Користувацький вхід

Інтегроване заняття « В гості до родини зайченят» ( з розвитку мовлення та логіко-математичного розвитку)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегроване заняття
« В гості до родини зайченят»
( з розвитку мовлення та
логіко-математичного розвитку)

ІІ молодша група

Вих-ль: О.В.Дурова

Мета: виявити у дітей рівень знань кількісної та порядкової лічби, розрізняти цифри від 1 до 5, вміння зіставляти групи предметів і встановлювати їхню рівність та нерівність;закріпити поняття «високий-низький,товстий-тонкий, на один більше,на один менше,порівну,однаково»; розрізняти та добирати геометричні фігури. Формувати уявлення про спосіб життя тварин,складати описові розповіді за схемами,висловлювати свою думку,аналізувати ситуацію,яка склалася, активізувати словник дітей. Розвивати пізнавальний інтерес, уяву, логічне та образне мислення,дрібну моторику рук. Виховувати любов до тварин та бажання допомагати іншим.

Матеріал:Клубочок, цифри,декорація лісу, квіткової галявини,картки з крапочок хатинки ,родина зайченят,морквинки, схеми опису тварин

Хід заняття:
Психогімнастика:
Добрий день, мої малята,
Які в вас гарні оченята:
Карі, сині та сіренькі,
Ви для мене всі любенькі!
- Діти, прийшла я сьогодні в садочок, а на столі пакуночок , ще який великий, щось у ньому торохтить. Як ви думаєте, що там?(відповіді дітей)
- А хочете дізнатися, що в ньому?(не відкривається)
Що ж робити? Як нам бути?
Як його нам відімкнути?
Якщо хочете дізнатись, що всередині.
А ви очі закривайте і не підглядайте.
«Чари – бари, чари –кись –
ти, пакунку, відімкнись»
(Відкривається пакуночок, там клубочок)
- Діти, що це таке?(клубочок) Який він?
- На що схожий, клубочок?
- Це, мабуть, не простий клубочок, а чарівний.
Аж підскакує, малята,
Щось нам хоче показати.
- Як ви вважаєте, куди хоче запропонувати нам іти клубочок?
- Давайте підемо і подивимось, куди він нас поведе.
- Привів клубочок нас, до доріжки. Чи зможемо ми по ній іти?
Цифри посварилися, не можуть своє місце знайти.
Кожне число знало, хто стоїть перед ним, і хто – за ним.
Дид. вправа « Хто йде за тобою» Допоможіть числам пригадати, хто за ким стоїть, і стати на своє місце.
Покотився наш клубочок, покотився –
Біля дивної картини опинився.
- Діти, куди привів нас клубочок (до лісу)
Так, це ліс, місце, де багато чого?(дерев, кущів,квіти,гриби)
- Дерева у лісі які? (високі - низькі, тонкі - товсті)
- А хто живе в лісі? (звірі,комахи,птахи)
- Як називають звірів, які живуть у лісі? (дикі)
Подивіться, якась картина чудна,чи нічого вона вам не нагадує?(хатку)
- Але чогось не вистачає, щось художник забув домалювати?
Як ви думаєте, що саме? (дах, двері)
Дид. вправа «Збудуй хатинку» (з’єднати крапочки)
Ось і дім, а хто у нім? Хто б міг жити тут?
- Діти, погляньте, наш клубочок знайшов підказку, хто тут живе?( 3 круга сірого кольору) Які вони?(різні, більший,менший і найменший) Як можна перевірити? (покласти один на одного)
- Хто б це могли бути?
Клубочок привів нас із вами у гості до родини зайців. Ось послухайте, край лісу оселилися:тато Кося, мама Тося і маленьке зайченятко – Куцохвостик.
Запитання до дітей:
- Скільки зайчиків жило?
- Скільки було дорослих? Назвіть їх.
- Скільки дітей?
- Як звали зайченятко?
- А чи хочете знати, якими вони були? Допоможуть вам у цьому картки.
Опис зайчиків дітьми за схемою.
Жили вони дружненько,
Хату малу маленьку
Але чисту і тепленьку.
- Але де ж вони поділися, як ви думаєте?(відповіді дітей)
- Так, послали зайченятко назбирати на обід морквинки. Куцохвостик назбирав повний кошик. Ось він. Зайченятко хоче дізнатися, скільки ж морквинок він назбирав. Але як це зробити, не знає.
- Скажіть,малята, як можна дізнатися, скільки морквинок у кошику?(викласти треба і полічити)
- Чи вистачить його родині пообідати морквинок?
Дид гра «Почастуємо зайченят»
- Скільки зайчиків? А морквинок?
- Що можна сказати про зайчиків та про морквинки?
- Як зробити, щоб їх було порівну?
Пригостіть зайчиків морквинками(робота на картках)
-Дітки, мама Тося, дуже любить свого синочка, тож захотіла його потішити гарним подарунком. Але не знає, що саме подарувати: м’ячик, машину чи пірамідку.
- Скільки тут предметів?
- На якому місці – ліворуч, праворуч чи посередині – знаходиться машина? М’яч? Пірамідка?
- Який предмет стоїть першим? Який останній?
- Як назвати ці предмети одним словом?(іграшки)
Дид.гра «Чого не стало?»(визначають, якої іграшки не стало і на якому місці була)
Знов клубочок поспішає,
Щось на нас іще чекає.
- Куди це ми потрапили? (галявина квітів)
- Це тато Кося, вирішив матусі зробити приємно, подарувати букет квітів, але вітерець – пустунець відірвав серединку у них. Давайте татові допоможемо зібрати гарний букет.
- Хто нам допоможе у цьому?(геометричні фігури)
Дид.гра «Збери букет»(добирають серединки за геометричними фігурами та кольором)
- Молодці, допомагали кожному із зайчикової родини. Пропоную на згадку про цю подорож погратися у гру із татом Косею, мамаю Тосею та зайченятком Куцохвостиком.
Діти виконують рухи з пальчиками «Зайчики»
Наші пальчики малі,
Подивіться – ось які. (показують пальчики)
А тепер із пальчиків
Зробимо ми зайчиків (виставляють по два пальчики)
Зайчик вушками тріпоче,
Поспівати з нами хоче. (ворушать пальчиками)
Зайчики сіренькі,зайчики маленькі
По лісі стрибають,
Діток шукають.
«Ой! Зайчик злякався і втік» (плескають у долоньки і зайчики тікають)
Підсумок заняття
Діти, чи сподобалося вам із клубочком мандрувати, зайчикам допомагати.
- Яке завдання було легким? А яке важким?
- Хто найбільше сподобався?

Автор: 

Дурова Олена Василівна,вихователь, НВК "ДНЗ-ЗОШ І ст. №2", м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі