Кульки жовті, білі, сині…
Мета: Викликати інтерес малят до дій з кульками у сухому басейні.
Спонукати до вміння уявляти певних персонажів знайомої казки,
діяти ними, звуконаслідувати їх. Закріпити знання основних
кольорів - жовтого,червоного, зеленого; вміння знаходити їх за
вказівкою вихователя; та властивості кульок - круглі , гладенькі.
Удосконалювати навички спілкування з однолітками.
Розвивати уяву, мовлення, креативність мислення.
Виховувати дружні взаємини в колективі, вміння слухати
вказівки дорослого та виконувати їх.
Матеріал: Сухий басейн, кульки основних кольорів, іграшки Колобок та
Зайчик, корзинка з капустиною, кольоровий папір для роботи, маленькі іграшки-звірята.
Хід заняття
- Дітки, коли я сьогодні прийшла до садочка, то біля дверей стояла ось ця коробка . - Ви хочете побачити що в ній?(відповіді дітей)
- Погляньте, та це ж кульки
Ой, які яскраві кульки
Не дадуть нам сумувати
Нас запрошують до себе
В різні – різні ігри грати!
-Дітки, а ви хочете погратися з кульками? (відповіді дітей)
( проводжу гру: Кульки жовті, білі, сині
Зараз вгору я підкину
Ви за ними всі біжіть
І до мене принесіть.
( Лунає пісенька Колобка, до групи закочується Колобок )
- Дітки, погляньте, що це за така велика кулька!
- Та це ж Колобок!
- Доброго дня, Колобочку! - То це ти нам приніс ці кульки?
- Дітки, а Колобочок мені сказав, що він хоче щоб ми розповіли йому казочку про нього, про Колобка . - Ми ж знаємо її, так? - То розкажемо?
(Підводжу дітей до басейну з кульками. З допомогою кульок розповідаю разом з дітьми казку про Колобка )
-Жили-були дід (беру кульку з басейну зеленого кольору, ставлю її на край басейну і тримаю в руці,діти повторюють за мною) та баба(беру кульку синього кольору тримаю поряд, діти повторюють).-Одного разу дід каже бабі(рухаю кулькою зеленого кольору):-Бабусю,спечи мені Колобка,бо я такий голодний! –Та з чого я тобі спечу,коли....(рухаю кулькою синього кольору)
Аналогічно дію з усима героями казки:Колобок-жовта кулька.
- Малята, а колобочок мені сказав що, разом з ним від діда з бабою також втекли всі їхні звірі, все господарство, і десь заховалися. –А давайте відшукаємо всіх тваринок. Можливо вони сховалися між кульками?
(Діти разом з вихователем відшукують свійських тваринок у басейні, називають їх,розповідають про їх користь, звуконаслідують.)
- Дітки, а давайте віднесемо тваринок назад ,у двір до діда з бабою ,і колобочка разом з ними, нехай вони живуть усі разом.
( Діти відносять і ставляють тваринок у « двір» до діда з бабою .)
- Дітки, мені здається що хтось плаче, чи ви чуєте? – Послухайте уважно (включаю грамзапис) . - Давайте підемо і подивимось хто ж це плаче?
- Ой , та це ж зайчик! – Чому ти зайчику плачеш , що трапилося?
- Дітки , зайчик мені сказав, що з приходом зими йому стало холодно ,і нема що їсти. – А чи ви знаєте що любить їсти зайчик? (відповіді дітей)
- Зайчику, пішли з нами ми тебе пригостимо капусточкою .(беру іграшку, і разом з дітьми повертаємося до басейну з кульками де розповідаю потішку)
Наші дітки капусту добре доглядають
Полять її часто, щедро поливають
Розрослася на грядці,на городі густо
Зелена, велика, огрядна капуста.
Зайки – побігайки у лісок помчали
І качан капусти з грядочки забрали.
( На кожний рядок потішки діти виконують певні дії . )
- Дітки ,візьміть ось цю капустинку і передайте її зайчикові (діти передають капусту один одному до зайчика в корзинку)
- Візьми зайчику цю капусточку собі на сніданок.
- А хочеш іще з нами погратися? Дітки давайте ще пограємося із зайчиком.
(Діти виконують масаж кульками згідно слів)
Можна кульку в руки взяти
Між долоньками качати.
Покладіть кульку на щічку
Покачайте іще трішки.
Візьміть в руки одну кульку,
Ось таку, як хочу Я
По собі так покачайте …
Біля мене всі ставайте,
Один одному по спинці качайте!
- Ось погляньте, я беру із басейна кульку,знайдіть таку саму як у мене. Доторкніться її пальчиками . Яка вона?(кругленька,гладенька) покачайте її в долоньках - вона котиться.
- А зараз знайдіть ось таку кульку(показую дітям кульку жовтого кольору) – Якого вона кольору?
(аналогічно дістаю з басейна кульки зеленого та червоного кольорів запитую дітей якого кольору кульку вони дістали.)
- Бачиш,зайчику, як наші дітки граються кульками . А в тебе є товариші,ти любиш з ними гратися? Чи хотів би ти гратися кульками разом зі своїми друзями?
- Дітки,зайчик мені сказав що в нього є друзі: маленька білочка, лисенятко, вовченятко, ведмежатко і вони завжди дружно граються, а от кульок для гри немає.
- Дітки давайте нашому зайчикові і його друзям подаруємо чудові кульки, але спочатку їх треба виготовити . Ось погляньте які в мене є листки, з них ми зробимо для зайчика і його друзів кульки щоб вони могли ними гратися.
( Підводжу дітей до столу де лежить двосторонній кольоровий папір, показую як з нього зробити кульки зім’явши його, пропоную зробити дітям самостійно кульки різного кольору)
- Дітки, а зараз покажіть зайчикові які чудові кульки ми зробили для нього і його друзів. Давайте покажемо як з ними гратися
( Діти підкидають паперові кульки вгору, сідають на килимок один навпроти одного,котять їх один одному сидячи на килимку)
- А зараз давайте покладемо наші кульки зайчикові у корзинку нехай він грається ними у лісі зі своїми друзями.
-До побачення зайчику, грайся весело з кульками та своїми друзями!
-А ми теж давайте весело пограемо!
(звучить весела музика діти довільно граються з кульками у басейні.)
Заняття закінчується.
я