Користувацький вхід

Консультація для вихователів. Дитячий травматизм.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Консультація для вихователів.

Дитячий травматизм.

У дошкільному віці інтенсивно розвивається кісткова, м’язова та нервова системи дитячого організму. З огляду на такі анатомо-фізіологічні особливості, діти дошкільного віку доволі рухливі, азартні, поспішні, допитливі й безтурботні. Через відсутність належного життєвого досвіду, невміння дітей реально оцінювати небезпеку, вони нерідко отримують травми. Характер травмувань часто зумовлений віковими особливостями дитини. У межах дошкільного віку в медицині розрізняють такі види травмування:
- грудні – від народження до року ;
- переддошкільний – від1 до 3 років;
- дошкільний – від 3 до 6 (7) років.
Зазвичай діти травмуються за неконтрольованої рухової діяльності та внаслідок нехтування елементарними правилами безпеки.
Окрім того, травмування може статися, якщо педагоги:
- методично неправильно планують заняття;
- добирають вправи, що не відповідають віку та фізичним можливостям дітей;
- не перевіряють взуття дітей;
- не страхують дітей під час вправ;
- не перевіряють спортивне обладнання.
З огляду на це слід проводити заходи щодо ознайомлення педагогічних працівників з видами та способами запобігання дитячого травматизму.
Запобігти травматизму дітей вдається, на жаль, не завжди. У разі нещасного випадку потрібно терміново організувати надання першої медичної допомоги.
Згідно з пунктом 20 розділу ІІ Положення №616, нещасні випадки, що трапилися з дітьми і не спричинили втрату здоров’я , наслідком яких є мікротравми, засвідчують і реєструють медичним працівником в окремому журналі реєстрації мікротравм. Оскільки найпоширенішими видами травматизму серед дітей дошкільного віку є побутовий, вуличний і транспортний, слід надавати пам’ятки для батьків та вихователів.

Автор: 
Усатюк Ірина Миколаївна
сестра медична ЗДО №24 «Гвоздичка»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі