Користувацький вхід

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи
Тема: Весняне сонечко.
Мета: перевірити засвоєння дітьми програмового матеріалу, вміння уважно, точно виконувати завдання, закріплювати вміння складати речення з двох, трьох, чотирьох слів а звуків, схеми до них; вправляти у підборі слів, наголос у яких стоїть на першому, другому та третьому складі; розвивати вміння встановлювати порядок складові у слові; виховувати стриманість, уважність, організованість.
Матеріали: іграшка сонечко, предметні картинки, олівці.
Хід заняття
- Сьогодні до нас у гості завітало сонечко. Воно хоче перевірити, чи вмієте ви складати речення. Пригадайте, що таке речення?
- З ого складається речення? (зі слів)
- Складіть речення з двох слів, зі словом сонечко (прокинулося сонечко)
- Складіть речення з трьох слів, зі словом хмаринка.
- Запишіть схему речення: сонечко всміхається за хмарки.
- Скільки слів у реченні? Чи є коротке слово? Назвіть його.
- Що ви поставили в кінці речення?
- Як розпочинаємо початок речення?
- Ми будемо пригощати сонечко, будемо лише мити продукти, назви яких складаються з трьох складів
- Діти обирають картинки, у назвах яких є три склади.
- Сонечко усміхається і пропонує пограти, слова поскладати.
- У словах усі склади переплуталися. Спробуйте встановити порядок складів у слові.
На-ши-ма – машина
га-кни -книга
ле-по – поле
пор-то -топор
ро-во-на -ворона

Фізхвилинка
- Розгляньте картинки та схеми. З’єднайте стрілочками слова з відповідними схемами.
Діти отримують індивідуальні картки. На кожній картці- малюнки та звукові схеми. Треба з’єднати малюнок (назву) з відповідною звуковою схемою
- Сонце вміє ритмічні малюнки складати, послухайте їх уважненько. Доберіть слова швиденько.
Та-та-та-сонечко, вулиця, кубики, золото
Та-та-та -погода, ворота, корова, машина, береза.
Та-та-та -паровоз, молоко
- Щоб виконати останнє завдання і знати головне слово, яке нам дарує сонечко, треба взяти з кожного слова лише перший звук і скласти слово.
Д гра «Живі звуки»
Кожна дитина може вибрати картинку і виділити перший звук. Потім по шикуватися в певному напрямку і прочитати слово
Шапка кишеня, окуляри, лис, апельсин школа
Шуба, укріп, оса, лижі, школа
Шишки, коза, олень, лимон, автомобіль, школа
Підсумок: чи сподобалося вам із сонечком грати?
Які завдання були найцікавіші? Чи хочете ви до школи?

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Бібік І.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі