Користувацький вхід

Останні публікації

Психолого – педагогічний тренінг

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Психолого – педагогічний тренінг

Тема. Сучасний погляд на інноватику
Мета. Налаштування педагогів на постійний пошук креативного в оссвітньому процесі.
Завдання. Розширення, поповнення знань молодих вихователів щодо педагогічних інновацій, які можуть бути використані в практичній роботі з дошкільниками; підвищення компетентності педагогів у спілкуванні, розвиток вербальних і невербальних способів спілкування, осмислення взаємодії з позиції партнерства; розвиток здатності до ігрової поведінки, актуалізація конструктивних засобів взаємодії.

Хід тренінгу

Ведучий. Доброго дня, шановні колеги! Пропоную вам взяти участь у психолого-педагогічному тренінгу. Для цього вам потрібне бажання працювати та хороший настрій. Пропоную девізом нашої роботи взяти слова Конфуція: «Скажіть мені — і я забуду, покажіть — і я запам'ятаю, дайте можливість обговорити — і я зрозумію, дайте можливість навчити — і я прийду до досконалості»

1. Оголошення теми і мети тренінгу.

Ведучий. Можливо, хтось хоче отримати нову інформацію, ознайомитися з новими термінами, дізнатися про досвід своїх колег. Тому запишіть свої очікування на символічних «зернятах», якими «засіємо педагогічне поле».
Бо за словами В.О. Сухомлинського «...щоб отримати результат у педагогічній роботі, необхідно мати зерна знань, зерна професійної майстерності». Наприкінці роботи, шановні колеги, ми побачимо, чи «проросли посіяні зерна», чи мала наша сьогоднішня робота позитивний результат.

2. Мотивація до роботи

Притча «Про рай і пекло»
Одного разу мудрець попросив Господа показати йому рай і пекло. Господь відвів мудреця до приміщення, де нестерпно страждали голодні люди. Посеред кімнати стояв великий казан зі смачною кашею. Люди мали ложки, але вони були довші за руки, і жоден не міг втрапити ложкою до рота. «Так, це справжнє пекло!» — подумав мудрець.
Потім вони зайшли до іншого приміщення, де всі були ситі й веселі, хоча там стояв такий самий казан, а люди мали такі самі довгі ложки. Що ж робило життя цих людей райським? Придивившись, мудрець побачив — вони годували одне одного!
Ці люди вміли взаємодіяти. Перевіримо, чи вмієте взаємодіяти ви.

3. Вправа на знайомство «Вітаю Вас».

Ведучий пропонує підводитися тих людей, які вважають, що це стосується їх:
- встаньте ті, у кого чорне волосся;
- встаньте ті, хто має гарну посмішку;
- встаньте ті, хто має доньку;
- встаньте ті, хто має сина;
- встаньте ті, хто вважає себе гарною матір’ю;
- встаньте ті, хто прийшов сьогодні на нашу зустріч з гарним настроєм і хоче отримати безліч позитивних вражень і корисних порад.

4. Формулювання свого життєвого, професійного кредо, вибір емблеми для індивідуального бейджика. (Заздалегідь виготовлені картинки-заставки, які за розміром підходять бейджику).

Ведучий. У кожної мислячої людини обов'язково повинно бути життєве, професійне кредо. Адже жити, працювати треба заради когось, в ім'я чогось.
Що за дошкілля без емблеми?
Цьому сьогодні скажем «Ні!»
І бейджики чудові, неповторні,
Сьогодні створимо самі.
Ґав не ловімо — розбираймо,
Емблему відповідну Кредо вибираймо!

5. Бесіда ведучого з педагогами.

Ведучий. Крім країн, позначених на географічних картах, є велика, густо населена Країна Дитинства, звідки тече могутня ріка людського життя. Дорослі — це діти, які виросли, і відрізняються вони від дітей тим, що у дитинстві є право на маленький ризик, чого дорослим інколи так бракує. Напевно, не настане той час, коли ми зможемо сказати собі: ми знаємо все про дитину. І тому нам залишається уважно спостерігати за життям і розвитком дітей, і чим більше будемо вдивлятися в їхні очі, вислуховувати їх, тим більше зрозуміємо їх.
Розуміти дитину — це велике педагогічне мистецтво «...Там, де немає цього мистецтва, немає і не може бути виховання», — зауважував Василь Сухомлинський. Прагнення йти в ногу з часом, налаштовує педагогів на постійний пошук нового. Проте не завжди це нове є кращим за стале, звичне. Запитання бесіди.
— Як на вашу думку, чи педагогічна інноватика є на сьогоднішній день актуальним питанням?
— Як ви можете оцінити свій рівень знань з питання педагогічної інноватики?
— Що таке новація? Відмінність новації від інновації?
— Чи впроваджуєте ви педагогічні інновації в практику роботи з дошкільнятами?

6. Обговорення питання «Як ви ставитесь до інновацій у сучасному педпроцесі?».

Ведучий. Шановні колеги! Той факт, що кожна людина — неповторна індивідуальність — сумніву і обговоренню не підлягає. Кожна людина має свою точку зору на ту чи іншу проблему. Стояла думка скромно на шляху, На перехресті багатьох доріг широких, Що сходились усі у дитсадку, Бо думка — це обличчя педагога. Пропоную вам обговорити це актуальне питання. Для роботи використаємо метод «Шести капелюшків».
Підведення підсумку ведучим тренінгу. Отже педагогічна інновація має відносність як в особистісному, так і в історичному плані. Те, що нове для одного педагога, може не бути таким для іншого. Новизна має конкретно-історичний характер. Народжуючись у певний час, прогресивно розв'язуючи завдання конкретно історичного етапу, новація може стати нормою для масової практики або швидко застаріти, стати гальмом на шляху розвитку в майбутньому. Вводити нове слід поступово і обережно, і тільки переконавшись в його користі, всебічно і прискіпливо перевіривши, думати про наступні кроки

7. Створення асоціативного ряду до поняття «інновація».

Завдання молодим вихователям: створити асоціативний ряд, у який би входили поняття, які переплітаються з даним процесом. Наприклад:
ІННОВАЦІЯ
І — індивідуалізація;
Н— наслідування;
Н — новація;
О — оновлення;
В — впровадження;
А — апробація;
Ц — цінність;
І — інформація;
Я — особистісно-зорієнтована модель виховання.

8. Педагогічна гра «Лото».

Правила гри. Педагогам необхідно уважно прослухати розшифровку педагогічних термінів, закривши карточками на таблиці педагогічні поняття, які відносяться до розшифровки. (У кожного учасника — індивідуальні картонки, якими закриваються клітинки карточки).
А) Врахування індивідуальності кожної дитини як вияв її психологічної організації, визнання своєрідності, унікальності (індивідуалізація).
Б) Введення чогось нового (впровадження).
В) Ухвала, офіційне схвалення, затвердження чого-небудь після випробування, перевірки (апробація).
Г) Впровадження в практику роботи новацій, інновацій (оновлення).
Д) Відомості про які-небудь події, чиюсь діяльність, повідомлення про щось (інформація).
Е) Освітній процес, який максимально сприяє формуванню цілісної особистості, заснований на засадах глибокої поваги до особистості вихованця, врахування особливостей індивідуального розвитку (особистісно-зорієнтована модель виховання).

Інформація Оновлення Апробація
Індивідуалізація Впровадження Особистісно-зорієнтована модель

9. Розв'язання педагогічного кросворда «Інноваційні види занять».

По горизонталі:
1) Заняття складається з декількох взаємопов'язаних між собою час тин, які підпорядковуються єдиній меті, доповнюють одна одну, складають єдине ціле. (Комплексне)
2) Заняття частіше за все проводиться в ігровій формі, характеризується тим, що виконання дитиною або дорослим будь-яких дій підпорядковане визначеному сюжету. (Сюжетне)
По вертикалі:
1) Заняття складається з декількох частин, майже не пов'язаних між собою. (Комбіноване)
2) Заняття базується на основі комбінованого, коли вихователь приділяє увагу якомусь питанню, тобто робиться акцент на одному виді діяльності. (Домінантне)
3) Заняття підпорядковане певній темі та одній меті. (Тематичне)

Інновації в практичній роботі
 Естетичні комплекси за спадщиною В.О.Сухомлинського.
 МФО – нові форми занять.
 Проведення міні – занять для «чомусиків».
 Інноваційні методи і прийоми роботи:
- «хвилинки перевтілення»;
- «діалог з уявним предметом»;
- «театр одного актора»;
- «маски - шоу».
Умовні позначки :
• не знаю нічого;
 досить знаю;
 бажано поповнити знання.
Ведуча. Шановні колеги! Мені дуже приємно працювати з вами! Я впевнена в тому, що якби відомий педагог В.О. Сухомлинський
Жив у наш час, то в нього в серці стало гаряче від ваших слів, що ви
хворієте дошкіллям,з дітьми милуєтесь довкіллям, у слові,праці, у природі —
знаходите нові підходи, шукаєте ТРВЗ і всякі там «ензе», і він, мабуть,
не хвилювався б, що в дошкіллі шлях погас,
Бо порох є в порохівницях, Серцям дошкільників горіть биться!

10. Зріз знань педагогів з питання інновацій.

Мета. Діагностика знань педагогів з даного питання з метою подальшого планування методичної роботи.
Хід проведення
Вихователям роздаються індивідуальні карточки, на яких вони повинні проставити необхідні умовні позначки.

11. Хвилинка відпочинку.

На закінчення нашої роботи пропоную вам поділитися враженнями від сьогоднішнього тренінгу і побачити, чи проросли, «посіяні зерна знань на педагогічному полі». (В символічній коробці — «педагогічне поле» виставляються квіти ромашки). Недарма тут проросли квіти, адже за словами В.О. Сухомлинського «...знання — це пелюстка квітки виховання».

12. Вправа «Тепле слово».

Ведучий. Шановні колеги! В.О. Сухомлинський стверджував, що «...добре, тепле слово педагога — місток між всіма членами колективу».
Пропоную вам сказати слова вдячності колегам, які працювали з вами.

Автор: 

Середенко О.В.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі