Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей старшої групи з трудового виховання на тему : «Вітаміни на підвіконні»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей старшої групи з трудового виховання на тему :
«Вітаміни на підвіконні»
Тема: Вітаміни на підвіконні
Мета:
• продовжувати ознайомлювати дітей із циклом розвитку рослин, формувати розуміння того, що кожна рослинка починається з насінини, що насіння у деяких рослин є лише насінням, а у інших одночасно і насінням, і плодом. розвивати дрібну моторику кистей рук під час сортування;
• закріпити навички та вміння користуватись городинним приладдями; займатись сезонною роботою: висаджувати розсаду та в подальшому висаджувати у відкритий ґрунт;
• залучати до дієвого ставлення до природи: вчити дітей висівати насіння кропу, петрушки, визначати, які умови потрібні для їхнього росту;
• розвивати у дітей працьовитість, під час виконання спільних трудових та ігрових завдань;
• виховувати у дітей доброзичливість, тактовність, взаємодопомогу, вміння чути й розуміти одне одного.
Матеріали:
Ілюстрації (гарбуз, квасоля, соняшник, кукурудза та насіння цих культур), ящики, насіння кропу, петрушки, поливальниці з водою, палички-лопатки, фартушки, серветки. Прислівя про працю, загадки про городні культури, гра.
Хід заняття:
Привітання
Доброго ранку сонечко
Доброго ранку земелько
Доброго ранку водичко
Доброго ранку вітерець
Доброго ранку гості.
(сідають)
Помічник вихователя стукає та повідомляє, що прийшла посилка.
Цікаво, а що там?!
Вихователь відкриває посилку
 Ви, напевно, знаєте, з чого починається кожна рослинка? (з насіння).
 Ось у мене є такий плід. Що це? (яблуко).
 Що є в яблукі? Вихователь розрізає (насіння). З кожного насіння може вирости нова рослина.
 Яблучко ми їмо, а насіння, що живе в яблукі – ні.
 Але є дуже і дуже смачне насіння. Наприклад, гарбузове, соняшникове (ілюстрація).
 А яке ще існує насіння (діти перераховують квасоля кукурудза)
 Чи їли ви кукурудзу, квасолю, сояшник?
 А зараз я вам покажу справжнє насіння. Ой, лишенько. Та ж воно все перемішалось! Ну, нічого, я придумала, зараз ви мені допоможете і ми його швидко розберемо.
Гра «Розберемо насіння»
А яке це насіння?
Загадка
Тонкі гілочки лапаті
 Але не ялинка.
 Буде пахнути в салаті
 Ця чудо-рослинка. (кріп).
 Її листячко лапате
 У супи кидаємо.
 Є пряме, а є кудлате.
 Страви прикрашаємо. (петрушка).
Молодці
А яка зараз пора року (осінь)
А на городі ми зможемо посадити (ми не можемо посадити)
 Які ж умови потрібні рослинам для росту? (тепло, сонце, світло, вода, земля).
Де насіння можна посадить? (насіння можна посадить на підвіконні).
Потрібно гарно працювати.
 А які ви знаєте прислівя про працю?
 Землю красить сонце, а людину – праця.
 Хто не робить, той не їсть.
 Бджола мала, а й та працює.
 Зробив діло, гуляй сміло.
 Без труда нема й плода.
 Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.
Погляньте діти чого нам не вистачає для посадки. (нам не вистачає ящиків)
А в нас вони є? (є але їх потрібно починити ).
А що ще потрібно? (земля інструменти)
На поминаємо техніку безпеки з інструментами.
 Ми сьогодні висіємо петрушку та кріп.
Чому петрушку та кріп? Тому що це чудові рослини. Це є приправа до перших і других страв, ними можна прикрасити салати, канапки. Вони просто ціла скарбниця вітамінів. Кріп та петрушку можна їсти просто з грядки, без спеціального приготування , лише попередньо помивши.
 Ось насіння цих овочів, таке маленьке, дрібненьке, це також є колисочка для майбутньої рослини.
 Перед тим, як розпочати працювати, одягнемо фартушки та розімнемось.
Пригадайте, як садити насіння. (діти пригадують)
 Яка земля повинна бути (пухка, чиста змішана з піском.)
 Рівняємо її грабельками.
 Робимо рядочок-грядочку, прогортаючи земельку.(палкою)
 Поливаємо ґрунт, щоб для насіння була волога.
 Висіваємо насіння в землю.
 Присипаємо рядочки з насінням землею.
 Будемо чекати на справжнє Диво – народження наших рослин.
 Які умови потрібні для росту рослин? Тому і поставимо на підвіконні ближче до сонечка, тут тепло, світло, є земля, з якої рослинка буде брати поживні речовини, а ми будемо їх доглядати. Як доглядати? (вчасно поливати).
 Правильно, ви – справжні городники. Все знаєте і багато що вмієте. А ще запамятайте, що всім без винятку городнім рослинам потрібні ваші турботливі руки.
 А зараз давайте покажемо, як з насіння виростає рослинка.
Пальчикова вправа «Рослина проростає»
Діти стають в коло. Стиснути пальці рук у кулачки, притиснути їх один до одного. Повільно піднімати, пальці вгору. Поки їх пальці не з’єднаються. Під музику
— Хто що робитиме? (Діти розподіляють роботу між собою; домовляються, хто забиватиме, змішуватиме землю рівняти її і т. ін., беруть потрібний інвентар: поливальниці, молотки, цвяхи, грабельки)
Самостійна робота під музику. Допомога один одному при потребі вихователя.
 Які ви молодці, гарно попрацювали.
 Чи було воно для вас цікавим заняття?
А що вам сподобалося?
 Мені теж сподобалося заняття.
 На цій позитивній ноті ми закінчуємо наше заняття.
 Я вважаю, що ви дізнались про те, як висаджувати рослини і свої знання та вміння застосуєте, коли будете разом з мамою, татом, бабусею працювати на городі.
Прощання з гостями.

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Бібік Інна Валеріївна

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі