Користувацький вхід

Останні публікації

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ+ПРИРОДА. Тема- «Осінь в гості завітала.»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ+ПРИРОДА.
Тема- «Осінь в гості завітала.»
Мета-розвивати зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас словами: жовтіє, червоніє, опадає, дощик, хмарка, вітерець, листячко; учити описувати осінні зміни в природі, узгоджувати прикметники з іменниками, та утворювати прикметники від іменників; розширювати знання дітей про осінь, її ознаки в природі; розвивати увагу, мислення, спостережливість; виховувати любов до природи, естетичне сприйняття краси осіннього пейзажу, організованність.
Матеріал: ілюстрація осіннього пейзажу, дерева з різнокольоровим листям, кошик з листочками, горішками, жолудями, шишками, аудіозапис легкої осінньої мелодії, ілюстрації дерев таїхніх листочків, кленовий листочок.
Хід заняття.
1.Організаційний момент.
В коло дітки всі ставайте,
Посмішку передавайте,
Бо коли усі веселі,
Буде радість у оселі!
2.Ігрова ситуація.
-Малята, погляньте, який гарний листочок до нас залетів. А на ньому щось написано.
-Цей листочок надіслала нам чарівна пора. А яка саме- ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:
В жовте лист пофарбувала,
Урожай з полів зібрала.
Золотила вербам коси
Чарівна цариця....(осінь).
-Так, цей листочок нам надіслала Осінь. Вона запрошує нас у подорож до свого золотого царства. Хочете побувати там? (так!).
-А листочок покаже нам доріжку до осіннього царства.
-Тож вирушаймо! (звучить спокійна осіння мелодія.)
3.Бесіда про осінь.
-Подивіться, яким гарним пейзажем зустрічає нас Осінь.
-Що ви бачите на картинці? (сонечко, небо, хмари, листочки, дощ, птахів.).
-Які зміни відбулися в природі з приходом осені?
-Чи підіймається сонечко високо на небі, як улітку?
-Так, восени сонечко знаходиться нижче, тому дає менше світла та тепла.
-Що ще частіше з'являється на небі? (хмари.)
-Так, по небу гуляють сірі хмари.
-А що восени приносять сірі хмари? (дощі).
-Так, восени бувають різні дощі. Спочатку йдуть дрібні, спокійні дощі, а потім дощі перетворюються у мрячні, сильні, навіть дощі зі зливами.
-Якого кольору стали листочки? (червоного, оранжевого, жовтого).
-Листя на деревах із зеленого перетворилося на різнобарвне: стало жовтим, оранжевим, червоним. Воно падає на землю і вкриває її немов чарівним килимом.
-Чому птахи збираються в зграї?
-Так, птахи збпраються у великі зграї і відлітають у теплі краї.
-Діти. якими словами ми можемо назвати осінь? (гарна, чарівна, багата, дощова, вітряна, барвиста, різнокольорова, золота.).
-А як ви гадаєте, чому ми називаємо осінь золотою?
-Правильно, тому що оранжеві, жовті листочки, ніби золотом виблискують на сонечку.
4.Д/Г «Добери слово».
-Листя-(жовте, червоне, опадає.);
-Дерева-(голі, осінні.);
-Дощ-(дрібний, холодний);
-Небо-(сіре, похмуре);
-Хмари-(великі, сірі);
-Вітер-(холодний, сильний).
5.Фізкультхвилинка.
Осінь, осінь, лист жовтіє,
З неба часто дощик сіє,
Червонясте, золотисте,
Опадає з кленів листя,
Діти ті листки збирають,
У книжки їх закладають,
Наче човники рікою,
Їх пускають над водою.
З них плетуть вінки барвисті,
Червонясті, золотисті.
6.-Малята, на картинці багато дерев. Які дерева ви знаєте?
Д/Г «Який листочок?».
-Який листочок у берези? (березовий.)
-Який листочок у клена? (кленовий.)
-Який листочок у дуба? (дубовий.)
-Який листочок у каштана? (каштановий.)
-Який листочок у осики? (осиковий.)
7. Д/Г «Осінній кошик»
-Який гарний кошик хтось залишив на пеньку. Цікаво , що в ньому. Поглянемо.
-Листочки, жолуді, шишки, горішки, грибочки.
-Як ви гадаєте, хто загубив кошик?
-Для чого звірята збирають горішки, жолуді, грибочки, горішки?
-Так звірята в лісі готуються до зими.
8.Підсумок.
-Малята, сподобалася вам подорож до золотого царства Осені?
-Що нового ми сьогодні дізналися про осінь?
-Якою буває осінь?
-Чому осінь називають золотою?

Автор: 

Вихователь ЗДО №13 "Журавлик" Ольга МЄДВЄДЄВА

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі