Користувацький вхід

Заняття логопедичного напрямку «В гостях у бабусі і дідуся» Автоматизація звуків [Ш] і [Ж] в словах, фразах, реченнях, міні-віршах.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття логопедичного напрямку «В гостях у бабусі і дідуся»

Автоматизація звуків [Ш] і [Ж] в словах, фразах, реченнях, міні-віршах.

Мета: Автоматизувати звуки [Ш] і [Ж] в словах, фразах, реченнях, міні-віршах.
Закріплювати правильну виразну вимову шиплячих звуків їх розрізнення на слух.
Завдання: Розвиток і вдосконалення артикуляційної , пальчикової (дрібної) моторики, координації мовлення з рухом, орієнтування в просторі, мовного дихання.
Розвиток звукового і складового аналізу і синтезу.(визначення місця звуку в слові і визначення кількості складів в слові)
Порівняння звуків за акустичними і артикуляційними ознаками. Формування вміння давати характеристику звуку за артикуляційними і акустичними ознаками.
Удосконалення фонематичного сприйняття і слуху. Вчити розрізняти на слух і чітко вимовляти подібні за артикуляцією і звучанням приголосні звуки [Ш] і [Ж].
Удосконалення зв’язного мовлення дітей, розвиток кмітливості.
Заохочення уміння відповідати на питання повним реченням.
Розвиток психічних процесів: сприйняття, уваги, пам’яті, мислення.
Робота над інтонаційною виразністю мовлення, темпом і ритмом.
Виховання інтересу до ігор зі звуками і словами.
Розвиток уміння працювати в колективі та індивідуально. Виховання шанобливого ставлення один до одного.
Обладнання: ляльки – торохтійки(дід, баба, внучка); іграшкові домашні тваринки і птиця; індивідуальні дзеркала;площинні замки і ключі, бутафорна ялинка і площинні новорічні іграшки; площинні подарунки і картки; торбиночки з сушкою; картки з ниточками (віник і бджілка); годинник з картинками; кукурудза в качанах, картина «Що переплутав художник», набір картинок із звуками [Ш] і [Ж].
Хід
Організаційний момент:
Добрий день малята –
Хлопчики й дівчата
Поверніться до гостей
Привітайтесь «Добрий день»
Добрий день у добрий час
Раді бачити всіх вас.
Щиро ми гостей вітаємо
І здоров’я побажаємо!
Ну а ми малята, заняття починаємо.

Логопед : - Сьогодні ми поїдемо у село до бабусі Шури і дідуся Жені. А щоб швидше дістатися до села трішки почаруємо. Закриємо очі і покрутимось на місці.
Покрутились,покрутились
І в селі ми опинились. (Звук металофона)
А ось і дідусь Женя і бабуся Шура нас зустрічають – вітаються (іграшки торохтійки видають звуки). А зараз давайте закриєте оченята і попробуєте відгадати хто зараз «говорить» бабуся чи дідусь (Іграшки по черзі видають звуки, а діти вгадують. Вводиться ще одна лялька – торохтійка як сюрпризний момент - внучка Маша.)
А зараз, давайте сядемо за столик гарненько,
Спинки розправимо рівненько,
Звуки в кімнату покличемо,
Як вимовляти їх вивчимо.
А щоб краще вимовляти,
Зарядку ротиком зробимо старанно
І стане язичок слухняним

Артикуляційна гімнастика «У бабусі й дідуся».
Товсті онуки приїхали в гості (надуваємо щоки),
З ними худі – лиш шкіра та кості (втягуємо щоки) .
Бабуся й дідусь усім усміхнулись (губи в широкій посмішці, видно верхні та нижні зуби),
Поцілувати всіх потягнулись (губи тягнуться вперед) .
Вранці прокинулись – в посмішку губи (знову широка посмішка) .
Чистили ми свої верхнії зуби (широкий язик за верхніми зубами) .
Справа наліво, ззовні й всередині (відповідні рухи широким язиком) .
Не забуваємо про нижні спереді (повторення рухів в положенні за нижніми зубами).
Губи зімкнемо ми й рот прополощемо (почергове роздування щік – губи не пропускають повітря),
І самоваром пихтімо щомочі ми(одночасне роздування обох щік з наступним випусканням повітря через губи) .
Блюдця поставимо – положать млинці нам (широкий язик лежить на нижній губі) .
Дмухнемо на млинчик – не в щоки, не мимо (подмухати на широкий язик) .
Млин завернемо, прикусимо, жуємо ми(жуємо широкий язик, потім кусаємо його, завернув за нижні зубки).
Млинчик с варенням – дуже смачне воно(облизуємо широким язиком верхню губку) .
Чашки поставимо, щоб чаю налили (широкий язик загинаємо нагору чашечкою) .
На чашку подмухали – чай остудили (подмухати с «чашечки» нагору) .
Чаю попили – ніхто не ображений («чашечка» рухається вперед - назад) .
Смачний був сніданок – ми «дякуємо» скажемо (кінчик язика облизує губи по кругу).

У бабусі й дідуся в господарстві багато домашніх тварин, давайте попробуємо показати ротиком і пальчиками які ж тваринки є в господарстві.
Кошеняті молочко в блюдечко налите,
З апетитом п’є воно скоро буде сите, (киця хлепче молочко)
А тепер наш язик забелькоче як індик, (бл-бл-бл-бл)
Ще качок бабуся має ось так вони промовляють(тя-тя-тя,прикушують кінчик язика)
І коника дідусь має ось так коник той скакає (клацати язичком)
І корову й козу мають ось так вони промовляють(му- ме,му-ме, тягнуть губки і показують одночасно пальчиками ріжки кози-вказівний і середній, та ріжки корови вказівний та мізинчик).
Вправа для дихання.
Наша бабуся славна господиня,
Вона добре подбала про зиму.
Насушила влітку різних трав і сушки.
- А давайте ми понюхаємо що ж вона заготувала. Робимо глибокий вдих носиком, а видих ротиком. (діти нюхають торбиночки з різними травами і сушкою)

Автор: 

Холодович Інна Анатоліївна
вчитель - логопед ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі