Характерною властивістю пам’яті сучасних дітей, зокрема з особливими освітніми потребами, є те, що вони швидко сприймають, але не надовго запам’ятовують інформацію. Розвитку асоціативного мислення та пам’яті дошкільників сприяє використання мнемотехніки під час корекційної роботи. А опрацювання логопедичних казок-зв’язок на основі мнемотаблиць дає змогу автоматизувати вимову певних звуків у мовленні дітей
Ваш малюк росте і з кожним днем радує своїми успіхами. Ось вже й «тяжкий» звук навчився вимовляти. Але поставлений звук ще надто крихкий, умовно-рефлекторний зв'язок без підкріплення може швидко зруйнуватись. З точки зору фізіології етап автоматизації звука являє собою закріплення умовно-рефлекторних мовнорухових зв’язків на різноманітному мовному матеріалі. Автоматизувати звук – це значить ввести його в склади, слова, речення, зв’язне мовлення. Одним з етапів логопедичної роботи являється відпрацювання звука у віршах і скоромовках.
Практика показує, що для точного повторення вірша і скоромовки необхідне схематичне зображення окремих частин. У цьому логопеду допомагає мнемотехніка. Використання мнемотехніки допомагає прискорити процес автоматизації і диференціації поставлених звуків, допомагає запам’ятовуванню з послідуючим відтворенням цілісного образу в римованій формі.