Користувацький вхід

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ ТЕМА: «МИ ПРАГНЕМО МАТИ ЗДОРОВІ ЗУБИ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ

ТЕМА: «МИ ПРАГНЕМО МАТИ ЗДОРОВІ ЗУБИ»
Тема : «Ми прагнемо мати здорові зуби»
Мета:Ознайомити дітей із значенням зубів для організму людини, вказати на необхідність бережливого ставлення до зубів та до всього організму; закріплювати уявлення про важливість продуктів харчування, які впливають на організм людини, про предмети особистої гігієни; виховувати культурно-гігієнічні навички.
Матеріал: картинки, ілюстрації частини тіла людини та предмети гігієни; корисна та шкідлива їжа.
Хід заняття
1Організація дітей на заняття.
-Діти, сьогодні гарний день. Посміхніться і привітайтеся, побажайте один одному доброго дня.
-Для створення гарного настрою ми всі вітаємося не тільки один з одним, а й із сонечком, пташками, небом. Як ми це робимо?
-Доброго ранку, сонце привітне!
-Доброго ранку, небо блакитне!
-Доброго ранку, у небі пташки!
-Доброго ранку, маленькі дубки!
-Доброго ранку, доброго дня,
-Доброго ранку, плането Земля!
2Основна частина.
-При зустрічах, ми бажаємо один одному доброго дня, здоровя.
-А чи добре, коли людини чи дитина здорова? (Так)
-Який у вас настрій, коли ви здорові? (веселий, ми граємося, сміємося).
-А коли ви хворієте і у вас висока температура, як ви себе почуваєте? (Сумуємо).
-Подивіться один на одного і згадайте з яких частин складається наше тіло? (Голова, шия, тулуб, ноги, руки).
-Так, розумнички.
-А ви пам’ятаєте, що знаходиться на кожній частині тіла?
-Що знаходиться на голові? (очі, брови, чоло, ніс, рот, волосся, вуха).
-

-А що знаходиться на тулубі? (спина, живіт, руки, ноги, шия).
-Так, молодці.
-Малята, відгадайте, будь ласка загадку, слухайте уважно.
Червоні двері у моїй печері,
Білі звірі сидять біля неї.
І м'ясо, і хліб, всю здобич мою-
Я з радістю звірям цим віддаю. (Рот, зуби).
-Так, малята, це рот і зуби.
-Ось сьогодні ми з вами і поговоримо про зуби та догляд за ними.
-Для чого нам потрібен рот? Що ми робимо за його допомогою? (дихаємо, розмовляємо, їмо).
-Що знаходиться в роті? (язик та зуби)
-Як ви гадаєте, для чого нам язик? (щоб відчувати смак їжі, стан: холодна чи гаряча їжа,
За допомогою язика ми розмовляємо).
-А для чого нам зуби? (щоб кусати та жувати їжу).
-Малята, а які зубки на вигляд? (білі, тверді, гарні, здорові).
-У маленьких діток зубки які? (маленькі).
-У дорослих, які зуби? (великі).
3Ігровий прийом.
Дзвінок з лісової галявини.
-У ведмедика Мишка був день народження. Він зїв багато солодощів, меду, а горішки гриз зубками. Ось в нього і розболівся зубчик.
-Діти, що можна порадити Мишкові, щоб у нього ніколи не боліли зуби, а завжди залишалися здоровими та біленькими?
-Їсти корисну їжу, не кусати твердих предметів, не їсти багато солодощів та пити солодкої газованої води, не можна гризти горіхи, тверді цукерки, не класти до рота металеві предмети і обов’язково чистити зуби.

Д/Г «Корисна-шкідлива їжа».
-Ось ми і визначили, які продукти шкодять нашим зубкам, а які –ні.
-А що ще треба робити, щоб здоровими та міцними були не тільки зуби, а й весь наш організм? (виконувати зарядку, дотримуватися режиму дня, загартовувати свій організм, виконувати фізичні вправи, грати в рухливі ігри, доглядати за шкірою, мити тіло, обличчя, руки, ноги,доглядати за волоссям та чистити зуби.
Фізкультхвилинка.
-А зараз давайте трішки відпочинемо:
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися за промінчики взялися.
Будем дружно присідати – сонечко розвеселяти.
Встали-сіли, встали-сіли,
Бачите, як звеселили,
Нумо разом, нумо всі, потанцюймо по росі!
-Діти, а якщо зуби не чистити, або чистити не правильно, то що може статися з ними?
-Їжа застрягає між зубами і в них поселяються мікроби, від цього зубки й хворіють.
-В зубі зявляється дірочка і тоді треба йти до лікаря та лікувати зуб.
Д/Г «Так чи ні?»
-Зуби необхідно чистити вранці та ввечері перед сном? (Так);
-Їсти багато солодощів, пити солодку газовану воду? (Ні);
-Полоскати рот після їжі теплою водою? (так);
-Гризти зубами горіхи, олівці, нігті? (Ні)
-Зубну щітку тримати в чистоті? (Так);
-Не відвідувати лікаря-стоматоллога? (Ні).
Підсумок.
Отже:

Щоб здорові були зуби,
Памятайте, діти:
З чарівною щіткою,
Треба всім дружити.
-Всі ваші знання я відправлю телефоном на лісову галявину ведмедику Мишку. Він буде знати, як доглядати за своїми зубами, щоб вони були завжди здоровими та біленькими.

Автор: 

вихователь ДНЗ№13 "Гвоздичка" Медведева О.Б.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі