Користувацький вхід

Поєднання реалістичного змалювання дійсності й філософського підтексту в новелі В. Винниченка «Момент»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

Вивчення української літератури в професійно-технічному навчальному закладі - процес складний і багатогранний. Учні мають не просто опанувати певну суму знань, а творчо засвоїти матеріал, щоб вільно орієнтуватися в літературному процесі й давати правильну оцінку літературним фактам та явищам. Викладання літератури передбачає дотримання єдності навчального, наукового та виховного процесів, забезпечення його світоглядної спрямованості ляхом удосконалення знань, поглиблення самостійної роботи.
Українська література як предмет вивчення передбачає:
- формування потреби і відповідних навичок у читанні художньої літератури;
- створення на основі засвоєних літературних знань оптимальних умов для всебічного розвитку і реалізації особистості;
- формування національних і загальнолюдських цінностей;
- залучення учнів до найкращих здобутків духовної культури.
Володимир Кирилович Винниченко — український політичний та державний діяч, а також прозаїк, драматург та художник.
Володимир Винниченко широко відомий як творець нової української прози і яскравий політичний діяч часів революції та громадянської війни. Але якщо його літературні заслуги безперечні для всіх, то роль, яку він відіграв у політичній історії України, оцінено по-різному, залежно від ідейно-політичних уподобань авторів, які про нього писали. Зрозуміло одне: уявити собі українську історію початку XX ст. без його постаті неможливо.
Вивчаючи творчу спадщину письменника учні " Ізмаїльського професійного ліцею " відкривають нові сторінки його життя та творчості.
Тема методичної розробки - " Поєднання реалістичного змалювання дійсності й філософського підтексту в новелі В. Винниченка "Момент".
У ній висвітленні різноманітні методи та прийоми під час викладання предмету. За допомогою виразного читання, евристичної бесіди, проблемно-пошукової роботи, виразного читання учні аналізують, думають, аналізують, порівнюють, висловлюють свою думку, самостійно роблять висновки, вирішують проблемні питання.
Метою уроку є:
- навчити учнів визначати ідеологічну мету твору, розкрити філософський підтекст новели;
- розвивати вміння учнів аргументовано передавати власні роздуми, судження про миттєве й вічне, сенс життя, щастя людини; спонукати учнів виявляти ініціативність і самостійність;
- допомогти зрозуміти смисл людського життя, визначити своє місце в ньому, сприяти вихованню людяності, відповідальності.
Методика проведення уроків української літератури спрямована на:
- розвиток умінь сприймати літературний твір як явище мистецтва;
- формування читацької та мовленнєвої культури, творчих здібностей, культури полеміки, критичного мислення, самостійного аналізу й оцінювання прочитаного.
Використання даної методики проведення уроку сприяє розвитку активності учнів на уроках української літератури, формування гуманістичного світогляду, духовного світу людини, її моральних та естетичних цінностей.
Методична розробка рекомендована для підготовки та проведення уроків української літератури для учнів ІІ курсу.

Автор: 

Іваногло Фаїна Миколаївна
викладач української мови та літератури
Державного навчального закладу «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі