Користувацький вхід

Слухання та розігрування вірша С.Сокира "Жовтень"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Художньо – мовленнєва діяльність з елементами ТРВЗ( середня група)
Вихователь: Кузьміна Олена Петрівна
Слухання та розігрування вірша С. Сокира «Жовтень»
Мета. Вчити дітей уважно слухати віршований твір; вміння емоційно відгукуватись на образний зміст вірша; вміння використовувати художньо – поетичні вирази в самостійних образах. Збагачувати образний словник дітей словами і образами : золотий віночок, золота сорочка, сукня золотиста, вогняне намисто, красуються навмання. Розвивати мовленнєві здібності, творчість, уяву, мислення. Виховувати любов до прекрасного.
Хід заняття.
Психогімнастика «Я всміхнуся сонечку»
(група прикрашена осінніми листочками, калиною,ілюстрації осені розкладені на мольберті)
Вихователь: Діти , подивіться, як група гарно прикрашена, а давайте відгадаємо загадку:
Сумно у гаях блукає
Жовті шати одягає
Золотисту стелить постіль
Жде сестрицю білу в гості…. Осінь.
Вихователь: Так, у вас давно вже гостює осінь. У неї є сини. Як їх звати?(вересень, жовтень, листопад) Вересень уже закінчився. За ним прийшов другий син осені- жовтень. Він гарний хазяїн , у нього багато роботи в садах, лісах, парках. Діти, давайте з вами уявимо, що ми потрапили на лісову галявину.
Гра – емпатія «Лісова галявина»
Вихователь. Як гарно на лісовій галявині, осінь дуже постаралася, розфарбуваладерева в різні кольори. А давайте, з вами послухаємо, яка робота є у Жовтня. Послухайте, як про це написав Степан Сокиро у вірші «Жовтень»
В лісі Жовтень спочивав
В золотім віночку
Другу – клену вишивав
Золотом сорочку
А березі вже купив
Сукню золотисту
На калину начепив
Вогняне намисто.
І красуються вони
В дорогих обновах.
Ходить Жовтень навмання
По садах , дібровах.
Вихователь. Що робив Жовтень у садах, дібровах?Що то за намисто у калини? Ви не боїтеся, що Жовтень почепив на калину вогняне намисто?Чому його назвали вогняним? Що то за намисто в калини.
Розігрування вірша
Діти по черзі виходять на килимок та показують:
-як Жовтень вишиває сорочку; наряджає клен; одягає берізку в сукню; на калину чіпляє намисто. Діти, як ви думаєте, чи подобається деревам нове вбрання?
І красуються вони
В дорогих обновах.
Покажіть , як вони це роблять. .
Подумайте, щоб сказав клен своїм сусідам за нову обнову- золоту сорочку.
Читання вірша.
Робота з ілюстраціями. Які осінні дерева?Знайдіть ілюстрації , які підходять до цього віршаЯк ви гадаєте, який Жовтень? Які б ви взяли фарби , щоб намалювати Жовтень.
Якій місяць прийде за Жовтнем?Якими стануть дерева на прикінці осені?Так за Жовтнем прийде Листопад і всі листочки з дерев та кущів облетять?
Вправа « Про що думає осінній листочок»
Вихователь. Знайдіть ілюстрації пізньої осені. Якими словами ви можете сказати про цей місяць? Часто цей місяць називають плаксивим . Чому?
Малювання місяця жовтня
Вихователь. Діти , чи сподобалося вам заняття? Які нові слова ви запамятали?

Автор: 

Кузьміна Олена Петрівна вихователь НВК "ДНЗ - ЗОШ 1 ст.№2"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі