Користувацький вхід

Останні публікації

Досліджуємо квадрат

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема уроку: Досліджуємо квадрат.
Мета: Формувати поняття квадрата. Актуалізувати поняття прямокутника, знання властивості протилежних сторін прямокутника, ввести поняття квадрата, визначити його істинні ознаки, спільні та відмінні ознаки прямокутника і квадрата, вчити розпізнавати квадрати за істотними ознаками,будувати квадрати на папері в клітинку. Формувати в учнів прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу,класифікації, розвивати уміння логічно міркувати під час розв’язання завдань.
Хід уроку.
1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Геометрія- один із давніх розділів математики, який вивчає просторові відношення і форми предметів навколишнього світу. Люди з давніх- давен використовували геометричні знання в побуті. Саме з геометрії народилася така велика наука, як математика. Ви вже знаєте про важливість такої геометричної фігури, як прямокутник, для будівництва та архітектури. Сьогодні на уроці ви познайомитеся з особливим видом прямокутника – квадратом. Квадрат у будівництві наших пращурів мав велике значення. Наприклад, давні церкви, які стоять і досі, у своїй основі мають саме цю геометричну фігуру.
2. Актуалізація опорних знань і вмінь.
1. Усна лічба з лего.
2. Усне опитування:
1. Чи має пряма лінія початок і кінець ( не має ані початку,ані кінця).
2. Промінь і відрізок мають початок ( так мають).
3. Вершина кута – це пряма лінія (Ні вершина кута – це точка)
4. Якщо в чотирикутника протилежні сторони рівні, то він є (прямокутником)
5. На які два класи можна розбити всі плоскі геометричні фігури ( многокутники та круги).
3. Формування нових знань і способів дії.
1.Практична робота з математичними матеріалами « Геометричні фігури»
Викладіть усі фігури. Розбийте їх на групи за спільною ознакою. Вилучте ті фігури , які не мають з іншими групами спільних ознак. Розгляньте групи фігур, що залишилися, -трикутнки і чотирикутники. Вилучіть групу фігур,яка має лише три кути- трикутники, залишаються чотирикутники. Розгляньте чотирикутники.
Так діти залишилися чотирикутники вони всі є прямокутниками, тому що мають прямий кут, але ці прямокутники дещо відрізняються за формою. В одній групі прямокутників протилежні сторони рівні, між собою, а в іншій групі прямокутників всі сторони рівні і вони називаються квадратами.
Тобто квадрат-це прямокутник, але незвичайний, а такий що має усі рівні сторони.
2.Перегляд відео.
3. Робота з книгою.
1. Завдання №1.
2. Завдання №2.
4. Фізкультхвилинка.
5. Робота в зошиті.
1. Накреслити квадрат зі сторонами по 4 см.
2. Завдання в книзі №3. Приклади.
3. Завдання в книзі №4. Задача.
4. Завдання в книзі №5. Знайти значення виразу зі змінною. ( Самостійна робота).
6. Рефлексія навчально – пізнавальної діяльності учнів.
Про що ви дізнались сьогодні на уроці? У чому відмінність між квадратом і прямокутником?
Загадки.

Автор: 

Кущевська Анна Юріївна
Васильківський НВК№3

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі