Конспект заняття з валеології в І молодшій групі.
Тема : «Звідки беруться бруднулі?» ( на основі вірша Г Бойка «Здоровим будь»
Мета: привчати дітей до охайності , бажанні дотримуватись в усьому чистоти та порядку . Виховувати нетерпимість до бруду . Вчити розуміти важливість збереження власного здоров’я
Матеріал та обладнання: вірш Г Бойка «Здоровим будь»; предметні картинки із зображенням предметів гігієни; мило, шампунь, ємкість з теплою водою; рушник, комплект чистого одягу для ляльки.
Хід заняття
Мотивація: У ляльки Катрусі болить животик. Погляньте, малята, яка вона брудна. Можливо саме через це вона захворіла? Давайте навчимо Катрусю бути здоровою.
Читання вірша Г. Бойка
Здоровим будь!
Вийшла курочка на грядку,
Кличе діток на зарядку:
— Куд-куди? На доріжку!
Починаємо пробіжку!
З фізкультурою ми дружим,
Різні вправи любим дуже.
— Раз, два, три, чотири! —
Чути з нашої квартири.
Глянь: без мила і водиці
Умиваються дві киці,
Язичком вмиваються,
Лапками втираються.
Я до крана сам дістану,
Умиваюсь біля крана.
Милю милом щоки, шию
І водою добре мию.
Кроленята — глянуть любо:
Об морквинки чистять зуби.
І тому в них зубки цілі —
Гострі-гострі, білі-білі.
В мене щіточка зубна,
Подивіться: ось вона!
Зверху вниз і навпаки
Чищу зуби залюбки.
Носить півник-співунець
На голівці гребінець.
Гребінцем тим, знає кожний,
Причесатися не можна.
А у мене, а у мене
Є гребіночка зелена.
Я нікого не прошу,—
Сам голівку причешу.
Поросяткам у корито
Їжі свіжої налито.
Нечепури лізуть прямо
У корито із ногами.
Я коли кінчаю їсти,
На столі у мене чисто.
Скатертину не заллю,
Бо порядок я люблю.
Ось горобчик сів на стовпчик.
Чистить пір’ячко горобчик.
Потім пурхнув на плетінь:
— Я чистенький! Цвір-цвірінь!
Крем узяв я із полички,
Сам почистив черевички,
Ще й помив калошки
Для сестри Явдошки.
Наш Рябко у двір забіг,
А на лапках — мокрий сніг
Походив він, походив,
На підлозі наслідив.
Як не сором буть таким —
Неохайним і брудним! —
Я завжди біля порога
Витираю добре ноги.
Ведмежатко косолапе
У барлозі смокче лапу.
Ой, яка принадна,
Наче шоколадна!
Не ведмідь же я, малята,
Щоб до рота пальці брати.
Це мені не звично:
Не гі-гі-є-ніч-но!
Йдуть купатись каченята,
А назустріч гусенята,
Гелготять, вклоняються —
Ніби всі вітаються.
Я знайомих як зустріну
Привітаюсь неодмінно.
А прийду в дитячий сад,
То вітаюсь до малят.
Золотий бджолиний рій
Носить мед у вулик свій.
Працювать бджілки охочі
Зранку трудяться до ночі.
Я старанно теж труджуся,
Помагаю вже бабусі.
А як виросту, тоді
Буду першим у труді!
Бесіда за змістом вірша.
Чому курочка кликала курчат? Як умивалися дві киці? Об що кроленята чистять зуби? А ви чистите зубки? Щ о вам для цього потрібно? А чим ми миємо ручки? Для чого ми миємо руки з милом? Що ще допоможе нам бути здоровими? А чи є серед вас бруднулі? Давайте допоможемо Катрусі.
Д/г «Що для чистоти потрібно?»
Мета: вчити називати предмети гігієни.
Матеріал: предметні картинки із зображенням предметів гігієни.
Д/г «Скупай ляльку»
Мета: вчити дітей послідовності купання.
Діти за допомогою вихователя купають ляльку повторюючи примовлянку.
Хлюп, хлюп....
Хлюп, хлюп, водиченько,
Хлюп, хлюп на личенько,
І на ручки, і на ніжки
Хлюп, хлюп, хлюп!
Після купання діти одягають ляльку в чистий одяг.
Підсумок
Катрусі вже краще, вона дякує вам за допомогу і сподівається що серед вас також не буде бруднуль.
посібники