усі придбали квитки. Погляньте на них уважно, що зображено на них? (обличчя)
- А чого не вистачає? (ротика)
- Ротик ви домалюєте наприкінці уроку. Якщо урок вам сподобається, намалюєте усмішку, якщо ні – то сумний вираз обличчя.
- Ну, що ж вирушаймо у путь, нас цікаві речі ждуть.
- Увага! Увага! З першої колії відходить потяг до міста Знань. Просимо пасажирів сісти на свої місця (звучить гудок і стукіт коліс, на екрані зображення потяга
1. На галявину до ведмедя прийшли гості – Вовк, Заєць. Їжак та Лисиця. Скільки звірів стало на галявині? (5)
2. На дроті сиділо 6 ластівок. третя ластівка полетіла. скільки ластівок залишилось?(5)
3. На тину сиділо 6 горобців. До одного з них підскочив кіт, щоб схопити. Але горобець пурхнув на дерево. Скільки горобців залишилось на тину?( Жодного)
2. Оголошення теми уроку - подорожі.( слайд 5)
Склад числа 6. Шестикутник. Розміщення предметів у просторі. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками.
- Отож, вирушаємо в путь, до міста Палацу Знань!
ІІІ. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу
3. Галявина «Геометрична» ( слайд 6)
Які геометричні фігури ми з вами вивчали? Назвіть їх.
Робота парами. Складання котика.
У вас на парті лежать конверти, в яких знаходиться набір геометричних фігур. З них потрібно скласти котика. Отож, до роботи. ( Діти працюють в парах)
- Гарні вийшли котики. Які ви геометричні фігури використали, щоб скласти тваринку?
Погляньте, якого котика склала я. На якій геометричній фігурі він розташований.
- Як утворити шестикутник? Скільки паличок потрібно?( слайд7)
5. Казкова галявина( слайд 8)
- Ми прибули на зупинку «Казкова галявина». Чи любите ви казки?
- Послухайте уважно уривок із казки і покажіть, які числа згадують у казці?( Учитель зачитує уривки) Відповіді дітей
- Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми можемо вирушати далі, коли трішки відпочинемо.
Фізкультхвилинка (танцювальні рухи під музичний супровід) (слайд 8)
- Відпочили. Тепер можна і далі працювати.
6. Хвилинка каліграфії. Вірш про цифру 6. ( слайд9)
Написання цифри 6 у зошитах.
7. Математичний диктант.
Діти, у назвах казок, які я читатиму, знайдіть числа і позначте їх відповідними цифрами.
( «Дві кізочки», «Троє поросят», «Чотири бажання», «Про змія, у якого шість голів»)
- Перевіримо, які числа ви записали ( 2, 3, 4, 6,).
Молодці! Ви дуже гарно попрацювали, і ми можемо вирушати далі. Але нам потрібно трішки відпочити.
Фізкультхвилинка (танцювальні рухи під музичний супровід) (слайд 9)
- Відпочили. Тепер можна і далі працювати.
9. Галявина «Обчислювальна» ( слайд 10)
- Кого ви бачите на малюнку?
- З якої казочки вони до нас прийшли7
- Хто бачив мультфільм, поставлений по цій казочці?
Хто виховував Мауглі?
Подивіться, хто навчає звірів і Мауглі у лісовій школі?
Віршик про друзів
Вовки гарні є хлоп’ята
Як же схожі брат на брата.
Балу Мауглі та їх вчить рахувать.
Два плюс два не буде п’ять.
Допомога учням Лісової школи у складанні прикладів
 Складання прикладів за малюнком (змагання між вагонами). Запис на дошці
 Гра «Заповни віконечко»

2. Робота в зошиті (с.30)
Самостійна робота.
Порівняння чисел.
( Взаємоперевірка)
Гімнастика для очей та пальчиків.
10. Зупинка «Кмітливих» (слайд 11)
Складання прикладів на порівняння.
Перевірка
- Проявіть кмітливість і розв'яжіть задачі:
- Скільки вух у двох мишей? (4)
- Скільки ріг у 3 козенят? (6)
- Скільки кутів у двох трикутників? (6)
ІV. Підсумок уроку
1. Слово вчителя
- Усі завдання ми виконали і наш потяг прибув до нашої станції. Що це за зупинка?( слайд 12)
Так, це ж наша рідна школа, де будемо навчатись і ще багато років здобувати знання.
А зараз повернемось до наших квитків і кожен з вас домалює ротик. Якщо урок сподобався – усмішку, а якщо - ні, то сумний вираз обличчя.(слайд 13).
2. Гра «Мікрофон»
 Назвіть склад числа 6.
 Як називається многокутник, який складається з 6-ти кутів і шести сторін?
 Що найбільше сподобалось на уроці?
 Чим запам`ятався урок?
 Домалюйте ротик на своєму квитку. У мене був такий настрій протягом всього уроку.
- Молодці, на уроці математики ви виконали багато завдань, бо були активними, старанними. З вами було дуже цікаво подорожувати. Дякую Вам за урок! Хай завжди вам посміхається наше казкове сонечко.( слайд 14)

Автор: 

Валентина Іванівна Фесенко, учитель початкових класів,ЗЗСО І-ІІІ стцпенів №2

Джерело: 

Список використаних джерел
1. Богданович М, В., Лишенко Г. П. « Математика 1 клас» , К.: Генеза,
2. «Оригінальні задачі з математики. 1 - 4 класи» //Упоряд.Н. В. Курганова – Х.: Вид-во «Ранок», 2010. – 178с. – (Навчаємо молодших школярів)
3. «Нестандартні задачі з математики. 1 - 4 класи//Упоряд. Н. В, Кургано
ва – Х.: Вид-во «Ранок», 2010 – 192с. - (Навчаємо молодших школярів)
4 « Розвивальні ігри,вправи та завдання в початковій школі // Упоряд. ВІ, В, Челмакіна. – Х.: Вид. група «Основа», 2006. – 144с.
5. Богданович М, В., Лишенко Г. П. «Робочий зошит з математики 1 клас . Частина 1»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі