Користувацький вхід

Конспект заняття для середньої групи із застосуванням мнемотехніки. Ознайомлення з природою на тему: «Зимові явища природи».

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для середньої групи
із застосуванням мнемотехніки.
Ознайомлення з природою на тему:
«Зимові явища природи».
Мета: уточнити і розширити знання дітей про явища природи; вчити виконувати дії схожі на явища природи; за допомогою мнемотехнік вивчити вірш і розповісти казку; виховувати любов до природи.
Обладнання: пір’я, лійка з водою, миска, мнемо таблиці.
Хід заняття.
1. Привітання.
Діти вітаються один з одним, передаючи смайлик із зображенням посмішки.
2. Ігрова ситуація.
- До нас в гості завітала сніжинка. Цього року зима видалась без снігу і сніжинка засумувала, їй так хочеться з кимось погратись.
- Пограємось із нею?
- Сніжинка приготувала для вас завдання.
3. Д/г « На що схоже».
Мета: визначити на яке явище природи схоже.
І. Подмухайте на пір’ячко і скажіть на що це схоже? (Снігопад).
Загадка: Завірюха в гай прийшла
Та сестрицю привела.
Сніг кружля, не стелиться.
Звуть сестру … (хурделиця).
- Якщо ми сильно подмухаємо, пір’ячко закружляє і утвориться хурделиця.
ІІ. Закрийте очі і послухайте на що це схоже. (З лійки з розприскувачем ллється вода). (Дощ).
- Як ми можемо це назвати одним словом? (Явища природи).
- Які ще зимові явища природи ви знаєте? (Іней, лід, мороз).
4. Д/г «Кому потрібна вода?»
Мета: за поданими картинками визначити, чи потрібна їм вода.
Картинки із зображенням: тварин, рослин, домівки,машини, одягу, птахів, меблів.
5. Фізхвилинка.
Білий сніг, білий сніг
Заміта сніжинки,
Цілий день, цілий день
Падають сніжинки.
Вітерець-жартівник
Віхолу здіймає, а мороз-чарівник
З діточками грає.
6. Основна частина.
- Які зміни в природі відбувається з приходом зими?
- Чому сонце рідко з’являється на небі?
- Як одягнені люди?
- Чому вони не носять босоніжки, шорти?
- Чи залежить одяг, який надягають люди, від погоди?
- Коли у людей взимку гарний настрій?
7. Д/г «Коли це буває?»
Мета: розвивати вміння розрізняти явища природи в різні пори року.
Літом-сніг, весною-листопад, зимою-веселка, зимою-іней, літом-град, літом-хурделиця.
8. Заучування вірша «Падав сніг» за допомогою мнемо таблиці.
Падав сніг на поріг.
Кіт зліпив собі пиріг,
Поки смажив, поки пік,
А пиріг водою стік.
Кіт не знав, що на пиріг
Треба тісто, а не сніг.
9. Розповідь казки «Марійко і зайченята» з використанням мнемо таблиці.
Одного разу Марійка вирішила покататись на санчатах. За ніч випало багато снігу. Він наче срібло, блищав на сонечку. Раптом Марійка помітила двох зайченят, які сиділи під кущем і тряслися від холоду. Дівчинці стало шкода зайченят і вона вирішила побудувати ім. нову хатинку. Вона взяла лопатку і почала будувати їм хатинку. Раптом подув сильний вітер, закружляв сніг, почалася хурделиця і хатинка почала розсипатися. Тоді Марійка набрала відро води і полила нею хатинку. Вода замерзла і скріпила стіни хатинки. Зайченята залізли в середину хатинки і їм вже не було так холодно. Вони подякували Марійці за допомогу і турботу.
- Спробуємо розповісти казочку за даною таблицею.
10. Підсумок.
- Які зимові явища природи ви почули казці?
- Як Марійка допомогла зайченятам?
- Чому потрібно дбати про тварин і птахів взимку?

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Скочик С.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі