Користувацький вхід

Заняття з пізнавального розвитку для дітей середньої групи. «Посилка з теплих країв»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з пізнавального розвитку для дітей середньої групи.
«Посилка з теплих країв»
Програмовий зміст:
сприяти збагаченню уявлень дітей про черепах, як живих істот, які чують, бачать, пересуваються, їдять, дихають;
формувати уявлення про характерні для черепах ознаках зовнішнього вигляду: тіло вкрите панциром, чотири лапи з кігтями, хвіст, неповоротка, не має зубів;
розвивати спостережливість у дошкільнят, вміння обстежити і порівнювати два види черепах (водну і сухопутну) розвивати асоціативне мислення, увагу, уяву через використання прийомів ейдетики;
виховувати дбайливе ставлення до тварин, бажання піклуватися про них.
Обладнання: посилка з камінням, черепаха водна, черепаха сухопутна, різний корм для черепах, набори схем для двох видів черепах для моделювання, комп'ютер, презентація для дошкільнят «Черепахи».

Хід заняття
І організаційний момент
Сюрпризний момент
(Помічник вихователя приносить посилку. Вихователь читає кому: Дітям групи «Бджілки», від кого: від Дітей з Теплих Країв)
- Діти, а що ви знаєте про теплі краї? (Відповіді дітей).
- Ну, що ж, давайте подивимося, що в посилці? (Зверху лист, читають)
"Добрий день! Ми діти теплих країв, знаємо, що у вас в групі є хороший живий куточок. І щоб він був ще красивішим та привабливішим, посилаємо вам камені. Ви зможете прикрасити ними свій живий куточок. До побачення".
- Спасибі їм за посилку. Зараз подивимося, що тут за камені. (Діти по черзі дістають камені, обстежують, розглядають, обговорюють: форма, колір і т.д. І останнім дістають черепаху)
- Як ви вважаєте, чому черепаху поклали разом з камінчиками в посилку? (Тому що вона схожа на камінь)
- Тіло черепахи вкрите панциром. Покладіть руку на нього, погладьте. Він гладкий, або шорсткий? Постукайте легенько по ньому. Він твердий або м'який? Якої форми? Кольором схожий на камінь? Так чому переплутали черепаху з каменем? (Тому що панцир за формою, кольором, твердості схожий на камінь)
- А чим черепаха відрізняється від каменя? (Черепаха жива, а камінь не живий)
Гра «Живе - не жива»
- Діти, а в нашому живому куточку є черепаха? А як її звати?
- А вони однакові? Чим відрізняються?
- А ми можемо нову черепаху посадити в воду до нашої черепахи?
- Діти, щоб не нашкодити їй, я пропоную звернутися за допомогою до інтернету і дізнатися, що у нас за черепаха і чи може вона жити у воді.
(Робота з комп'ютером, презентація «Черепахи»)
- Діти, отже, ми тепер знаємо, що наша гостя не може жити у воді і якщо ми її посадимо в акваріум до водяної черепахи, що може статися?
- Добре, і ми сьогодні багато цікавого можемо ще дізнатися про черепах, і ви мені в цьому допоможете.
- Ось у нас є дві черепахи (виставляю картки черепах). І ми вже знаємо, що водяна черепаха живе десь? (Виставляю відповідну картку). А по чому пересувається сухопутна черепаха? (Виставляю відповідну картку) Чим вкрите тіло черепах? Що допомагає черепахам пересуватися? Скільки їх? Короткі або довгі? (Звернути увагу на кігті і перетинки) Крім лап, що є у черепахи? (Голова і хвіст).
(Вихователь торкається голови, ніг, хвоста - черепаха їх прибирає)
- Що вона робить? Як ви вважаєте, чому?
Физкультминутка «Ми черепашки»
Що там здається в тумані? (Діти витягують руки вперед.)
Хвилі плещуть в океані. (Діти махають руками, зображуючи хвилі.)
Це щогли кораблів. (Діти витягують руки вгору.)
Нехай пливуть сюди скоріше! (Діти вітально махають руками.)
Ми по березі гуляємо,
Мореплавців чекаємо, (Ходьба на місці.)
Шукаємо черепашки в піску (Нахили.)
І стискаємо в кулаці. (Діти стискають кулачки.)
Щоб побільше їх зібрати, -
Треба частіше присідати. (Присідання.)
Шиєю крутимо обережно
Шиєю крутимо обережно -
Голова кружляти може.
Вліво дивимося - раз, два, три.
Так. І вправо подивися. (Обертання головою вправо і вліво.)
Вгору потягнемося, пройдемося, (Потягування - руки вгору, ходьба на місці.)
І на місце знову повернемося. (Діти сідають.)
Діти під музику виконують відповідні рухи
- Діти, а що любить їсти наша водяна черепаха? (Виставляю відповідну картку)
- А хто пам'ятає, що любить їсти сухопутна черепаха? (Читаємо в інтернеті)
- Давайте погодуємо нашу гостю. Чим їсть черепаха? Що їсть? Діти, у черепах немає зубів і вони відкушують їжу своїм ротом, а він дуже міцний і схожий на дзьоб.
- Діти, черепахи взимку сплять, тому що сонечко не гріє, стає холодно і їжі мало. Тому водяна черепаха занурюється на дно водойми, а сухопутна черепаха заривається в землю і спить. Вони взимку сплять, але продовжують дихати. Давайте подихаємо і ми.
«Дихальні вправи»
- Ось подивіться які у нас вийшли схеми. Вони однакові? А розкажіть про сухопутний (водяний) черепахи. (Діти розповідають про черепах за схемами)
- Ми сьогодні багато цікавого дізналися про черепах і це завдяки тому, що діти з «теплих країв» помилково надіслали черепаху. Я вважаю, що черепаху треба відправити назад на її батьківщину. Але зараз вона трохи погостює у нас, а ми повинні зробити тераріум, де наша гостя зможе відпочити і набратися сил перед дорогою в теплі краї. (Діти облаштовують разом з вихователем тераріум).
Підсумок.
- Ну, що ж, діти, заняття підходить до кінця. Воно було у нас незвичайне, ми багато дізналися про черепах і зробили тераріум для черепахи. Вам сподобалося заняття. А хто вам найбільше сподобався? Чому? А тепер давайте подивимося мультфільм «Черепаха і левеня».

Автор: 

Годзіневська Олена Іванівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі