Користувацький вхід

Стосунки з однокласниками. Учнівське самоврядування класу. Основні права та обов’язки членів учнівської громадської громади класу

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Стосунки з однокласниками. Учнівське самоврядування класу. Основні права та обов’язки членів учнівської громадської громади класу
Мета:
• формування предметних компетентностей: формувати в учнів уявлення про життя, працю в колективі; навчати оцінювати свої вчинки, визначати свою роль у колективі; ознайомити з поняттям «авторитет»; розвивати вміння спілкуватися, дотримуючи правил етикету; виховувати дружні стосунки між учнями, співпереживання одне одному, бажання до самовдосконалення;
* формування ключових компетентностей:
загальнокультурної: створити умови для самовираження та організації комунікативного спілкування;
соціально-громадянської: навчати робити свідомий вибір; сприяти опануванню етики громадянських стосунків;
інформаційної: сприяти опануванню нових інформаційних технологій, використанню джерел інформацій для власного розвитку.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: мультимедійний проектор; комп'ютер; тлумачний словник; квітка з правилами; табличка «Довідкове бюро»; модель долоні; набір слів; жетони; тести на кожного учня; малюнок квітки; метелики різних кольорів.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Організаційний момент
Привітання «Комплімент»
Діти з учителем утворюють коло. Кожна дитина, дивлячись на сусіда ліворуч, вітається з ним і говорить, що найбільше подобається їй у цій дитині, тобто робить комплімент. Наприклад: «Привіт, Вадиме! У тебе така гарна посмішка».
2.Мотивація навчальної діяльності
1)Створення проблемної ситуації.
Я іду до класу вранці.
Ой, як радісно мені!
Бо є в мене однодумці —
Однокласники мої!
Обговорення прочитаного
— Хто такі однодумці?
— Чому дитині було радісно йти до класу?
— А ви хотіли б щодня йти до школи з таким настроєм?
— Що для цього потрібно?
— Про що ми сьогодні говоритимемо на уроці?
2) Визначення теми і мети уроку учнями.
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1) Бесіда.
— Так, діти, сьогодні ми поговоримо про взаємини з однокласниками. Дізнаємося, якими ми є? Чи добре нам живеться разом? Що варто зробити, щоб жилося нам добре?

Послухайте уважно казку «Сім лозин» і дайте відповідь на запитання: «Чому сини не змогли виконати першого батьківського побажання, але так легко впоралися із другим? Чого навчає ця казка?»
2)Створення «асоціативного куща» за темою «Клас». (Група, учні, друзі,
школярі, колектив...)
3)«Довідкове бюро».
Діти пояснюють значення слова колектив (читають із тлумачного словника).
— Казка навчила, що люди в колективі тримаються в купі, мов пальці на руці. Модель долоні є у вас на парті. З переліку слів, що є на картці, оберіть потрібні слова, які позитивно впливають на життя і працю в колективі, та запишіть їх на
пальчики на моделі долоні. (Дружба, доброзичливість, взаємодопомога, взаємовиручка, спільні справи, повага, толерантність, щирість, великодушність, увічливість, щедрість...)
Учні читають «ланцюжком» вибрані та наклеєні слова. Учитель збирає моделі, степлером скріплює, опускає долоньки пальцями вниз.
— Що нагадує? (Корінь дерева) — Це міць, сила нашого колективу. (Піднімає пальцями вверх.) Що нагадує? (Корону) — Вона вказує на величність колективу.
Звісно, добре жити в такому колективі, у якому цінують дружбу, щирість, великодушність, взаємодопомогу. Ми не перші, хто хоче стати справжніми друзями, справжнім колективом. Про це мріяли наші дідусі та бабусі, мами й тата. Колись вони створили правила, що згуртували їх у колектив.
Робота над правилами чемності для хлопчиків і дівчаток, що згуртовують
колектив (діти по черзі читають правила чемності )
• Дружба — це правда, доброта і чесність кожного.
• Поважай тих, з ким дружиш.
• Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.
• Ніколи нікого не обманюй, не ображай.
• Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.
• Будь терплячим.
• Ти не кращий за всіх, але й не гірший.
• Умієш добре щось робити — навчи іншого.
• Успіху можна досягти тільки разом, у колективі.
4)Фізкультхвилинка для позбавлення напруження.
5) Гра «Мікрофон»
Учитель бере мікрофон. Пропонує продовжити роботу грою «Мікрофон». Початок речення однаковий.
• Колектив починається з мене, бо я... (далі — думки учнів).
Учитель починає: «Колектив починається з мене, бо я вас навчаю правил спілкування, життя». (Учитель передає мікрофон учням.)
Діти послідовно висловлюють свої думки.
Висновок. Об’єднання всіх висловів свідчить про те, що в нашому колективі один — за всіх, всі — за одного.
6)Робота за підручником (с. 62-69).
а) Читання та обговорення тексту

б) Бесіда
— Часто чуємо фразу «він користується авторитетом у класі».
— Як ви розумієте цей вислів?
— Що означає слово авторитеті
«Довідкове бюро»
Авторитет — це загальне визнання людини, довіра до неї з боку інших, завдяки знанням та праці самої людини.
7) Гра «Авторитет»
— Пропоную провести гру, що дасть змогу дізнатися, чи є у нас у класі учні, які користуються найбільшим авторитетом серед однокласників.
Візьміть по 3 жетони, вийдіть із-за парт до дошки та утворіть коло. Виконуйте за мною: слухайте запитання, продумайте відповідь, віддайте жетон тому, про кого подумали, повертайтеся на місце в коло.
• Із ким би ти хотів сидіти в класі за партою?
• Вибраний тобою товариш захворів. З ким би ти тоді сів за одну парту?
• Якщо ця людина перейшла до іншої школи, кого б ти вибрав тоді?
Діти сідають на місце, підраховують кількість жетонів, разом з учителем складають графік авторитетності учнів класу.
8)Повідомлення про учнівське самоврядування.
Дитину, яка користується авторитетом у класі, обирають старостою класу, або мером. Ми зараз поговоримо про шкільне самоврядування. Ви у своїй школі — господарі. Потрібно бути активними, відповідальними, бережливими, охайними, старанними. І ще багато гарних якостей слід набути, щоб стати справжніми господарями у своїй школі. Отже, додайте зусиль! Усе залежить від вас.
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
— Діти, ми сьогодні багато говорили про наш колектив. Перевіримо вашу здатність до товаришування і дружби за допомогою тестів.
Тест « Я і колектив»
1. Ваш товариш захворів і не прийшов до школи. Ви:
а) зателефонуєте йому і поцікавитеся здоров’ям – 5;
б) ніяк не відреагуєте – 1;
в) відвідаєте його – 10.
2. Товариш не впорався з домашнім завданням. Ви:
а) дасте йому списати – 5;
б) допоможете розібратися – 10;
в) вдасте, що вас це не стосується – 1.
3. Вам дуже хочеться морозива, і ви маєте гроші, та поряд з вами товариш, у якого немає грошей. Ви :
а) купуєте морозиво тільки собі – 1;
б) позичите товаришеві гроші – 5;
в) купите два морозива – 10.
4.Однокласник запросив вас на День народження, а товариша – ні. Ви:
а) нічого не скажете йому і підете самі – 1;
б) попросите однокласника запросити товариша – 10;
в) підете самі, попередньо пояснивши товаришеві ситуацію – 5.
5.Товариш отримав не дуже приємне доручення-прибрати клас. Ви:

а) допоможете йому – 10;
б) поспівчуваєте йому і підете додому – 5
в) порадієте тихцем ,що таке доручення отримав він а, а не ви – 1.
6.Ваш товариш виграв приз у складному конкурсі. Ви:
а) будете намагатися взяти участь у такому ж конкурсі – 5;
б) порадієте за свого товариша – 10;
в) у душі позаздрите йому – 1.
Якщо ви набрали:
50-60 б. Ваші товариші можуть пишатися дружбою з вами. Ви – людина надійна, з вами – хоч у вогонь, хоч у воду.
20-49 б. Ви – непоганий товариш. Та тільки й того. Ви – обережний, нерішучий. Але часом дуже важливе в житті проходить повз вас. Поміркуйте над цим.
Менше 15 б. Навряд чи поруч з вами є справжній друг. І винні в цьому ви самі. Бо вам і самому не хотілося б мати такого друга . Намагайтеся змінити свої стосунки з товаришами ,якщо не хочете залишитися самотнім.
IV. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1) Підсумкова бесіда
-Яке слово найчастіше промовляли під час уроку?
-Чи хотілося б вам жити в нашому колективі?
-Аз яким настроєм?
2) Рефлексія
-Виберіть із конверта одного метелика, що відповідає вашому настрою зараз, і приклейте на квітку нашого колективу, розташовану на дошці.
Діти! Погляньте, як ви оздобили квітку! Метелики такі різні, такі веселі. Вони — це ви, учні класу. Яка гарна квітка! Сподіваюсь, як і наш колектив.

Автор: 

Вчитель початкових класів Центральної ЗОШ І-ІІІ ступенів Прокопенко Людмила Василівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі