Користувацький вхід

Заняття з розвитку мовлення в середній групі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з розвитку мовлення в середній групі
Тема: Осінь золотава
Мета: учити дітей правильно називати явища природи , пори року , осінні місяці. Формувати вміння будувати відповідь до поставленого запитання , спонукати до вживання повних речень . Формувати вміння часткового звукового аналізу слів(виокремлення першого звука в слові). Виховувати естетичні почуття від сприйняття осінньої природи .

Хід заняття .
І .Організаційний момент
Вихователь пропонує утворити коло .
Психогімнастика « Я і природа»
Добрий день , сонечко! (піднімають ручки догори)
Добрий день , земелько!( опускають ручки вниз)
Добрий день , водичко!(ручки вперед)
Добрий день, вітерець!(ручки до плечей)

Вихователь пропонує піти на прогулянку до осіннього парку
«Йде» до парку і читає рядки вірша « Золота осінь»
В парках і садочках
На доріжки й трави
Падають листочки
Буро-золотаві.
Де не глянь—навколо
Килим кольористий,
Віти напівголі
Й небо синє ,чисте.
Метушні немає ,
Тиша й прохолода--
Осінь золотая
Тихо , ніжно ходить .
(К Перелісна)

ІІ Основна частина .
Вихователь пропонує відгадати загадку:
Жовте листячко летить ,
Під ногами шелестить,
Сонце вже не припікає,
І коли це все буває?(восени)

---Діти , яка зараз пора року?
--Назвіть перший осінній місяць.
--Який другий місяць осені?
--Який останній?
--А чому він так називається?
Д/гра «Кольрові асоцісціїї в картинках?»
Вихователь демонструє дітям великий сюжетний малюнок із зображенням осені . Навколо малюнка незаповнені віконечка . Картки –символи у вихователя . За вірну відповідь дитина отримує картку . Гра триває поки будуть заповнені всі віконечка.
Запитання до дітей:
--Як восени гріє сонечко?Яке небо восени?Які хмари на осінньому небі?Яке листя на деревах? . Що відбувається з листям? Як називається явище коли листочки опадають ?. Що відбувається восени з комахами? Що відбувається восени в житті птахів? Як одягаються люди восени?

Вихователь: Діти , я пропоную вам послухати вірш
Осінь пензлика взяла,
Малювати почала,
В білокорої берізки золотила довгі кіски.
Став багряним колір чуба
В мудрого дідуся-дуба.
Дві сестрички, дві осички
Стали жовті, мов лисички.
А довкруг, довкруг травиця
Тихо-тихо золотиться.
Ось палахкотять калина,
Горобина і шипшина.
Не вгаває щедра осінь,
А малює неба просинь.
Ще — тоненькі павутинки,
Сірий дощик і хмаринки…
Пензлик біга без упину —
Гарна в осені картина.
--Діти , як гадаєте , ми можемо сказати , що осінь –художниця?
Якими кольорами вона розмальовує дерева? З яким кольром у вас асоціюється осінь?
Вихователь пропонує дітям розглянути листочки з різних дерев
--З я кого дерева цей листочок?(З дуба)
--Якщо він з дуба то він який?(дубовий)
--Якого він кольору?
--На що він схожий?
(Розглянути і описати інші листочки—березовий , кленовий , каштановий)
--Діти , виберіть листочок , який вам подобається найбільше , візьміть його до рук і уявіть що ви –листочок , який вітерець зірвав з дерева і закружляв в повітрі .
(звучить повільна мелодія , діти вдають , що вони листочки , рухаються під музику )

Д/гра « Шелестні слова»
--Коли ми йдемо по осінньому парку , під ногами шелестять листочки . Як вони шелестять ?Який звук ми чуємо? (шшшшш) Як правильно вимовляти цей звук? Губи робимо кругленькі, зуби дещо розімкнуті , а язик розташований за верхніми зубами .
--Шелест листя ми можемо почути і в інших словах. В цьому допоможуть нам картинки .
--Вихователь демонструє картинки, діти по черзі вимовляють , виділяючи звук –ш.
Словник:шапка, шуба, шина, шафа, шишка , штани .
--Діти , ви дуже гарно вимовляли слова із звуком –ш. як ви гадаєте, де звук –---ш «живе» у цих словах?. Та, ми чуємо його на початку слова.
ІІІ. Підсумок заняття .

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Голобородько Л.Л.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі