Користувацький вхід

Дружба – найдорожчий скарб. Якоб і Вільгельм Грімм «Бременські музиканти»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема. Дружба – найдорожчий скарб.
Якоб і Вільгельм Грімм «Бременські музиканти»
Мета. Ознайомити учнів з казкою братів Грімм «Бременські музиканти»; вчити визначати послідовність дій у творі; розвивати навички швидкого, правильного читання, увагу, творчі здібності.

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовна розминка
Півень півневі співав
«Я сьогодні рано встав!»
Потім вилетів на пліт –
Заспівав на цілий світ:
«Я співати так люблю,
Що ніколи не просплю!»
Г. Чубач.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
- Опрацювання казки «Тигр І автор».
- Який новий розділ ми вивчаємо?
- Чим відрізняється народна казка від літературної?
- Хто головні герої казки «Тигр і автор?»
- Читання казки в особах.
- Чому схуд тигр?
- Що запропонував йому автор?
- Де живуть казки?
IV. Актуалізація опорних знань
- У яких країнах світу ви побували, вивчаючи народні казки? Сьогодні казка запрошує нас у центр Європи, де на берегах річок Ельби та Рейну розташувалася відома своїми краєвидами Німеччина. Подорожуватимемо ми разом з однією незвичайною групою музикантів
Відгадайте, хто її учасники?
Відгадування загадок.
-Так це Бременські музиканти.

V. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку
1. Біографічна довідка
Якоб (1785 - 1863) та Вільгельм (1786 - 1859). Брати Грім народилися у небагатій родині юриста.
У сім’ї було п’ятеро синів та маленька донька.
Це була велика і дружна родина. Все життя брати були нерозлучні. Діти
Залюбки читають казки «Пані метелиця», «Заєць та їжак», «Золотий гусак», «Снігуронька».
2. Робота в парах (1хв)
- Складання початку казки за схемою, уміщеною на першому форзаці підручника.
- Чому казка називається «Бременські музиканти»?
- Чи справедливо вчинили з Ослом, Псом, Котом
і Півнем їхні господарі?.
Поясніть свою думку.
3. Опрацювання казки братів Грімм «Бременські музиканти».
- Самостійне читання казки.
- Чи сподобалась вам казка?
Словникова робота
Хвицьне – вдарить ногою;
Довбня – великий деревяний молот.
Мара’ – привид.
Хвилинка релаксації.
4. Читання казки в особах.
5. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
- Де вирішили переночувати друзі?
- Що побачив півень?
- Де опинилися друзі?
- Що осел побачив у будинку?
- Який подвиг здійснили музики?
- Чому це їм вдалося?
- Чи вдалося розбійникам вигнати друзів із будинку?
- Де залишилися жити четверо музикантів?
VІ. Підсумок уроку.Мікрофон.
- Чого навчилися на уроці?
- Що вам найбільше сподобалося?
- Чого навчає казка?
VІІ. Домашнє завдання
Читати, переказувати казку «Бременські музиканти».

Автор: 

Симчич Мирослава Василівна, вчитель початкових класів, старший вчитель,
Середньоберезівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Косівської районної ради Івано - Франківської області.

Джерело: 

підручники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі