«Деревам сумно буває,коли вітер листочки зриває»
інтегроване заняття (розвиток мовлення,ознайомлення з природою, зображувальна діяльність).
:
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про зміни в природі пізньої осені і звернути увагу на те,як погода впливає на життя дерев,птахів.Розвивати спостережливість,допитливість; учити зв’язно розповідати,використовуючи слова-ознаки,удосконалювати образне мислення,уяву; продовжувати знайомити дітей з прислів’ями на осінню тематику; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріал: зображення дерев,птахів,листочків,папір,фарби,пензлі,ємкості з водою,листочки з берези.
Хід заняття:
Вихователь: В парк осінній ми підем,
Вірних друзів там знайдем.
Пограємось з ними трішки,
І зігрієм руки,ніжки.
Руки вгору піднімаєм,
Вправо-вліво похитаєм.
І птахів ми привітаєм,
Та про них розповідаєм.
Запитання: Які дерева у нашому парку?
( клен,горобина,береза)
Дидактична гра “З якого дерева листочок?”
(Пропонується дітям викласти листочок до відповідного дерева)
Психогімнастика “Я-листочок”
Вихователь:- Діти,ви б хотіли стати листочками?
У мене є чарівна паличка. Я скажу:
-Раз,два,три,дівчаток і хлопчиків у листочки перетвори!
Ви вже не діти,а листочки.
-Я маленький,ніжний зелений листочок,мене зігрівають яскраві сонячні промені,частенько поливає теплий дрібний дощик,
зі мною грається пустотливий вітерець.
Аж раптом настала осінь.І я із зеленого листочка перетворився на жовтий листочок.
Подув сильний вітер,зірвав мене і я закружляв у таночку.Вітер стих і я легенько опустився до матінки-землі.
-Тепер я візьму чарівну паличку і скажу:-Раз,двав,три,листочки на хлопчиків і дівчаток перетвори.
Тепер ви-хлопчики і дівчатка.
Запитання: Які птахи сидять на березі?
А які на кленові?
Хто знаходиться на горобині?
Як називаються ці птахи(зимуючі)
Дидактична гра “Перелітні-зимуючі”
Вихователь: називає птахів:соловейко,дятел,зозуля,синичка,горобець,шпак,голуб,ластівка,сорока,журавель.
Якщо діти почують назву зимуючого-присідають,перелітного-тупають ногами.
Вихователь: Золота осінь недовго триває,
Вже пізня осінь наступає.
Дидактична гра “Все навколо пригадай,про пізню осінь розповідай”
Запитання: Яке зараз небо?(небо похмуре,сіре,сумне)
Який віє вітер?(віє сердитий холодний вітер)
Які дні восени?(дні восени короткі,ночі довгі)
Яка погода восени?(погода восени холодна,сира,дощова)
Які дерева восени?(майже з усіх дерев облетіло листя)
Фізкультхвилинка: Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травичці позбираєм.
Пострибаєм,як зайчата,
Політаєм,як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки й ніжки.
Дидактична гра “Пізню осінь зустрічаємо,їй вірші розповідаємо”
Вірші дітей: Листопад,холодний вітер,
Загойдав деревам віти.
День короткий,сонце низько,
І зима уже так близько.
Ось безлистий гай сумує,
Щебет птахів він не чує.
І застигло в лузі поле
Переоране і голе.
Горобина у намисті,
Під ногами килим з листя.
Небом сунуть хмари грізні,
Хазяйнує осінь пізня.
Прислів’я: Восени день блисне,а три дні кисне.
Осінь іде,за собою дощі веде.
Не чекай від осені сонця.
Листопад-зимі брат.
Листопад зимі ворота відчиняє.
Вихователь: -Дуже сумно деревам буває,
Коли вітер листочки зриває.
Та ви їх,діти,намалюйте,
І деревам подаруйте.
(Дітям пропонується зображення листочків викладати нетрадиційною технікою малювання)
Підсумок заняття: -Про осінь нині ви розповідали,
Деревам листя дарували.
Ви про природу завжди дбайте,
Пташину й деревце оберігайте!