Користувацький вхід

Конспект заняття з природи на тему: «Що народжується з води?» (для дітей ІІ молодшої групи)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з природи на тему:
«Що народжується з води?»
(для дітей ІІ молодшої групи)
Підготувала
вихователь ДНЗ №13 №Гвоздичка»
Гайдук І.М.

Програмовий зміст. Продовжувати формувати уявлення дітей про пори року, їх характерні ознаки. Дати знання про явища природи характерні для різних пір року – росу, туман, іній, мороз, веселку, град, сніг, їх вплив на діяльність людини. Вчити розуміти процеси їх виникнення, проявляти підвищений інтерес до незнайомих явищ, ставити запитання. Вчити знаходити спільне і відмінне між явищами природи. Розвивати вміння передавати явища природи в малюнках. Підводити до розуміння про вплив природних явищ на діяльність людини. Виховувати допитливість, спостережливість.

Матеріал: конверти з загадками з умовними позначками зими, літа, осені; фотографії морозяних візерунків, картинки з природними явищами, олівці, папір з розкресленими умовними позначками для малювання, люстерка.

Хід заняття.
На дошці малюнки – сніжинка, веселка, дощ, туман, іній,
- Як називаються ці явища?
- Які пори року дарують нам ці явища?
- А які явища дарують нам ще пори року ми дізнаємось сьогодні коли відкриємо їхні листи.
Почнемо з зими.
Має пензлика одного, чарівного, чарівного
І малює на вікні ним узорі чарівні
Тільки рук і ніг немає
Як він зветься хто з вас знає.
- Що робить мороз? (заморожує, приморожує, морозить, щипає, коле)
- Що заморожує мороз?
- А що це за візерунки на склі і як вони утворилися?
Розгляд візерунків на фотографіях. Висування гіпотез дітьми
- Що вони вам нагадують?
- А чим їх малює мороз?
Розповідь вихователя. «Мороз намалював ці малюнки звичайною водою – водяною парою. Вона завжди є у повітрі. Тепла водяна пара завжди є у повітрі, вона непомітна для нашого ока, осідає на склі, накопичується на найменших його нерівностях, ледь помітних подряпинах. Осідаючи на скло вона охолоджується і перетворюється на крихітні кристалики льоду. Так на зимовому склі виростає фантастичний візерунок. А що цей малюнок з води, ви можете переконатися потримавши на ньому пальчика. Що відбувається?»
Запропонувати провести дослід виставити дзеркальце через вікно на
вулицю, показати як на ньому осідають крапельки водички. Запропонувати залишити на дворі на деякий час
Ви теж можете побути художниками і намалювати візерунки. Візьміть
дзеркальце, дмухніть на нього. Що утворюється?
Де взялася вода?(скло холодне, а пара тепла. Під час видиху з нашого організму виділяється вода, вона і залишається на холодному склі. Намалюйте візерунки пальчиками.
А щоб дізнатися що ще може утворюватися з водяної пари взимку відгадайте слідуючи зимову загадку.
Взимку у саду на вітах
Заіскрились білі квіти
Хто ж цей диво садівник
Що зробив такий квітник?
- З чого утворюється іній? (з водяної пари)
- Коли він утворюється? Запропонувати пригадати дослід з чайником – який проводили напередодні. В морозну погоду 8-10 градусів морозу винести надвір гарячий чайник, поставити його під гілочками дерев(ялинки) і спостерігати, як гілочки обростають інеєм.(Коли повітря тепліше ніж предмети надворі)
- Де він осідає?
- Що вам нагадує іній? Колючки, голочки, хвоїнки)
- Що з ним стається якщо торкнутися рукою?
Фізкультхвилинка «Карусель» Дидактична вправа «Назви явище і пору року» з метою закріпити уявлення про явища природи та пори року в які вони можуть бути.
В лузі вдосвіта Галинка
погубила намистинки
сонце встало, позбирало
Та Галинці не віддало. (роса)
- А восени?( виймаю загадку з конверта)
Йшов хлопчина через ліс
Молоко в цеберці ніс.
Хлюпнув трішки молока
Зникли поле, ліс, луга (туман)
Дидактична гра «Спільне – відмінне»
Роса Туман
Це краплинки води, які можна розгледіти Дуже дрібні краплинки, майже непомітні для ока
Знаходиться на предметах, рослинах Висить в повітрі
Туман буває білим, сірим Роса прозора
Буває навесні, влітку, але найчастіше восени Роса буває весною, влітку, восени.
Утворюється з водяної пари Утворюється з водяної пари
Шкідливий для водіїв, тому що заважає видимості на дорогах Не шкідлива.
Дидактична вправа «Намалюй явище» запропонувати дітям намалювати найулюбленіші явища відповідно моделей:
«З» - зима: сніг, іній, морозяні візерунки
«Л» - літо: веселка, блискавка, дощ, роса,
«О»- осінь: туман, дощ, роса
«Весна» відлига, (бурульки), роса
Підсумок Дидактична вправа «Продовж речення»
- Явище, яке утворюється на предметах вранці влітку … (роса)
- Нависає над містом маленькими краплинками … (туман)
- Завжди утворюється під час того, як іде дощ і світить сонце… (веселка)
- Яке явище вам подобається найбільше?

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Гайдук І.М.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі