Валеологія.
Тема: «Чисте тіло –запорука здоровя»
Мета: Читання уривка з казки К. Чуковського «Мойдодір» ;учити дітей розуміти зміст тексту за ілюстраціями, за допомогою вихователя знаходити героїв казки і називати їх; учити відповідати на запитання; учити дітей купати ляльку, дотримуючись послідовності дій; збагачувати активне мовлення словами: купати, тепла, холодна, мило, рушник; розвивати мислення, пам'ять, увагу, уяву, спостережливість; виховувати любов до чистоти, здоровя та охайності.
Матеріал: лялька Ганнуля, відерця з холодною та гарячою водою; засоби гігієни.
Хід заняття.
1Організаційний момент.
Психогімнастика «Привітання»
Доброго ранку, небо прекрасне!
Доброго ранку, сонечко ясне!
Доброго ранку , вам всі пташки!
Доброго ранку, тобі і мені!
2Основна частина.
Бесіда про засоби гігієни.
-Що таке чистота?
-Навіщо людини має бути чистою?
-Що допомагає нам підтримувати наше тіло в чистоті?
-Ви чуєте, хтось плаче?
Читання вірша Г. Бойка «Бруднуля»
Шапочка у глині,
Сажа на коліні,
Пальчики зелені,
Плаття у варенні.
У варенні навіть ніс!
На щоках сліди від сліз
Отака Ганнуля, дівчинка бруднуля!
-До нас завітала лялька Ганнуля.
-Як ви гадаєте, чому лялька сумна та плаче?
-Малята, лялька Ганнуля забруднилася, але вона не хоче бути брудну лею.
-Допоможемо ляльці стати чистою, викупаємо Ганнулю в ванні.
-Ганнулю, подивися на наших діток, усі вони чисті та охайні.
-А скажіть , малята, що робить дітей чистими та охайними?
-Так, мило, водичка, мочалка.
-Яка водичка повинна бути для купання Ганнулі?
-Тепла.
-Спочатку послідовно роздягнемо ляльку.
-Що ми будемо мити ляльці? (спочатку намилюємо ляльці голівку)
Буде мило піниться,
І бруд кудись подінеться!
3Експерементальна діяльність.
-Малята, вмене на столі стоїть червоне відерце і синє з гарячою та теплою водою.
-Як ви гадаєте, в якому відерці яка водичка?
-Попробуємо воду в обох відерцях.
-В червоному –гаряча вода, а в синьому –холодна.
-Як нам зробити тепленьку водичку, щоб викупати Ганнулю?
-Так, ми змішаємо гарячу та холодну воду та отримаємо теплу.
-Ось ми отримали теплу водичку для купання ляльки.
-Теплою водичкою змиємо з ляльки мило:
Хлюп-хлюп водичко,
Хлюп-хлюп на личко.
І на ручки, і на ніжки,
Хлюп-хлюп-хлюп!
-Ось ми і викупали нашу Ганнулю.
-Витремо її рушничком, одягнемо халатик та вкладемо в ліжко спати, заспіваємо нашій ляльці тихесенько колискову пісеньку, щоб солодко Ганнуся спала:
Ой ну, люлі-люлі,
Налинули гулі,
Сіли на вороттях,
В червоних чоботтях.
4Фізкультхвилинка.
«Хто здоровий, той сміється»
Щоб здоровим виглядати, я вмиваюся, малята.
Ось, як вмію, діти, личко, шию й вушка мити.
Ще й частесенько купаюсь- бути чистим намагаюсь.
Ось так тру уміло я мочолом усе тіло.
Щоб завжди здоровим бути, я щоденно чищу зуби.
Хочеш- і тебе навчу я, ось як ротик полощу я.
Щоб здоровим виглядати, треба бути акуратним-
Причесатись можу сам я, не прошу про це я маму.
Я у дзеркальце погляну- задоволений я стану,
Вид здоровий, хоч куди-можна в дитсадок іти!
5Читання уривку з твору К.Чуковського «Мойдодір»
Бесіда за змістом твору.
-Чи сподобався вам віршик?
-«Мойдодір» любить чистих діток, а щоб діти були чисті, що треба робити?
-Чим діти вмиваються?
-Чим витираються?
-Чим чистять зубки?
7 Підсумок.
-Вам сподобалося купати ляльку Ганнулю?
-Памятайте: ваше здоровя залежить від вас, робіть все для того, щоб зростати та йти у світ здоровими та життєрадісними.
посібники