Користувацький вхід

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи на тему:Барви осіннього листя»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи на тему:Барви осіннього листя»
Мета: збагачувати словниковий запас вихованців, активізувати словотворення,зокрема прикметників (назв кольорів та їх відтінків), дієслів4 прищеплювати любов до художнього слова, вчити уважно слухати тематичні вірші, переказувати їх зміст та виразно розповідати напам’ять, сприяти розвитку мовлення, образного мислення уяви,продовжувати знайомство з особливостями природного довкілля восени, виховувати естетичні почуття.
Попередня робота: під час прогулянки звертати увагу дітей на осіннє забарвлення дерев;збирати та роздивлятись листочки різних дерев.
Обладнання: зібране під час прогулянок осіннє листя.
Хід заняття
1.привітання
Біля дверей розміщено зображення у вигляді серця, долоньки, обіймів. Діти по черзі на свій вибір торкаються малюнка і потім вітаються з вихователем.
2.організаційний момент
Вихователь приносить у групу букет з лисття, назбираного малятами під час прогулянки.
- Діти, погляньте, що я вам принесла. Що це? (листочки)
- Які ці листочки? (Осінні,гарні,барвисті,красиві)
- Давайте розглянемо кольори цих барвистих листочків
(Діти називають кольори листя)
- Що трапляється з листям дерев восени, як воно змінює свій колір?
(жовтіє,червоніє,рудіє)
- Ці листочки ми зірвали з дерев?
(Ні, зібрали)
- Чому ж воно опинилось на землі?
(Опало)
3. Читання вірша Н.Бурлик
«Листя»
З листя золотого ми вінки сплітали
Листок до листочка гарно добирали:
Липове-жовтеньке,
З клену-червоненьке,
З білої берези листячко кругленьке.
- Ось ,які листочки різні і за кольорами, і з а формою. Якої форми є тут листочки? (круглої, довгастої, овальної,різьбленої)
Вихователь пропонує дітям посортувати листя за їх формою
- З якого дерева ці листочки? (клена,дуба,берізки)
- 4.Д/гра «З якого дерева листок?»
- Мета6 закріпити назви дерев,вміння знаходити листочки до відповідного дерева.
- Вихаватель називає дітям назви дерева, а діти повинні знайти листочок, прикрипленний до тійки, і підійти до нього.
- - Цей листочок із клена (берези,дуба) то який він?
- (кленовий, дубовий, березовий, липовий)
- - А може бути листочок із ялинки?
- (Ні, бо в неї голочки)
- - Подобаються вам осіння листочки?
- Улітку вони були зеленими, а от осінь їх так змінила. За такі дива ми називаємо осінню пору якою? (Золотою, чарівною, дивовижною,красивою). У вітряну погоду листя починає падати кружляючи, додолу. Воно не мов би танцює свій останній танок. Усі ви спостерігали, як падають листочки з дерев: плавно, повільно, кружляючи.
- 5. Читання уривка з вірша К Перелісної
- Осінь
- Листячко дубове
- Листячко кленове
- Жовкне і спадає
- Тихо із гілок
- Вітер позіхає
- В купу їх згортає
- Попід білу хату
- Та на поріжок
Бесіда за змістом вірша
- Яке листячко падає з дерев?
(Дубове,кленове,липове,березове)
- Як воно падає?
- (Тихо,кружляючи,плавно)
- Хто допомагає листочкам відірватись від гілочок і полинути до землі?(Вітер)
- Що робить осінній вітер? (Зриває листочки з дерев, несе їх , крутить ними, згортає їх у купу)
6.Фізхвилинка
Ми - берізки і кленці.
В нас тоненькі стовбурці. встати
Ми в стрункі стаєм рядки,
Виправляєм гілочки. руки вперед, в сторони
Ледь зіп'ялись з корінців, потягування
Дістаємо промінців.
Ми стискаєм їх вогонь вправи для кистей рук
В зелені своїх долонь.
Хилять свіжі вітерці нахили тулуба
Вліво-вправо стовбурці.
Ще й верхівки кожен ряд вправи для шиї
Нахиля вперед-назад.
7. Вивчення вірша К.Перелісної «Осінь»
Читаю уривок вірша удруге за мнемо таблицею. Діти виразно повторюють рядки твору за вихователем. Вивчаємо вірш напам’ять. За бажанням, діти самостійно розповідають вірш за допомогою мнемо таблиці.
8.Підсумок.
- який зараз місяць осені?(Листопад)
-Чому він так називається?(Опадає лисття)

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Скочик С.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі