Заняття з логіки «В гостях у казки»
(середня група)
Мета: Вчити дітей співвідносити цифри з певною кількістю предметів. Формувати вміння виявляти послідовність дій, вміння узагальнювати поняття, доводити свої міркування, знаходити закономірність у ряді предметів. Закріплювати знання про порядкову лічбу, геометричні фігури. Розвивати логічне мислення, фантазію, інтерес до процесу пізнання. Виховувати бажання виконувати завдання
Матеріали: ілюстрації до казки, математичні набори, візерунки, кольорові олівці.
Хід заняття.
1. Психогімнастика «Ми дружна сім’я»
Казочок чи мало є на світі
І веселих , і сумних.
Хіба зможемо прожити ми без них?
— Малята, чи подобаються вам казки? Дайте відповіді на запитання і ми побачимо, хто більше знає казок.
2. Розумова гімнастика.
– Хто за ріпкою?
– Засіб пересування Баби Яги.
– Де жила мишка- шкряботушка і жабка-поквакушка?
– У яких казках зустрічається число сім?
– Покупка Мухи-Цокотухи.
– Втікач від зайця та ведмедя.
– Віслючок – друг Вінні-пуха.
– Тварина, яка допомогла бабі та дідові розбагатіти.
— Сьогодні ми з вами помандруємо в казку «Солом’яний бичок».
3. «Допоможіть бичку» заштрихуйте Солом’яного бичка відповідно до зразка – допоможіть йому обідраний бік залатати.
4. Д/г « Перетворіть геометричні фігури на героїв казки» Діти розповідають про геометричні фігури та перетворюють їх на героїв.
Фізкультхвилинка.
5.Гра «Що було спочатку, а що потім?»
— Розгляньте ілюстрації до казки та визначте послідовність подій у казці.
— Які подарунки подарували звірі Дідові і Бабі.
6. Завдання: Порахуйте та запам’ятайте скільки якої птиці пригнала Лисиця.
(Розгляд ілюстрації, діти рахують потім малюнок прибирається)
— Скільки на малюнку було качок?
— Скільки – гусей?
— Кого більше?
— Кого менше?
— Хто був зайвий?
— Яких тваринок було порівну?
— Кого на картинці більше курей чи тварин?
Д/г «Покажи відповідну цифру» Діти рахують тваринок та показують відповідну цифру.
7.Гра «Знайди намистинку якої не вистачає»
— Заєць приніс намисто. Але намисто розірвалося. Знайдіть намистинку, якої не вистачає у візерунку.
▲*♦▲*♦ *♦
▲*♦
8. Знайди зайвий елемент у візерунку.
*♦▲*♦▲♥*♦▲*
Молодці малята! Ми разом пригадали казочку про солом’яного бичка та виконали всі завдання . Вдома розкажіть казочку своїм молодшим братикам і сестричкам.